X
Forum

Forum

Zkusenosti s elektr...
 
Notifications
Clear all

Zkusenosti s elektrozamkem KFV

50 Posts
19 Users
2 Likes
11.9 K Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Trochu bych jeste pridal svuj nazor na vec. I ja jsem si prosel bolehlavem z vyberu 3bod zamku. Mam celkem drahe nemecke hlinikove dvere s mechanickym 3b winkhausem. Tak jsem si rikal, ze elektrika jim bude sluset. I pustil jsem se do vyberu a samozrejme sem chtel aby to umelo vsechno, vcetne ovladani stredni zavory.
Takze uz jsem mel vybranej winkhaus bluemotion. Pak jsem ale potreboval love na neco jineho a zamek jsem dal k ledu. Mezitim jsem potkal par lidi a popovidal si s dodavateli. A zjistil jsem ze el. ovladani stredni zavory vlastne nepotrebuju. Pokud mate barak jako ja, v zastavbe, kde okolni domy vidi jeden na druhy a nejste nekde na pokraji lesa, zamykani stredu povazuju za zbytecnost. Ty dva haky nahore a dole bohate staci. Pokud Vas pujde nekdo vykrast a uciti 3bod zamek, stejne obejde dum a pujde radeji oknem apod. A kdyz fakt pojedeme vsichni pryc zamknu teda pro sichr stredni zavoru mechanicky a smycec. 

Na kazdodenni chozeni do prace z prace, do hospody z hospody, deti do skoly ze skoly jsou 2 zavory IMHO azaz.

Jinak, kdyz jsem jeste byl ve stadiu, ze jsme chtel vsechno, byl ve vyberu jeste
tento zajimavy kousek od ISEO. Umel myslim vsechno a byl za solidni cenu.

Tak jsem Vam usetril penize 🙂


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Momentalne to vidim podobe, budu volit variantu, ktera standartne automaticky zamyka jen haky nahore a dole. V pripade odjezdu na dovolenou zamknu klicem i zavoru. Tento zamek KFV stoji  u Slavony cca 10k, vyssi model,ktery ovlada uplne vse pak o dalsich 15k vice.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Ja som objednal KFV Genius 2.1 ktorý má datové rozhraní SI - RS 485.
Ale bez príslušenstva. Teda len zámok (žiadny zdroj, klavesnicu, dialkove...)
Tak som zvedavy ako bude komunikovať s Loxone a čo sa stým bude dať vymyslieť.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Zdravím,

nepřemýšlel někdo o elektro-chytré vložce FAB?

http://www.fab.cz/produkt/23867 (např.)

Ještě jsem o tom tolik nezjišťoval, ale vypadá super - umožňuje samozamykání, žádné kabely a různé možnosti otevření. 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

O tomhle jsem uvazoval,ale vyloucil, vypada to na dverich docela lacine,takovy nepekny plast..a neni to uplne levne ....


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Naživo jsem to ještě neviděl, ale na obrázku se mi teda líbí. 

Cena je trochu vyšší, ale jelikož se to dá použít na jakékoli dvěře, tak v tom vidím jednoduché vyřešení samozamykatelného zámku s různými možnostmi otevírá z venku. Osobně mě láká otevírání přes chip. 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Hlinikove dvere pro ty co jeste nemaji vybrano. Na aukru se zjevilo toto, 

http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6799803139

Krasne hlinikace s vestavenou cteckou, a zrejme tedy i vestavenym motorem. Fungl nove, cenu jsem zkusmo v konfiguratoru spocital na 88tis bez dph.

Prijde mi fajn to sem dat, kdyby se to nekomu hodilo, i kdyz to bude za chvilku offtopic prispevek.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj,

taky řeším zámek ... zajímalo by mě, jak jste uspěli a jak to v praxi funguje (viz vaše příspěvky výše). Já osobně hledám řešení zámku:

  1. zamykatelné elektronikou i klíčem + aby se to navzájem nevylučovalo
  2. více než jedna zamykací střelka / bod
  3. dveře bez kliky či koule, manželka chce svislý madlo
  4. denní noční režim:  buď když se zavřou, hned se zamknou (default noc). Nebo (den) když se motám okolo baráku, nosím krámy atd, aby zůstaly dočasně odemčené, ale zajištěné válečkem (kvuli průvanu atd.).
  5. cena do 15k za zámek

Podobně uvažuji o zamykání křídlových vrat garáže.

A potom ... jakou logikou ty dveře (a potažmo brány, branky, garáže) automaticky odemykáte? GPS, BT, klávesnice, NFC? Co se stane když vám ukradnou mobil?

Díky Aleš


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Po delším hledání jsem zvolil zámek Winkhaus Bluematic EAV3 .. splňuje až na jednu drobnost prakticky vše, co jsem psal výše a má bezpečnostní třídu RC3. Podobných zámků je určitě mraky, ale co tady možná bude někoho zajímat je cena, za kterou se dá spolu s dveřmi získat. Dveře pořizujeme od firmy PFT, jsou to plasťáky s překryvnou deskou Perito. Do dveří osazují výlučně zámky Winkhaus, což mě prvotně trochu odradilo, protože elektromechanické varianty cenově lezou hodně nad 10k. Zřejmě z marketingových důvodů v nabídce dveří nejdříve vypočítají cenu cca 120k a na tu pak uplatňují monstrózní slevu, čímž se dostanou na necelých 40k bez DPH. Co je však zajímavé, že tato sleva se vztahuje i na samotný zámek ... ten po slevě vychází ze standardní MOC okolo 15k na směšných 4800 bez DPH. Jsou dokonce ochotni mi k tomu se stejnou slevou prodat i další zámek navíc, ten teda nyní uvažuju osadit i na křídlová garážová vrata.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ahoj, no, kdyby ti prodali jeste jeden, docela bych si ho vzal 🙂 Taky jsem ho chtel koupit. Zdarec 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

tiez by som rad pouzil nejaky rozumny zamok, nemam ale kabel natiahnuty vo dverach, ma niekto rozumne riesenie?

 


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

 Ahoj (po delsi dobe...) ja mam v baraku na vsech dverich GU Secury Automatic. Venku vsude madlo nebo knoflik. Zevnitr klika. Zadny klasicky zamky, jen elektromotory 🙂

Funguji velmi rychle (1sec otevreni - ty s hakama teda takhle rychle neoteviraji) a vzdycky hezky dvakrat pipnou a pak je dokonce mozne je komplet odpojit a nechat je tak docasne na "litacku". Hodi se u dveri z chodby na terasu, kdyz se griluje. Na vsech dverich mam teda brano.

No a kvuli panikove funkci (zevnitr vzdy klikou odemknu), tak jsem musel na sklenene vyplne dveri a nebo kolem dveri dat bezpecnostni folii (aby nekdo neklepnul do toho trojskla a neotevrel si klikou - nebo aspon tak lehce)


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@gisbern ... no zeptam se. akorat bys musel presne rict kterej rozměr chceš je jich asi 30 (viz link výše)

@slunko - GU jsem chtel puvodne taky, ale vyrobce dveri mi je nechtel osadit. to vypnuti motoru na litacku + brano to je super!


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Pratele,

Nemate nekdo zkusenost s 

http://www.abussecurity.cz/abussecurity/eshop/7-1-NOVINKY/0/5/4508-Startovaci-sada-HomeTec-Pro-CFA-3000-S/1020009958

Pripadne s nejakym jinym jednoduchym motorkem pro ovladani standardni cyl. vlozky nejlepe 24VDC. (Ne nutne)

Budu rad za tipy. Diky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

U jednoho mého zákazníka mají toto:

http://www.evva.cz/produkty/elektronicke-zamky/elektromotoricka-cylindricka-vlozka-emzy/cz/

firma k tomu přidala další odchodové tlačítko, venku čtečka čipů, funguje to zatím parádně. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: