Forum

Forum

Podlaha za rozumnou...
 
Notifications
Clear all

Podlaha za rozumnou cenu

12 Posts
7 Users
0 Likes
1,006 Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj,

vybírám jakou podlahu zvolit do celého domu (krom koupelen). Vzhledem k cenám se mi nechce dávat od 600 kč/m2 za vinyl apod. Takže jediná volba padá na plovoucí lamino. Vzhledem k tomu že to si zvládnu položit sám narozdíl do všeho lepeného.

Cenově mi nejlépe vyhází Egger a protože bych chtěl mít jednotnou podlahu v kuchyni i jídelně tak bych chtěl lamino i do koupelny, takže volba padla na Egger Aqua+.

Nejnižší cenu sem zatím našel 408 kč/m2.

Jenže kvůli dilataci plovoucí podlahy se nemůže dát lamino pod skřínky v kuchyni a musí se ukončit před soklem. Čímž zase přicházím o ochranu před vodou (dřez, myčka). Podlahu mám z anhydritu.

Mohl bych udělat po celé ploše kuchyně hydroizolaci podlahy tak jak se běžně dělá v koupelně, ale pokud budu mít ukončenou plovoučku před skřínkou tak voda může podtýct pod ní což by plovoučce ikdyž bude aqua+ asi moc neprospělo že..

Je možné ten přechod ještě nějak rozumně zaizolovat? Nebo je lepší nějaké jiné řešení?

Pro jakou cenově dostupnou podlahu ste se nakonec rozhodli vy? Díky


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Mame nejlevnejsi egger plovoucku, kterou sme tenkrat sehnali v nejake akci pri otevirani Obi v brne.

Brali sme to s tim, ze je to docasne dokud budou deti male, protoze to dostane na zadek. Nakonec se ukazalo, ze ta plovoucka dostava na zadek uplne ze vseho, z kresla, ze stolku ktery se posune, atd. Nevim uz presne typ, ale chlubilo se to nejakou pevnosti pro kancelarske vyuziti, ale je to strasna bida.

Takze plovoucku jako docasne reseni ano, ale nebral bych to naporad. Az se podlaha jednou rozpadne, budem delat vinyl (tenkrat nam to nacenili na 150.000-200.000 vs 20.000 co sem dal za tu plovoucku).

S tim ukoncenim, ja to tenkrat polozil pod vsechno a dokonce i mezi mistnostma. A je to opravdu blbost ;-). Ty dilatacni spary to chce, protoze na delsim prostoru to zamky neudrzi.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@kudykam

Ahoj, a o kolik metrů se jedná? Všichni jsme byli asi v podobné situaci.

Koupelny, technická, předsíň máme dlažby 60x60. Manželka když byla hotova podlaha říkala, že by to dala klidně všude. Dlažba Home z Hornbachu 450,-.

Mame betonovou polhahu na podlahovce. Nevýhoda je, že u stěn se mírně při vysychání přivedla.(3-5mm max.) Na dlažbu bylo potřeba více lepidla. Tak pytel na 5m2 tak max. Měli jsme rozdílné výšky kde bude vinyl a dlažba. Cca 8mm, bylo to málo. Teď je schod mezi vinylem a dlažbou tak 5mm.

Pod vinyl jsme nivelovali, spotřeboval jsem na 3mm 20pytlů. (112m2)Vylito ve třech lidech za 2 hodiny. Druhý den jsem prebrousil podlahovou bruskou s hrubým kotoučem. Jde o to sundat jen to mliko, žádné velké vybrusovani. Začátky byli trošku krušné, nejdříve vodila bruska mě a ne já ji, ale to bylo dáno novým ostrým kotoučem, pak už si dala říct. Kde mi to někde uteklo do dilataci a pod beton, tak dotmeleno kitem na auta a prebroseno. Nivelace a penetrace ceresit. Celkem dráha.

A lepení, to je úplně největší paráda. Natahas si metr aby ti vychazelo třeba 5 pruhu vinylu +2cm přes lepidla. A můžes ten pas lepit třeba 3 hodiny. Já navazoval druhý den ještě na ty 2cm. Musíš se to prevalcovat, ale je to super. Lepil jsem to po prvý v životě, ale je to paráda. To lepení je za odměnu. Vinyl je thermofix 2,5. Trochu jsem žebral cenu, ale všude mi tvrdili že 2mm stačí. Dá se koupit vinyl za 500m/2.

Na anhydrit se má také nivelovat, aby se neprokreslili bubliny či co. A hlavně se má brousit 2x, před nivelaci a po ni. Nemám zkušenost.

Nevím co je to od toho egru, ale budeš dorezavat a pochybuji, že ty řezy budou vodeodolné. Pokud to dáš do místnosti a postavís na to skříň, jako na každé jiné lamino. Tak si na tom stejně jako s tou linkou. Taky máme na bytě lamino, pod linkou, ale je to malá místnost. Nevím jak by si to před linkou ukoncoval. Dával podlahovou lištu? Asi by šlo, kdyby si přesně věděl kde bude začínat linka, tak pod tu kryci hranu. Ta stejně neseni na podlaze(máme ji nacvaklou na nohách). Tak pod tou hranou vytvořit dilataci a tu vysilikonovat. A máš to oddělené. Ale stejně ti to může podtect u stěny.

Také jsem řešil jestli nedáme lamino a nevyhazim ho za 10let a pak nedám jiný. Je to o penězích, ale drahý lamino bych nedal, je to pořád lamino. To raději nějakou obycku.

Delal jsem to sám, protože když jsem dostal nabídky na položení, tak to nešlo, to byla raketa a u podlaharu je sleva sprostý slovo. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

mam objednanou podlahu, vcetne instalace z linolea

https://www.gerflor.cz/professionals-products/podlahy/uni-walton-2.5-lpx.html

Puvodni plan mit vsude dlazbu a pokladat si ji sam jsem vzdal a ted jsem za to moc rad - ikdyz je dum relativne presny, tak neni dokonaly a hlavne jsem zjistil, ze napriklad okna nejsou uplne 100% rovnobezna se stenou, pak by vznikl dorez, nebo spara, ktera by detail pokazila. U lina toto odpada. Jak ale bude uplne ukonceno u oken, zatim nevim (mozna silikon)


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Tak nakonec sem u rozhodování skončil mezi dvěmi variantami.

Kvalitní laminátovou podlahu od německé firmy Meister LD 150  kterou mohu mít za 380/m (má odolnost 4 hodiny na stojatou vodu)

  • Výhody: celková cena o 27 tis méně než u vinilu, Přechod dlažba v koupelně a plovoučka bude asi jen 4-5 mm výškoveho rozdílu.
  • Nevýhody: hlučnější, chladnější (nevím, je to problém u nízkoteplotního podlahového vytápění?)

Nebo click (plovoucí) SPC rigid Vinil za cenu 580/m

  • Výhody: Nejlepší matriál na trhu z kamenné nosné desky, taky odolnost proti vodě, teplejší a tišší a navíc není třeba dělat po celém domě dilatace takže může být podlaha v jednom kuse.
  • Nevýhody: cena, výška pouze 5mm takže přechody s dlažbou budou 1 cm výškový rozdíl

Jaký je váš názor?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Výškový rozdíl jsem dlouho hrozně řešil, chtěl jsem mít podlahu všude stejně a musím říct, že je to jedno. 1 cm je nic. V chodbě ještě nemáme podlahu, v pokojích ano, takže je tam právě 1 cm rozdíl a nedělá to žádný problém.

 

Ohledně materiálů nevím. Bez dilatace je to fajn, možná bych si připlatil.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Co se tyka vyskoveho rozdilu nevim, asi si clovek zvykne. Jeste nemam polozene podlahy, takze mam v kotelne podlahu o 15mm vys (bude tam jen epoxidovy nater) a nedela mi to problem. Ale teplejsi pocit pri chozeni je urcite argument pro vinyl.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Tak přes zimu bude podlaha vyhřívaná podlahovým topením ne? tak by to  nemělo studit a v létě je to jedno? (prosím o koment někoho kdo to tak má v pasivním domě)


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Mám pasivní dům bez podlahovky. V létě není problém. Ani teď zatím není problém. V zimě máme pocitově chladnou podlahu. Jak to je s podlahovkou, nevím.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  
Někdo zkušenosti s podložkami pod laminátovou podlahu od firmy Arbiton?
Jde mi obzvlášť o tlumení hluku. Ty nejlepší (Absolute 3in 1) mají útlum až 30%. Ale stojí 180/m, ty co mají 20%m stojí např 43kč/m. Tak by mě zajímal reálný rozdíl.
Jediné co sem našel je toto video.
 

   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

Ahoj všem,

měl bych dotaz na ty co pokládali lamino Egger Classic nebo Egger Aqua+ . Chtěl bych to položit v hlavní obytné zoně (cca 7x9 m). Jaké máte zkušenosti? Je to možné položit vcelku bez dilatace? Jak jste řešili podklad? A vůbec na co si dát bacha?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Řešil sem podobné dilema akorát na mnohem větší ploše. 7x9 bych dal bez dilatace, doporučuje se do 10m.

Od eggeru mě človek co pokládá podlahovku odradil, že není moc kvalitní.

Nakonec sem koupil od německé firmy Meister podlahu LD 150 Dub Arcadia, má odolnost 4 hodiny proti vodě, ale mají i 24 hodinové. Podlaha je opravdu krásná a kvalitní s přesností na mikrometr. Pokládám si ji sám.

Mohu dát kontakt na člověka co to vozí přímo z německa za cenu, kterou jinde neseženete.

Také bych nepodceňoval kvalitní podložku. Obzvlášt pokud je tam podlahové topení nebo chcete řešit kročejový hluk. Bral sem nakonec podložku od te samé firmy. Má super parametry, za cenu kolem 90kč/m.

 

Podklad musí být rovný do 3mm/2m a hlavně suchý (obzvlášt u anhydritu)


   
ReplyQuote
Share: