Forum

Forum

IP kamera na pozoro...
 
Notifications
Clear all

IP kamera na pozorovani staveniste

59 Posts
19 Users
1 Likes
8,594 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě bych chtěl poprosit. Někdo na fóru tady někde psal, že umí ty kamery za dobré ceny, nevíte kdo to je?


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Přinejmenším já a KyberKrtek umíme... 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Tu co máš v odkazu umím za 3016kč s DPH.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Super. Je to i s dokladem? Páč to musím brát z firemních peněz.


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Máte někdo zkušenost s kamerou, která dohlídne do 70m i v noci?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Zkus dodat víc informací, co potřebuješ vidět, jak široký záběr, je tam úplná tma nebo trochu světla třeba z pouliční lampy...


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Záleží, co má vidět, jestli to, že barák stojí a nikdo ho neukrad, tak v pohodě. Ale na jakékoliv rozpoznávání narušitelů to nebude. Taková vzdálenost už je na nějakou ultrazoom kameru či PTZ v cenové relaci od 10 tis.


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Jedná se o vodní plochu cca 1500 m2 a její blízké okolí cca 10 m volné břehy, osvětlení kolem ani v dohledu není, přímo rozeznání osob není potřeba.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

To mi připomnělo, že teď v pátek kousek od nás vykradli rybařům klubovnu u rybníka. Přišly o pruty a jiné blbosti.

Naštěstí tam měli kamerový systém.

V sobotu dopoledne dali na FB 3 fotky s žádostí zda tu osobu někdo nezná a za chvíli již dostali odkaz na FB profil lupiče. 

Kokot snědý to byl. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

v okamžiku kdy jsem na sloup eONu připevnil do výšky 5 m IP kameru tak že zabírala celé staveniště podstatně se zvýšila činnost pracovníků. Navíc jsem dal na ni přístup i stavební firmě. Stála kolem 4.000,- a ještě, i po osmi letech, funguje.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kobra23 jestli to dali na FB, tak aby se nakonec zloděj nevyrukoval s GDPR


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @milan53

Máte někdo zkušenost s kamerou, která dohlídne do 70m i v noci?

Myslím, že to nebude tolik o kameře, ale o IR světlech a tom, aby je uměla kamera zapnout.

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

No, o kameře, resp. použitém snímači je to teda "dost"... Dahua Starlight a novější Starlight Full Color umí barvu i při 0.002 Lx.

Na fotce porovnání "klasické" kamery s IR přísvitem 30m a obyčejné Starlight (cca 2500 Kč) kamery (taky 30m). Venku byla již úplná tma, kamera bez přísvitu měla černo, klasická jela v černobílém režimu, Starlight byla stále v barvě. Vzdálenost k začátku domu 20m, k lesu 40m.

image

Úplná novinka je např. IPC-HFW5449T1-ASE-D2-0360B - má 2 snímače: v normálním a IR spektru - viz video

Mmch tuto kameru mohu mít do konce února za demo cenu (jen 1 ks) - já nevyužiju, ale kdyby někdo chtěl, pošlu dál

Pro popsaný účel podle mne ale dostačující: IPC-HFW5241T-ASE-0280B

má IR přísvit do 80m a inteligentní funkce (např. ochrana perimetru) - cca 5000 s DPH.

Pokud chceš, mohu dodat za nějakou přátelskou cenu (obecně vše od Dahua) ale nic nikomu netlačím (neživí mě to). S Dahua kamerami mám zkušenosti 10+ let, mám jich jen na našich nemovitostech cca 40 po celé ČR a něco i v zahraničí a vše jede x let bez problémů. Mmch v pondělí mi dorazí i nějaké dveřní jednotky, zkusím, jak moc si to bude povídat s Loxone.

 


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Update předchozího příspěvku: Minule byl venku měsíc, Starlight to stačilo na barvu, dnes je opravdu TOTÁLNÍ tma, porovnání shora: Kamera bez IR přísvitu, klasický čip a IR 30m, Starlight 1.gen a IR 30m. Kamery jsou od sebe cca 10m ve stejné vzdálenosti od stavby.

Co se týká Dahua dveřních jednotek, postuji v jiném vlákně.

image

 

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: