X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zabezpeceni oken

38 Posts
14 Users
0 Likes
9,056 Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Offtopic: Tak to jsem netusil, ze se delaji i primo infrapanely pod omitku / podlahu. To by mohlo i celkem  fungovat. Vytapeni jen samostatnejma panelama na zdi mi totiz moc prijemny neprislo. 


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ano existuju len ked ich das do podlahy, treba davat pozor na elektrosmog. Preto ich dam do stropu. Teraz mam v byte infrapanely v strope a max spokojnost. Ale uz sme asi dost OT 🙂


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Zdar chlapi, 

ja som to vyriesil tak, ze kazde okno dostalo 2 magneticke cidla. Tym padom viem, ci je otvorene alebo mam len ventilacku. Dal som ich namontovat uz pri vyrobe, tak cena bola cca 350 Kc/kus. Nevyhoda je/bude ze musim zapojit 2x tolko cidiel. Ale zasa budem mat prehlad co sa s oknami deje a loxone si mozem nakonfigurovat aby nespustal alarm pri ventilacii.

Juraj


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, ty cisla do oken do loxonu vubec nedavam, je to tam prodle me zbytecnost, naopak to mam pripojeno do jablotronu, Na stavy se mohu podivat tam


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@juras to je genialni reseni, to se mlatim do hlavy ze me taky nenapadlo. Tak priste:-)

@kolda proc to kupovat od cinana, kdyz je muzu mit levneji od Dedka?

edit: tak sorry, koukam ze to je cena za par, takze Dedek prece jenom vychazi o 25Kc draz:-)

https://www.jabloshop.cz/sa-211-det-zavrt-miniaturni-s-kabelem-extra-melky

Ja mam ve vsech oknech z vyroby tyhle - s praci za 200Kc.

Pak mi jeste nabizeli cidla, ktera jsou soucasti kovani ... tj. rozepnou se i pri otoceni kliky, jeste predtim, nez se okno fyzicky otevre (to by resilo ten problem s HS portalem, co popisoval L.) ... ale stalo to nekolik tisic za kus a to je na me trochu moc.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Má někdo Internorm snímače v oknech a dveřích?

Z čidel jdou kabely s 6 vodiči. Na kabelu je samolepka s významem jednotlivých vodičů. U 2 párů je jasné jejich účel - jedná se o rozpinací kontakty podle toho zda je klika ve stavu otevřeno/zavřeno/ventilace.

Poslední pár je k čemu? Prodejce Internorm, říká, že se má udělat jen propojení všech oken do okruhu (smyčky). Ale co dál? K jakému účelu? To už bohužel neví.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Neni to tamper?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Něco takového zaznělo, ale uniká mi význam a kam to zapojit.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

No Tamper je tamper ;-). Je to proste okruh, ktery kontrolujes, jestli je aktivni. 

Slouzi k tomu, ze kdyz ti nekdo narusi zabezpeceni tim, ze prestrihne kabel, tak to poznas. 

takze normalne na DI na Loxone, nebo nekam do zabezpecovacky a testovat, ze je stale zapnuty.

https://www.google.com/search?q=co+je+tamper&oq=co+je+tamper

Tamper ochrana je zabezpečení zařízení poplachového zabezpečovacího systému proti úmyslnému poškození. Touto funkcí bývají vybavené ústředny i některé čidla, jako je detektor pohybu nebo magnetické kontakty. Zařízení mají v sobě ochranný kontakt, který vyvolá poplach po jeho narušení (například otevření čelního krytu).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

OK, rozumím funkci tamperu, ale v jiných případech, kdy je na krytu sirény, na zadní části klávesnice alarmu, na dvířkách rozvaděče alarmu atd. Tam to svojí funkci má.

Ale stále mi nějak uniká jak by mohl být narušen u oken. Je v místě, kde se nikdo nedostane pokud je okno zavřené, nebo na ventilačku. Kabel vede skrytě, takže abych se k němu dostal v případě narušení objektu, tak dříve přeruším ty dva jiné rozpínací kontakty, které spustí alarm.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

no prave ze i na ty okenni kontakty to smysl ma. Kabel vetsinou vede nahore nad oknem podel dolu. Pripadne u dveri obcas vede opet podel ramu.

V obou pripadech muze byt cast kabele vedena mimo bezpecnou obalku domu (jen pod polystyrenem, ale z venku domu).

A tam se da prestrihnout. Cimz by se vyradila jeho funkce. Je to imho proto, aby si dokazal rozlisit stav 'otevreno' a stav 'napadeno'.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

A jeste mne napada, ze mozna i ty kontakty uvnitr oken maji nejaky dalsi vlastni tamper proti rozebrani. takze mozna i proto, ze treba kdyz pres den je okno nezabezpeceno, ale otevreno, tak aby se nikdo nemohl vrtat v kontaktech a upravit je tak, ze by signalizovali nonstop zavreni i v pripade otevreni.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

OK, ta poslední věta dává smysl. Budu s tím takto pracovat.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: L

A jeste mne napada, ze mozna i ty kontakty uvnitr oken maji nejaky dalsi vlastni tamper proti rozebrani. takze mozna i proto, ze treba kdyz pres den je okno nezabezpeceno, ale otevreno, tak aby se nikdo nemohl vrtat v kontaktech a upravit je tak, ze by signalizovali nonstop zavreni i v pripade otevreni.

Jj, to mě taky u této konverzace napadlo a říkal jsem si, že zítra jeden snímač odkrytuji a podívám se, zda se tam něco nenachází.

Možná to má i nějakou vazbu na to, že ty snímače lze provozovat i bezdrátově (ty stavy otevřeno/zavřeno/ventilace).


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: