Forum

Forum

Zkušenosti s Loxone...
 
Notifications
Clear all

Zkušenosti s Loxonem a rady čemu se vyhnout

31 Posts
9 Users
1 Likes
8,049 Views
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Přítomnostní by mělo mít sepnutý výstup i pokud se v místnosti nehýbeš ale z vlastní zkušenosti můžu říct že to nefunguje a to nejde o žádnou čínu.

 

Já mám v každém pokoji tyto čidla. Když vyměníš kondík za 35V tak fungujou i na 24V. Reagujou rychle a jsou poměrně citlivé.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@L pls ta 5s odezva Railduina skrze RS485 kterou zminujes. To mas z vlastni zkusenosti? Nejak se mi to nezda, nedavno jsem na to koukal jelikoz budu potrebovat pouzit neco decentralizovanyho ve sklepe (vystupy a vstupy) mimo RH a ta odezva je uvadena v desitkach ms.

@vena ohledne zaluzii, nakonec zjistis, ze je v 99% pripadu vyuzijes pouze v poloze uplne dole/nahore pak lamely horizontalne a skloneny pod uhlem cca 45°, takze pohon wt s "hloupym" Loxone casovym rizenim je podle myho nazoru naprosto dostatecny... 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@mikk Chapu, ze se ti to nezda, ale je to tak ;-). Doporucuju nastudovat neco malo o Raidluinu a Modbusu tady na foru nebo kdekoli jinde.

Zjistis, ze Mr.Green zavedl pred casem omezeni na modbus, ze kterych tato omezeni vyplivaji. Oduvodnuje to tim, aby se nepretezovala sbernice. Pokud vis jak funguje modus, tak vis, ze je to sbernice dost neidealni na tlacitka, jelikoz se nejedna o push-notifikace, ale o dotazovani.

Resili jsme to tu na foru uz nespocetnekrat, zkus hledat napriklad slovo "modbus"


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1895
 

@L trochu ta opravim , Railduino uz na RS485 nema modbus protokol. Uz ide cez RS485 extension nie ako predtym Modbus. Cize odozva moze byt x ms.

Edit: teda ma aj Modbus aj RS485


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Tak to pak beru zpet, ocividne reakce na Mr.Green ;-). Tim padem je Railduino zase ve hre, nevedel sem.

@smotek7: a on ma tim padem napsany vlastni protokol? Nebo jak s tim pracuje z loxonu? Pres PicoC, nebo musis vytvorit jednotlive vstupy/vystupy pres virtualni porty?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1895
 

Podlama je to tak ako sme to nacali na Pive. Das RS485 extensiona nieco ako virtualne vstupy. Preto som sa pytal na Quido ze ci sa da prerobit na RS485 ked mam kupene s Xport om.
Napr.

RS485

   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@L zacal jsem se o railduino zajimat az ted, vychazel jsem z toho co jsem cetl na webu pana Sedlacka, kde porovnava odezvu pripojeni pres RS485 a UDP a hodnoti to jako porovnatelne. O zmene na Modbusu ze strany Loxu jsem tu cetl a asi nema cenu se k tomu dal vyjadrovat. Kazdopadne Railduino v2 pres RS485 extension by tedy melo fungovat v poradku ze? Mate nekdo vyzkouseno? Nechci aby to ted vyznelo jako reklama, ale dostatecny pocet dig/analog vstupu/vystupu a 1 wire v jednom extensionu za 5,5k plus podpora a zaruka od vyrobce se mi fakt libi. Sry za offtopic


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@mikk: S reklamou (pokud je kontextova) tu problem neni, stejne tak tu p. Sedlacek obcas prispiva. Pokud to funguje jak pises, tak je to opet zajimavy kousek.

Nedokazu rict, jestli je to tim padem idealni cena, ale to uz si musi zhodnotit kazdy sam podle toho co potrebuje. Proto jsem taky na zacatku psal, ze neexistuje jedina spravna cesta.


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
Topic starter  

@vena : a používáš ty senzory včetně krytky ? Tzn. pro přisazenou montáž ?
Nebo máš desku strčenou v podhledu a čouhá jen "oko" ? 


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Mám je přisazené tak jak jsou, z počátku jsem řešil vzhled, ale sám zapomenu že na stropě jsou a když se zeptám návštěv při odchodu tak řeknou že si žádných čidel nevšimli.

Dokonce jsem při testování nechal svítit ledky v čidlech co se rozsvěcejí při pohybu a už to tak mám půl roku, protože to nikoho neruší. Podle mě na strop lidi až tak nekoukají..

Pokud je chceš utopit do sádroše tak jsou asi lepší varianty, byla by s tím piplačka.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: mikk

@L zacal jsem se o railduino zajimat az ted, vychazel jsem z toho co jsem cetl na webu pana Sedlacka, kde porovnava odezvu pripojeni pres RS485 a UDP a hodnoti to jako porovnatelne. O zmene na Modbusu ze strany Loxu jsem tu cetl a asi nema cenu se k tomu dal vyjadrovat. Kazdopadne Railduino v2 pres RS485 extension by tedy melo fungovat v poradku ze? Mate nekdo vyzkouseno? Nechci aby to ted vyznelo jako reklama, ale dostatecny pocet dig/analog vstupu/vystupu a 1 wire v jednom extensionu za 5,5k plus podpora a zaruka od vyrobce se mi fakt libi. Sry za offtopic

@mikk

Railduino jak UDP, tak i RS485 cisty( ne modbus) je v pohode, funguji oboje bezproblemu.


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
Topic starter  

@vena díky za tip, na zkoušku jsem dva objednal. Mají SSR relátka, takže necvakají. Ještě jsem zkusil objednat na zkoušku tento mini zapuštěný na 9-24V, AM312 (3-12V), které se řešily tady a zkusil jsem vzít i TDL-799, které jsou na 5-24V

Používáte ty PIR čidla jen ke spínaní osvětlení nebo mají i jiný smysl ? Jako jestli je dávat do každé místnosti a nebo jen tam, kde chci aby se rozsvěcovalo samo


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@David diky za feedback, casem do neho taky pujdu, snad tedy vydrzi decentralizovany umisteni mimo rozvadec kde je vyssi vlhkost, vyrobce tohle to bohuzel v datasheetu nezminuje...


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
Topic starter  

Stačí mi k KNX ovladači žaluzií ABB JRA/S6.230.3.1 pouze KNX zdroj a Loxone server ? To ABB vypadá docela zajímavě, má 12 vstupů a ovládá 6 žaluzií (12 výstupů) za 225 EUR a jestli jsem to dobře pochopil, tak žaluzie půjdou tlačítkama napojenýma na vstupy ovládat i v případě, kdy Loxone nebude fungovat ?

Ještě jsem viděl JRA/S8.230.5.1 za 9 700 Kč, který ovládá 8 žaluzií, nemá vstupy, ale má detekci pohybu (koncových poloh ?), ale nevím jestli jde ta detekce využít i v Loxone ?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: kully

Stačí mi k KNX ovladači žaluzií ABB JRA/S6.230.3.1 pouze KNX zdroj a Loxone server ?

Ano, stačí.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: