X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

garážová vrata

27 Posts
12 Users
0 Likes
7,187 Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jaký modul? Taky mám tento pohon.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem to vyřešil takto : 

https://ing-budde.de/?product=hm-knx


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jenže ty máš Hörmann. 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Nevíte jestli není nějaký takový modul i pro tormatic pohony? 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha já to nečetl od začátku, jen jsem kouknul že v jednou příspěvku byl odkaz na supramatic od Hormannu. Každopádně asi elegantnější řešení zatím není - včetně detekce chyb atd...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Koupil jsem na to Marantec EP 141

EP141

   
ReplyQuote
(@jenda_groovy)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, omlouvám se, že otvírám 2 roky staré téma, ale řeším to teď a nikde nemůžu moct najít dobré a detailní informace o těch Expansion Boards pro Marantec.

Mimo to jsem ještě chtěl z motoru získat informaci o poloze zavřeno a otevřeno

Tohoto přesně bych rád docílil. Byl jsi schopen to realizovat pomocí toho EP 141? Z toho schematu mi přijde, že to je jen na vstupy.

Díky, pokud odpovíš 🙂


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

@jenda_groovy Chtěl jsem mít možnost ovládat vrata z loxone a zpět dostat stavy. Mimo to jsem ještě chtěl kontakt pro alarm. Dnes bych stavy řešil jen magnetickými kontakty a nekupoval bych modul, protože stav říká sepnutými relátky. Jedno znamená zavřeno, druhé na 100% otevřeno a obě rozepnuté znamenají, že jsou vrata někde mezi. Při výpadku napájení vrat relé odpadne a pokud ještě běží záloha Loxone, tak se stav vyhodnotí jako částečně otevřená vrata.

Pro ovládání jedním kontaktem (na střídačku otvírá/zavírá) nemusíš připojovat nic. Pokud chceš samostatně otevřít a zavřít, tak potřebuješ modul EP141. Pokud chceš stavy, tak dvě relé s nastavitelnou funkcí má EP171. Ten myslím zapojíš jedině do EP141, bez něj ne.

Dnes bych koupil jen EP163, relé nastavil na indikaci 100% otevření, jeden vstup motor má, druhý by byl na EP163 a ty bych nastavil na otvírání a zavírání. Doplnil bych pak magnetický kontakt pro stav zavřeno.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Skusim sa tu spytat:

Z dovodu casteho chodenia cez garaz na dvor/zahradu planujem doplnit dvere na garazove vrata.

Neda sa to len "doplnit" ale treba vymenu.

Vrata - 20-30k

Dvere - 15-20k

Ked uz budem menit tak ze by som dal 60mm izolaciu +5k a zatial to vie len 1 firma.

Vacsina firiem zvladne vymenit len vrata, teda pojazdy motor by mali ostat.

Bola firma co tvrdi ze to udajne nejde takze komplet vymena za 86k.

 

To ozaj teraz stoja dvere 45-50k + 4-8k montaz?

 

Oslovil som asi 10 firiem, z toho polka nevie spravit dvere a dalsi vedia len na stred.

Takze realne 3 ponuky co vedia splnit poziadavku a len 1x co vie dat 60mm izolaciu

garaz ext1 2
garaz rozmer

 Mate nejaky tip na niekoho? alebo to bude vsade asi cenovo rovnake?

 

dik


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ono na kraj to uplne nejde, musia tam byt 2 panty, aby to drzalo pokope.

image

Toto je kolegova brana.

Osobne mam 60mm panely a tam su panty utopene vnutri, cize tam tie dvere tazko daju.
Ked to vedia tak maju nejaky svoj panel.
Ale myslim si ze 60mm panel je zbytocny, vsetko dokola tak malo tesni, ze ten panel tomu nepomoze.
Vymenit panely mozno netreba, teda asi ten horny koli oknu ano.
Ked hladas nedaj to nacenit tym co to len predavaju.
Musis hladat zivnostnika, ktory to pre nich montuje, ten o tom vie viac a skor to spravi ako "fusku".


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

firmy co som nasiel ze vyrabaju a namontujes sam zial nemaju aj tie dvere.

Skusim este dalej hladat...

Okno a tie kraje, budu ani slabsie izolovat to mas asi pravdu. Stale je tam je taka gumova lista? nic nove sa asi nevymyslelo...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Update:

Komplikuje sa to lebo treba vymenit asi aj konstrukciu/pojazdy, cize by mi ostal iba motor.

Motor Genius ZODIAC 60

Vie niekto ci su novsie modely motorov rychlejsie a maju pripadne nejaku moznost integracie do Smart Home systemu (Loxone)?
Ten povodny ma vstup ze som to cez 2zilovy kabel vedel otvarat vypinacom,alebo cez Loxone.Nema ale ukazatel stavu pripadne nejaku poistku keby ostali Dvere na vratach otvorene a zacli sa otvarat cele garazove vrata.

 

Ziadny pokrok v programovani cez 1 az 2 tlacitko s roznymi kombinaciami stlaceni , predpokladam neprisiel? nastavovat tie pohony a dialkove mi nervy tecu pol dna 😫 😜 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: