Forum

Forum

Vchodové dveře do b...
 
Notifications
Clear all

Vchodové dveře do bytu

6 Posts
4 Users
0 Likes
1,090 Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Ahoj, řeším výměnu vstupních dveří do bytu a futer taky samozřejmě, ideálně “na klíč”. Nabídek je na netu asi dost, ale jde mi o referenci na dodavatele pro bezpečnostní třídu 3 takže je jasné , že cena bude 20 tis + .
Na dveře by měl přijít NUKI zámek, ten mám již koupený . 
Máte nějakou referenci nejlépe Brno a okolí ?


   
Quote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 114
 

Sice neviem poradit firmu, ale ak ides kupovat nove dvere pouvazuj o elektrickej vlozke (napr.Assa Abloy EL460). Mam ho v branke - funguje vyborne a hlavne je na kabli - ziadne problemy s baterkami, alebo signalom.

Vo dverach mam DanaLock a tomu obcas trva aj 5-6 sekund, kym zacne odomykat.


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

Bezpečnostní dveře jsem řešil v loňském roce mojí mámě do bytu, potom co jedny ze sousedů vykradli. Název dveří netuším ale jsou od HT dveře a stály mě kolem 26000,-. A teda vypadají dobře a zatím musím říct, že máme klid.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

@tomec ji ji, už jsem vyřešil právě také u HT a celkem OK 


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

@dalibor myslím si, že svojí funkci zatím plní dobře.


   
ReplyQuote
Marcel
(@marcel)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

Zdravim, 

mate niekto skusenost, realne overenu pouzivanim nejaky rozumny cas, aky system je vhodny na autentikaciu/autorizaciu vstupu? 

Zamok bude Assa Abloy ELxyz lebo nehodlam experimentovat a robit beta testera na ine zamky. Podla toho, co som tu zatial cital, pojdem radsej na istotu ako stravit 5 rokov zaruky citanim manualu ako to vlastne funguje 🙂 

Zakladne predpoklady:

- Assa Abloy ma riadiacu jednotku ktora sa da prepojit s Jeblotronom/Loxone. Je k tomu komunikacny modul za par korun. Prepojenie Assa - Loxone - Jeblotron by teda nemal byt problem, vratane dodrzania pravidla ze alarm bude uplne samostatny. 

- Odchodove tlacitko urobi vsetko co ma vratane zapnutia alarmu.

- Zvonku bude citacka, ktora odomkne a vypne alarm.

- Kluc plus natukat kod do alarmu bude vzdy last resort option. Popripade vykopnut dvere. 

Co neviem rozhodnut je, ako ma fungovat citacka. Viem urcite ze musia byt dva overovacie faktory. Cize do uvahy pripada karta (Mifare alebo cokolvek na co sa este nevyrabaju kopie na pockanie), PIN kod a odtlacok prstu. A teraz ktore z tych dvoch vybrat? 

- Karta nie vzdy funguje rovno z penazenky, treba ju niekedy vybrat co je opruz.

- Odlacok prstu je fajn, ale realne to tiez celkom dlho trva plus nejaky retard moze citacku lahko rozbit. Bez odtlacku prstu sa najdu na trhu aj celkom heavy duty produkty. 

- PIN kod je viac menej jasny zaklad. 

- Dalsi faktor je zena + dieta 🙂 

Ked to tak po sebe citam, tak mi pride ze moznosti nie je vela, bud PIN+odtlacok alebo PIN+karta. Mate niekto jednu z tychto kombinacii, je niektora v niecom vyrazne lepsia alebo vyrazne na hovno?

 

Dikes

Marcel 


   
ReplyQuote
Share: