X
Forum

Forum

Podlahove vytapeni ...
 
Notifications
Clear all

Podlahove vytapeni - od koho?

34 Posts
10 Users
0 Likes
5,387 Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Ahoj,

 

muzete sem hodit reference na dodavatele podhlahoveho vytapeni? Koho byste doporucili?


   
Quote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Vodní, nebo elektro? 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Me zajima vodni, ale pro ostatni muze byt zajimave i elektro. Takze klidne oboje.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Tak pro elektrické vytápění v Brně nejlíp do Ingpro Brno, dlouhodobě nejlepší zkušenosti. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Já jsem elektrické řešil svépomocnou pokládkou topných kabelů od firmy Fénix Group. 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Ingpro právě ten Fénixgroup prodává, a to včetně návrhu. 

Vždy dojdu s půdorysem a skladbou stavby a za týden mám kompletní dodávku s rozpisem. To motání je pak hračka. 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Máte už nějakou topnou sezónu s topným kabelem za sebou? Jak vychází roční cena elektriky + vypočítané ztráty + metry obytné plochy. Zatím to vypadá jako nejlepší řešení pro můj domek.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Za mě topné kabely+Loxone je nejlepší varianta do menšího domku, mám to takhle jíž druhým rokem (chalupa po rekonstrukci), a na podzim mi po vyúčtování vracely peníze 🙂

Příklady nákladu na provoz jsou třeba na stránkách fenixgroup.cz


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

No jo, sám víš jak to je. Na stránky si určitě nedáš nic, co by tě poškodilo. A na chalupě platíš 20 000 Kč měsíčně při 60 metrech čtverečních a vrátili ti 62 Kč. Příliš mnoho neznámých. ?  ?  ? 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Chalupa 90 m2,m+podkroví asi 50m2, zalohy 3500kč,vráceno 5000kč,teploty nikdy neklesly pod 19st

Prodejce elektrické energie Eneka s. r. o


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

To je víc než výborné. Děkuji.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Jo, aby to neznělo jako perpetum mobile, tak patek až neděle dopoledne se přitapí v obýváku krbovkama, ale to k chalupě patří 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: VitaDDD

Ingpro právě ten Fénixgroup prodává, a to včetně návrhu. 

Vždy dojdu s půdorysem a skladbou stavby a za týden mám kompletní dodávku s rozpisem. To motání je pak hračka. 

Přesně, byla to opravdu hračka, na to že jsem to dělal poprvé, tak to šlo snadno, koupil jsem si k tomu ten pásek na který se kabely "přicvaknou", pak zatáhnout do lepidla a mohli nastoupit obkladači.


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

To VitaDDD: Ahoj, muzes prosim vice rozepsat variantu topne kabely + loxone. Jakym zpusobem se reguluje - jestli primo vystupy loxone nebo loxone posila pozadavky ridici jednotce pro topne kabely, ci jeste jinak ? Diky za info M.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ja instaloval topne rohoze DEVI, jsou to samolepici rohoze ,takze jen rozrolujes a pritlacis k napenetrovanemu podkladu. Vse perfektne drzi, instalace byla velice rychla.Na to jsem nalil samonivelacni sterku, aby mi to obkladac pri tahani lepidla nejak neposkodil. Pote uz se pouze nalepila dlazba. 

V podlaze mam v husim krku teplotni 1-wire sensor, ktery meri teplotu kvuli prehrani a bezpecnosti, ale ne kazdy to resi a nevim, zda je to nutnost. Pokud maji rohoze maly vykon, prehrati asi ani nehrozi.

Regulace je u me jednoducha- v mistnosti mam sensor teploty vzduchu, v Loxone si nastavim pozadovanou teplotu v mistnosti a podlahovaka topi tak dlouho, pokud dane teploty nedosahne, potom vypne...zadna dalsi ridici jednotka neni potreba.

Jen pro upresneni, je rozdil  mezi rohozema a kabelama - kabely jsou vetsinou zalite jiz v podlaze - v anhydritu. Nevyhoda je, ze musis nahrivat celou tuto masu. Ale zase je to akumulace.

Rohoze se lepi primo pod obklad, reagujou rychleji,ale nemas akumulaci. Ja jsem se rozhodl pro rohoze, protoze si tak mohu nahrat celkem rychle studenou dlazbu v koupelne i v lete.

This post was modified 6 years ago 2 times by MartinR

   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: