X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Malování

12 Posts
8 Users
0 Likes
1,354 Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Ahoj všem,

naše stavba se začíná posouvat do finálové fáze. Už začínám postupně malovat místnosti dle nutnosti ale zároveň potřebuji mít za chvíli vymalováno. Pořád přemýšlím jak si to ulehčit a natrefil jsme na stříkací pistoli např. toto  https://www.jadal.cz/cz-detail-658959-wagner-wall-perfect-w-665-350w-1800ml-strikaci-pistole-s-nastavcem-wall-perfect.html . Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Systém jakým maloval Luděk se mi líbí jenže jak jsem koukal na půjčovny v našem okolí tak chtějí okolo 1400kč/den a já maluji dle časových možností a jak stíhám připravovat jednotlivé pokoje (hlavně přenášet a vyklízet bordel). A to by se celkem prodražilo. Odpoledne se na to jedu podívat do obchodu a asi si to koupím jestli mi to někdo do oběda nerozmluví 🙂 Díky


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Z toho co vim, tak tyhle maly potvory jsou uplne na nic. Ma to blby tlak a hodne se to zanasi (nevim jak presne tenhle konkretni, slysel jsem to od vice lidi na ruzne male pistole).

 

Bejt tebou si tu masinu pujcim na vikend a udelam to cele v kuse. Je to fakt o dost jednodussi.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@Milan ja som striekal podobnou pištoľou ako si postol, ale spotreba farby bola neskutočná. Niektoré miestnosti som striekal snáď 4x. Zo zanášaním až tak problém nebol skôr bolo potrebné každú chvíľu dopĺňať farbu a prerušovať prácu. Ale mal som takú tú pištoľ s nádobkou pri rukoväti (objem asi do 1L)

Za mňa po tých x-týždňoch maľovania nikdy viac.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Já maloval s  https://www.jadal.cz/cz-detail-661607-wagner-powerroll-system-230mm-elektricky-malirsky-valecek.html  celej barák 3x.

Urychlení práce proti klasickýmu válečku velký, jediný problém byl po nějakým čase s kapáním barvy v místě, kde je váleček nasazený na trubku, která dodává barvu. 


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Díky za rychlé reakce. Vypadá to na víkend se stříkačkou z půjčovny nebo klasiku (váleček) 🙂 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Můžete doporučit barvu případně s penetrací jakou ste použili na sádrovou omítku? Četl sem že na sadrové omítce je problém s fleky a je třeba dobrá penetrace. Dle doporučení sem našel HET U-GRUND (ale je docela drahá) a barvu taky od HETu.

Omítkář, ale doporučoval jen první vrstvu naředěnou barvu DEKFinish a další vrstvu neředěnou. Že prý kryje výborně.

Jaké jsou vaše zkušenosti?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Penetrace od HETu je super. Redil jsem ji podle doporuceni a pridal jeste bilou barvu jako pigment, pak se nedelaji fleky.

Na malovani jsem pouzival Dulux. Proti Hetu ma mnohem lepsi konzistenci a mnohem lepe se mi s ni delalo. Cenove vychazi na stejno (kdyz srovnas kryvost). Bacha na to, ze Dulux udava litry (10l - asi 15kg), HET uvadi kg. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Barvu jedině Dulux. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Classic white nebo acryl matt?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja bral classic white

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

kolik vrstev stačilo? 2? Odpovídá spotřeba 14m2/L?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Vraj sadrove su na pevetraciu haklive. Mne odporucili JUKOL PRIMER (pozor nie jupol).
Farbu som daval JUPOL classic. 
Nieco tonovane Dulux, ten bol tiez dobry.


   
ReplyQuote
Share: