Forum

Forum

SDK stropy - LED os...
 
Notifications
Clear all

SDK stropy - LED osvícení pomocí ALu profilů

46 Posts
19 Users
0 Likes
13.3 K Views
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

Pekna praca 😀


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Resim to same. Koukam, ze se tady bavite o samych uzkych listach. Na to bych byl opatrny, pokud se nema jednat jenom o dekorativni osvetleni. Ja to mam jako hlavni svetla (celkem asi 25bm), takze z listy potrebuju dostat >1000lm/m. To uz podle me na uzkych profilech hodne oslnuje.

Chci reseni bez krycich lemu - sadrosi mi doporucili http://www.valmax.cz/kategorie/alu-led-profily/alu-k-zafrezovani/kozel/

To mi ale porad prijde uzke. Co jsem se byl podivat v nejakych showroomech, rozumne mi to zacalo pripadat od 5cm sirky. Daji se najit i pekne siroke (napr. http://alumia.cz/component/virtuemart/produkty/sekodu-anodizovany-detail?Itemid=0), ale ty uz jsou fakt drahe (>1000CZK/m), casto potrebuji hodne prostoru za SDK (coz ja nemam) a maji lemy.

Nakonec jsem tedy skoncil u toho, ze vezmu profil, ktery do SDK vubec nepatri ( https://ledpas.sk/c/strieborne-profily/profil-xc21-50x50-mm) a prinytuju si k nemu z boku konzolky z maleho L profilu, za ktere bude v SDK "viset".

V chodbe se chci na profil vykaslat uplne a pouzit misto nej neprime svetlo - nutu ... tak uvidime, jestli se s tim bude chtit sadrosum hrat.


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Ahoj. Mám v plánu LED v podhledu v tomto stylu

firefox 2017 07 15 18 19 50

Uvažuju jaké profily použít. Jestli rohový nebo nástěnný. Oboje by směřovalo do stropu. Zároveň jestli má cenu šetřit a vypustit difuzor.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

má nekdo typ na rgbw pásky-metráž? chci nějaký kvalitní. origo loxone jsou dobry, ale dost predrazeny.  Někdo nejaky typ ?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Frc: bez difuzoru uvidis jednotlive ledky a kazi to vysledny efekt

Dada: Zkusil bych T-led.cz


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

a jdou kvalitni ? potrebuju to k zakaznikovi a nemuze se tsta, ze je budu za pul roku vymennovat. bude tam treba 60 metru


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ty RGBW konkretne nevim, ale ostatni pasky co jsem tam bral jsou cajk. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Používám u zákazníků běžně pásky od tledu už asi déle jak rok. Jsou výborné, mají pravdivé parametry, lepí jako kráva, jediná nevýhoda je ohebnost, protože jsou ve srovnání s čínou o dost tlustší, při ohybu může dojít k odlomení led z pásku, resp přerušení kontaktu.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ozivim tohle vlakno. Zaciname planovat osvetleni a libi se nam zapustene led pasky do SDK.

Nejvice se nam libi zapustne profily Klus (az na tu cenu).

Jak dopadly vase realizace?

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nechal som si vyfrezovat nad sprchacmi a vanou. 1.5 roka tam boly v strope diery, potom mi zacalo vadit ze vsetka para zo sprchovania ide na parotes nad SDK (ono mi to vadilo od zaciatku, ale bol som lenivy s tym nieco robit), tak som tam osadil led listy s tym, ze ich hned vikend na to zapojim. To bolo pred 3 mesiacmi. Pokial za 2 roky zas ozivis toto vlakno, mozno to uz budem mat aj zapojene 😀


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Hele, to byl krasny prispevek msk, vo tehle vecech neco vim..... :)))))) Spousta napadu, ale malo casu na realizaci, jak se to neudela hned...... 1,5 roku - pche... to já ..... 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A to sa bavime len o tych zafrezovanych ledkach. Kde vsade mam dotiahnute kable na dalsie pasky/senzory/picoviny co uz nikdy nezapojim ani nebudem hovorit. Uplny bonus vlastne je, ze uz ani neviem co vsetko kam mam natiahnute (samozrejme to mam zakreslene v podoryse a zapisane v kablovej knihe, ale tu som uz dost dlho nevidel) a k comu to malo sluzit. Zrovna dnes rano som napr. skumal tecucu bateriu v kupelni, vytiahol som supliky z umyvadlovej skrinky a hla - 2 utp-cka na mna cumia zo steny :D. K comu boli planovane netusim, mozno zaplavove cidlo (ale preco su tam 2?). Predpokladam ze ani v kablovej knihe zrovna tieto 2 draty popisane nebudu 😀


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Che Che, Se tady placam do kolen 🙂 Vo tom taky neco vim :)) By si tohle vlakno meli precist zacinajici horkokrevní zarputilí psychotičtí pokladači Cu. (alias cokdybykurvanahodou).
Ono UPLNĚ něco jiného je si kabel sami sobě připraviti, a něco jiného do konce svého bídného života s hypotékou následně zapojiti...

Jinak aby to nebylo uplne od tematu (i kdyz se nedomnivam 🙂 ty Klusy se mi taky libily, protoze jake jedine, co jsem tehda nasel mely system BEZ lemu, resp.  lem, ktery se prekryje povrchovou upravou. Ja si myslim, ze ta cena neni zase tak ujeta.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Když už jsme tu trošku OT, tak můj majstrštyk byla polička do obýváku, kterou jsme si nechali vyrobit od truhláře ještě do bytu. Taková ta jak se napichuje na trny a žádné další podpůrné systémy nejsou vidět. Nejdřív jsem neměl ty trny, tak se uklidila pod postel, pak jsem sehnal trny, ale byla na ně málo hluboká drážka v té poličce, tak zůstala pod postelí, pak jsem nechal prohloubit drážku a uložil jí zase pod postel a tak dlouho jsem se odhodlával jí pověsit až manželka konstatovala, že už se nám designově do obýváku nehodí, tak šla do šmelcu 🙂 trvalo to cca. 3roky.


   
ReplyQuote
(@filiphad)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, já jsem dělal v kuchyni a obýváku světelné rampy s nepřímým osvětlením + nad kuchyňskou linkou jsem zabudoval LED profily pro osvětlení linky.

Použil jsem profily Klus Kozma. Zatmelení těch lemů a vybroušení byl docela opruz, ale řekl bych, že výsledek za to stojí 😉 

Pár fotek pro představu: https://drive.google.com/drive/folders/1nKRU8dktI47eM3YyMCvRAsU5vihJPCcU?usp=sharing


   
ReplyQuote
Page 2 / 4
Share: