X
Forum

Forum

SDK stropy - LED os...
 
Notifications
Clear all

SDK stropy - LED osvícení pomocí ALu profilů

46 Posts
19 Users
0 Likes
13.3 K Views
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Nemam moc fotek v mobilu, pokud by nekoho zajimalo, dohledam. Profil v6 z t-led s matnou krytkou

B5D99FBD 870C 410A 89AF 57B070C80758
9E029CC4 E9E3 42E9 AE74 904931881B2D
06095A57 A414 424F 9D3A 36CC122679BB

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

....


   
ReplyQuote
(@jajin)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 
Posted by: Hvezdic

Nemam moc fotek v mobilu, pokud by nekoho zajimalo, dohledam. Profil v6 z t-led s matnou krytkou

B5D99FBD 870C 410A 89AF 57B070C80758
9E029CC4 E9E3 42E9 AE74 904931881B2D
06095A57 A414 424F 9D3A 36CC122679BB

Jak jste prosim frezoval, sam nebo firma a cim? Jistil jste vyfrezovany prostor v SDK pripevnenim k cd profilu, tzn. vytvoreni dodatecneho cd profilu, aby to drzelo a nepreskalo?

Firma frezu nema a nedela to, tak me to bude cekat asi samotneho, pokud neni nejake lepsi reseni. Pripadne prosim o foto z montaze bud sem, ne o, na [email protected].


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Já jsem na vyřezávání otvorů do SDK používal oscilační brusku s velkým koutoučkem a vysavač. Dělalo se s tím rychle a přesně, ale pokud budeš chtít jen zadlabávat (5-6mm) do sdk tak nevím, asi by to mohlo jít taky.


   
ReplyQuote
(@jajin)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 

Prvni jsi pridelal sadrose na strop a az pak frezoval, nebo sis to v klidu nachystal dole? Chtel bych dva pasky vedle sebe, kde by mehi nim byl, rozestup 9 cm a SDK jsou ze me na nervy, ze to udelaji a pak at si to frezuji a delam, ze na to nemaji cas a ani nastroje.

 

Jaky profil jsi zvolil? 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ano, sádroše už byly namontované. Pěkně si to rozměříš (laserem) a tužkou namaluješ řezy. Na zemi by to byla asi větší drbačka a hlavně nepřesné. Sádroš se ti může posunou při montáži. Na vyřezávání jsem měl tento velký plátek (drží linku) https://www.alza.cz/hobby/bosch-pmf-350-ces-d4395902.htm Je to teda do železa/dřeva, ale 12 světel to zvládlo. Zkoušel jsem i nůž, přímočarku a flexu, ale výsledek byl katastrofa. 

Add praskání - většinou to není třeba jistit. Dělal jsem otvory 60x60cm pro panel a nikde nic nepraská. Možná tam, kde těch děr je hodně vedle sebe. Občas se třefíš na šroub nebo CD, takže oscilační pilka je fakt ideál. Nějaký tmel si raději nech, možná budeš muset něco opravovat.

Profil čeho? SDK ? klasicky dvojtý rošt z CDček, rozestupy dle doporučení knauf/rigips


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Oscilační bruskou jsem to taky nejdřív zkoušel, ale hrozně mi to prášilo (dělal jsem to už v zařízeným domě). Tak jsem nakonec koupil ruční pilku na SDK (má veliký zuby takže to s ní jde dobře). Dělal jsem kulaté otvory na světla a celkem sem jich s tím doma udělal cca. 40. Byla to drbačka ale šlo to.

Měla ale ostrej konec, kterej sem musel zaoblit, abych si nepropíchnul Al folii co sem měl nad tím. CD profily byli problém, snažil jsem se jim vyhýbat.


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Bordel z 99% vyřeší vysavač (lidl). Pilkama jsem to žkoušel taky, ale to byla drbačka jako prase. Jedno velké světlo mi nezabralo více jak 10minut.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Klucí myslím, že tazatel chce zafrézovat hliníkové profily na led pásek a ne vyřezávat světla...


   
ReplyQuote
(@jajin)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 3
 
Posted by: Pavel

Klucí myslím, že tazatel chce zafrézovat hliníkové profily na led pásek a ne vyřezávat světla...

Presne tak 👍


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

I toto tím jde udělat. Jen si vyrobíš nástavec, který ti dovolí hloubku řežu x mm a menším plátkem to vydlaběš. 

Pak tu je profesinální možnost https://www.youtube.com/watch?v=cWmsH0IoNqw  


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

vsechny plany, ktere jsem mel v hlave na udelani LED ve stropech a u toho garnyze postupne dostavaji na frak.

 

Plan je mezi sklem a zaclonou/zavesem mit LED pasek, aby svitil na zaclonu a tim pokud to bude fungovat lepe zamezil nechtenym pohledum z venku.

20200704 105208

 

Garnyze bych rad zabudoval do SDK, nasel jsem toto v Hornbachu. 

 

20200717 135330
20200717 135321

Mate tip na jine profily? Predesle co jsem zamyslel jsou vyssi nez 12,5mm a musela by se upravovat nosna konstrukce. To bych nerad, protoze se budou zatahovat denne a chci aby to nebylo slabe misto. 

 

Pri hromadnem nakupu jsem vzal dost RGBCCT pasku 14mm. 

K tomu budu asi nucen vzit tyto listy:

https://www.ledsvet.cz/vestavne-led-profily/1928-led-profil-groove14-efty-hlinik-bily-lak-l-2.html

napada Vas jine lepsi reseni? Pocitam, ze tyto listy asi nebudou dostatecne na chlazenim pasku. 

 

Pripadne vas napada jine reseni? (pasky jen v sirce oken, garnyze pres celou sirku mistnosti)

Diky

 


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 
IMG 20200729 212834

Klidně bych ten profil co máš z toho Hornbachu použil. Narychlo jsem nacrtl, jak bych to udělal. Pokud to máš přes CD profily, tak bych k nim ten profil prisrouboval. Třeba i skrytě do zadní drážky. Používal jsem takové lichobeznikove matice do nosníku, bylo to na M6. A na tu listu položil kousky (43x20) desek z MDFky nebo Durelis, překližka. Aby si měl do čeho prisroubovat kraje desek a aby se to zpevnilo a i tu listu bych k té desce pridelal taky. Hrany mezi profilem a sdk bych dotmelil jen akrylem. No a pokud je ten profil ALU, tak bych ten pásek nalepil na něj, teda pokud ty dvě vodící drážky co mají být vidět jsou ty na spodní fotce.

No a pokud to máš souběžně s CD, tak bych dal dva profily kolem. Tedy u stěny začínáš max 10cm od zdi první CD, druhý dáváš 50cm, tak bych dal ještě jeden. Pod ten tvůj profil kus prkna, aby si dosáhl těch 27mm výšky CD profilu a přes to zas deska, aby si to zavěsil přes CD profily. Teď tedy přemýšlím. Že by to bylo skoro lepší i v té první variantě, dorovnat do výšky profilu 27, a přes to deska na zachycení přes profil.

Taky mě začali bavit místní, tak jsem nalepil folie. A pak budou žaluzie a bude klid. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@cyklonit diky - nejaky dodatecny material to tam urcite bude jistit. Pokud se vejdu, tak budu jeste davat nosne CD profily nad montazni.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Ahoj,

ja som zaclony vyriesil profilom prisadenym na strope, tiez planujem za zacnou nalepit LED a mieste je na profile dost.

kupival som tu: http://www.urbanek-ul.cz/zaclonova-kolejnice-al094-a546

Narezali mi to na mieru a poslali. Inak tam maju aj profily do SDK.


   
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: