X
Forum

Forum

Venkovní dřevěná te...
 
Notifications
Clear all

Venkovní dřevěná terasa

27 Posts
13 Users
1 Likes
5,281 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Chtěl bych letos postavit vedle domu terasu cca. 25m2. Přemýšlím o dřevě (sibiřský modřín) nebo dřevo-plastu. Ten se mi líbí víc, ale cena je dost hrozná - od. cca. 1500,- za m2.

Rád bych zvládnul svépomocí. Nemáte nějaké doporučení na dobrého a levného prodejce? Případně nějaké doporučení zkušenosti s tím dřevoplastem (WPC)?


   
Quote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ahoj,

mam v planu to stejne, 33 metru. Taky sibirsky modrin. Konkretne jsem to jeste neresil, ale urcite bych se mrknul na http://www.zahradniterasy.cz ... kdyz jsem resil modrinove latky na plot, vysly ty jejich jeste o chlup levneji nez narezane z ceskeho modrinu v Brne-Bystrci...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Koukám že nás se stejným záměrem bude víc 🙂 U nás to bude cca. 30m2 a líbí se nám odstíny do šeda, tak asi padne volba na WPC, ale jak píše radek ty ceny sou příšerný. Dutý profil je údajně náchylnější na plíseň a další neduhy z vlhkosti a musí se montovat ve spádu aby mohla z dutin vytékat zkondenzovaná voda

Co se týče svépomocné montáže, tak podle toho co jsem načetl a zkouknul neměl by to být velký problém. Na tytrubce je spousta inspirativních videí 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Přesně tak, u levnějších WPC je riziko, že se můžou po čase drolit kraje a hrany (asi vlivem času, teplot a slunce). Netuším ale, kde je hranice mezi "levným" a "kvalitním" WPC - samozřejmě všichni prodávají to nejlepší.

Díky jejich cenám se ale začínám spíš klonit k sibiřskému modřínu se skrytým uchycením.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Přesně, tak ohledně kvality to bude oříšek, někoho kdo to má 20let a poví nám jak to po těch letech vypadá asi nenajdeme.

-tak určitě nenajdeme ta technologie je stará 15let 🙂


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Na WPC bacha, na slunci se pěkně rozehřeje a pálí a taky se při delších prknech pěkně kroutí. I ze šroubů se to vytrhává, soused po cca 5 letech předělával vše na dlažbu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Začínám pamalu opouštět myšlenku WPC. Co načítám, tak to není zase takové terno jak se prezentuje. A dorazily mi nabídky, poptával jsem pouze kompletní materiál na 30m2 a nabídky začínají na 64t a končí na 100t  ? .

Na modré střeše jsem narazil na člověka co terasu realizoval pokládkou 20mm slinuté dlažby na terče, to se mi zatím líbí asi nejvíc.

PS: ten samej chlápek si nechal v číně vyrobit a dovézt natáčecí lamelové zastřešení terasy.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Já už se s WPC rozloučil definitivně 🙂

Pošli pls odkaz na tu diskuzi na modré střeše.

 

BTW to zastřešení zní hodně divoce 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@Pavel: Tell me more. To zastreseni terasy je presne to co resim. Mas nejaky link plz?


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Myslím, že je to tento link  https://www.modrastrecha.cz/forum/terasa/terasova-prkna-wpc-mate-zkusenost/?page=3   a pán msvec.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Jj to je přesně ono  ? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Vypada to fakt dobre. Ale teda 30m2 a stejna 150.000, to je dost ranec ;-(


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Ahoj, přidám se do diskuse, protože terasu teď také řeším. WPC jsem zavrhnul z důvodu ceny - ty laciné vypadají hnusně a měl bych strach z životnosti a ty lepší profily stojí jak raketa.

Nezvažoval jste někdo thermo borovici? Údajně by měla mít životnost 30+ let a stojí oproti WPC zhruba půlku. Nemáte s ní někdo zkušenost?

Díky


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Z termoborovice máme terasu cca 3 roky. Pocit dřeva na holé noze k nezaplacení, udržovatelnost - mytí vodou + čističem, loni se přelakovávala / mořila. Jen je to měkké, jak psal někdo výše, takže 4nohý miláček ( nebo otec s vapkou 😀 ) v povrchu udělá rýhu taky. Pokud by byl zájem o foto, můžu později dodat. Cena byla někde kolem 1000/m2 pokud si dobře pamatuju.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Ja jsem rozhodnut pro sibirsky modrin. Bracha ju ma 5 let, nestara se o ni (krome bezne podzimni ocisty vodou) a vypada porad dobře.

Druhej znamej ju ma 3 roiy, kazdem rok to teda cisti wapkou a pak olejuje a tomu vypada porad jak nova.

Nekomu vadi, ze po case zmeni barvu na takovou sedivou, ja jsem s tim smiren.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: