Forum

Forum

Podlahove vytapeni ...
 
Notifications
Clear all

Podlahove vytapeni - od koho?

34 Posts
10 Users
0 Likes
5,342 Views
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já mám  jako primární topeni v domku kabely v anhydritu, rohože v koupelně kvůli rychlejšímu náběhu.

Každý okruh mám jištěný zvlášť, relátka miniserveru či extensionu mám odlehčený relé Finder 24V  8A, kde mám kontakty paralelně spojený.

Předtím jsem měl SSR relé FOTEK od strýčka Lee, ale potom co jedno odešlo (přestalo převádět), jsem je vykopal pryč.

Mám 1wire v každém prostoru i v podlaze, používám ke spokojenosti celé rodiny bloky regulace topeni a za sebe mohu říct-funguje to skvěle, drží požadované teploty jak má, akorát to chce cca 2 týdny po konfiguraci nechat žít svým životem.

Vlastně regulace topení byl pro mě hlavní důvod, proč si dat Loxone do chalupy


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Me se na tom Loxone bloku topeni akorát nelibi ta jejich PWM regulace - kdybych to nechal jak to je v zakladu, tak muzu po roce vymenit vsechny relatka k topnejm kabelum.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 
  • Tak toho se bojím nejméně, třeba finder v průmyslu cvaká mnohem častěji a léta je nikdo nemění. A kdyby nějaké odešlo, tak se s té padesátikoruny nezhrotim.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ja se vymeny nebojim, me jen stve jak je ten blok lajdacky udelanej. Na vystup pak clovek musi jeste hodit prahovy prepinac, aby si tu stridu nejak rozumne naladil.


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Diky vsem za info, chapu to spravne ze mate pak nastaveny spodni uroven teploty(spinaci) a horni uroven (vypinaci) a timto primo spinate okruh topnych kabelu napojenych na 24V ?

Napr. se topeni sepne pri 19 stupnich a vypne pak pri 23 ? Co jsem cetl slova jako prahovy spinac ci PWM, tak mi to prijde, ze to tak uplne jednoduche nebude.

Dekuji za info.

M.


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Ok tak jsem si to dostudoval :-).  Jeste by mezajimalo, zda by nebylo lepsi misto jednoho velkyho okruhu na cca 2,4 kW hodit okruhy tri (kazdy po 800W) a tyto mit spinane kazdy vlastni rele z duvodu spinani nizsich vykonu. Samo by se spinali vsechny najednou jen kazdy vliastnim rele (pomocnymi, ne origo loxone). Taky bych se pri pripadne poruse vyhnul vypadku celeho okruhu. Vidite tam nekdo nejake uskali ?


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Jeden rychlobastl na podobné téma  :o)

https://www.youtube.com/watch?v=1ef6tRinOQ4


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@mvvm  osobne mam podobne velkou mistnost na 2 okruzich. Ale delat to v kazde mistnosti je asi blbost. Navrhnout by to mel hlavne topenar.

@kimot tak to uz chce mit poradny "koule" udelat el. podlahovku na ESP :))


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Male mistnosti maji vykony topnych kabelu do 800W, to bych neresil vubec.

Ted stojim pred problemem jaka podlahova a prostorova teplotni cidla pouzit.

V pripade pouziti 1-wire extensionu, najde to i cidla jinych dodavatelu nez origo loxone?

A jak jste resili podlahove teplotni cidla, aby byly v pripade poruchy vymenitelna a zaroven jsem nemusel pouzivat nejake podomitkove propojovaci krabice ...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ano, lze použít čidla z Aliexpresu.

Čidlo se do podlahy dá v husím krku, který se ukončí v el. podomítkové krabici kde je např. tlačítko pro ovládání osvětlení místnosti.


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Díky za info, posledni vec, jeste by me zajimalo, zda davate nebo jste uz dali na veskere rozvody minimalne CAT6. Komplet rozvody mam spocteny na cca 2km CAT kabelu, tak tam uz je 10kc/m videt.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já osobně budu dávat FTP Cat 6 od Solarix.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ahoj, mám dotaz ohledně regulace el. topných kabelů/rohoží. Já měl doporučení na SSR relé, vybral jsem toto od schneideru na nejsilnější okruhy. Koukal jsem na tu PWM regulaci a chápu správně, že v případě PWM regulace musím použít analogový výstup? Mám celkem 11 okruhů, kupovat si jen kvůli tomu 2x extension se mi moc nechce. Nelze PWM regulaci SSR relé/topení vyřešit např. na dimmeru pro LED? Nebo se mám na PWM vyprdnout u slabších okruhů - do 500W a spínat to jen 0/1 přes relay? Jak to máte zapojené vy? Díky!

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Napiš co bude nad rohožema. Setrvačnost materiálů v tom hraje roli. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Tak zatím jsem byl rozhodnut pro topné kabely do betonu a pak vinyl, kabel 10W/m.

V koupelnách rohože pod dlažbu. Člověk si tady vždy něco přečte a začne o svých plánech pochybovat.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: