Forum

Forum

Notifications
Clear all

tepelne cerpadlo zeme/voda

Page 15 / 15

kudykam
(@kudykam)
Reputable Member

Ale tak já potřebuji abych si to mohl zapínat a vypínat dle libosti. Trvalé zapnutí mi k ničemu není.

ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Honorable Member
Documentator

A zkousel jsi se s nimi domluvit, at to v nejake dalsi verzi pridaji? Mne v tomto prisli docela flexibilni.

ReplyQuote
David
(@david)
Trusted Member

Ahoj všichni. Mám dotaz na ty, kteří dělali venkovní šachty a vařili tvarovky. Na jaký provozní tlak je to koncipované a jakým tlakem provést tedy zkoušku těsnosti? Svářečka sice i žádné tvarovky neprskala, ale i tak bych to chtěl před zasypáním ověřit. Díky za rady.

ReplyQuote
xoor
 xoor
(@xoor)
Trusted Member

Acound technik říkal udržovat tlak 0,7-1bar, takže jsem to testoval pro tlak myslím 2,5bar. 3 roky se to drží pořád stejně.

ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Honorable Member
Documentator

Tlak podle výškových úrovní. Ale pokud nemáš zahradu nějak extra nízko a převýšení je max pár metrů, tak 0,5 - 1 bar.

Mně to acond testoval na 3 bary, ale říkali, že klidně fouknou i 6.

ReplyQuote
PetrP
(@petrp)
Trusted Member
Donator

Já mám otevřenou expanzku hned vedle tepelného čerpadla, už 2 roky to funguje bez problémů. Dolil jsem za 2 roky asi 5 litrů vody - nevím,jestli to bylo ještě nějakým zavzdušněním, resp se to už úplně odvzdušnilo, nebo to někde mokvá.

vím že se to nemá, ale ještě jedu provizorně jen na vodu.mám nastavenou ochranu  na 2°C na výstutpu z TČ a pod tuto hodnotu se mi voda ještě nedostala.

ReplyQuote
Page 15 / 15
Share: