Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.9 K Views
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

Zdar, resim ted rozvadec a zajimalo by me jak ho mate reseny vy. Jaky rozvadec jste pouzili? Jake pouzivate svorky na silnoproud? Na slaboproud mate Krone? Mate nejakou oblibenou znacku jisticu, proudovych chranicu, atd. a proc?


   
Quote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Rozvadec asi dle mnozstvi funkci kazdeho soudruha. Cim vetsi tim lepsi. Akorat mi prijde, ze si zde lidi davaji zbytecne hluboke skrine. 25cm musi stacit 🙂

Jinak jistice atd mam od Schneidra - doporucil elektrikar. Blby je za kazdej  vyrobce pouziva svoji vlastni propojovaci listu. Takze idealne pak vzit vse od jednoho.


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

tak se zeptam jeste konkretneji, jake pouzivate v rozvadeci silnoproude svorky? Jde mi o nejake tipy na konkretni svorky, diky


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Všude používám Weidmuller, co se týká svorek tak vyrábějí naprosto všechno.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já budu mít na silovinu svorky PDL a PMAK4 (na rozvody 1f a 3f) a potom 4 a 8-mi patrové svorky (Weidmuller) pro Loxone signály.


   
ReplyQuote
radim
(@radim)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Eaton rozvadzac 198 modulovy, radove svorky wago, istenie eaton. Na slaboprud mi tam uz svorkovnice/krone nevliezli, tak to mam vystrikovane priamo z FTPcka na svorkovnice loxonu. Ale keby som mohol, tak to cele prekopem 🙂 Pruser je, ze uz byvam a nemozem rozhadzat rozvadzac na den-dva.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já mám rozvaděč nakonec objednaný: 

eaton xvtl-bf-8/3/18 - 1800x800x300

Nevím jestli bude dost velkej / nebo naopak malej, ale toto se mi tam vešlo bez nějakých ukrutných potíží, tak proč ne 🙂

 

Edit za správný typ skříně... Jsem se upsal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radim

 

Eaton rozvadzac 198 modulovy, radove svorky wago, istenie eaton. Na slaboprud mi tam uz svorkovnice/krone nevliezli, tak to mam vystrikovane priamo z FTPcka na svorkovnice loxonu. Ale keby som mohol, tak to cele prekopem 🙂 Pruser je, ze uz byvam a nemozem rozhadzat rozvadzac na den-dva.

   Já jsem zakončil UTP kabely pro vypínače na patch panelu 48-portů - takče 48xutp. Je to dobrá když nemáš místo ale jakákoli změna je otřesná. Taky potřebuju aby rodina odjela hoodně prodloužený víkend někam pryč a já to předělal.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Ahoj,

muzu poprosit o link na ty 8mi patrove svorky? Jsem asi level, ale nemuzu to najit 🙁 Mam 198mi modulovy rozvadec a silno proud mi zabral nastesti pouze 2 DIN listy, takze 4 mam volne na slaboprou/loxone. Nechce se mi pouzivat KRONE svorky, radeji bych neco jineho... Ale Loxonu za to 6000czk nedam.

 

diky

Kuba


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak to tě asi trochu zklamu, jinde nejsou o moc levnější.

Nejlevnější je má Weidmueller


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Tak uz jsem nasel:

http://www.tme.eu/cz/details/prv4bl35x7.5ws/spojky/weidmuller/1173930000-prv-4-bl-35x75-ws/

Pocet svorek je 16, ale predpokladam, ze timto muzu spojit maximalne 4 vodice a ne 4 pary vodicu?

Kuba


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

a na co jsou tam prosim 2 vstupy a 2 vystupy pro kazdou radu, kdyz stejne potrebuju premostit vzdy jen 1 vodic 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No jestli řešíš jednoduchou řadovou SILOVOU svorku do rozvaděče, tak není nic jednoduššího než to co jsem použil já. Jedná se o řadové WAGO svorky na DIN lištu za cca 3kč/ks !!!

http://www.elektroodbyttp.cz/wago-262-331-rad-svorka-dvoupol-seda-20a

Nevýhodou je, že je tam jen jeden vstup a jeden výstup. Ale mě to pomohlo hrozně moc. Dá se objednat jak pro 1,5mm tak pro 2,5mm průřez. 

tady je to kompletní i s koncovými:

http://www.elektroodbyttp.cz/wago---svorky--propojky


   
krata reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Píše že mu nejspíše nezbyde místo v rozvaděči, proto shání ty patrové svorky. Mě osobně přijde lepší řešení přikoupit další rozvaděč než tyhle předražené svorky 😀


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

Rozvadec planuji OEZ Rozvodnice DZ43-5713 ( https://www.shopelektro.cz/rozvadece/domovni-a-prumyslove-rozvadece/zapustene-rozvadece/oez/oez-zapustene-rozvodnicove-skrine-dz-ip-43) je to obrovska bedna na 57 x 13 modulu. Vsichni jste v hospode mluvili o tom ze rozvadec cim vetsi tim lepsi. Ale ted kdyz ctu ze mate vsichni mensi rozvadece (treba "jen" 198 modulu) tak premyslim jestli sem to neprehnal, co rikate?

A nemate nekdo zkusenost s tema OEZ rozvadeci?

Jen si teda nejsem jisty tou hloubkou rozvadece, pisou neco o hloubce 150mm, na druhou stranu rozvadec asi nema zada ale jen ram s dvermi, takze to asi nebude problem udelat hlubsi, co rikate?


   
ReplyQuote
Page 1 / 95
Share: