X
Forum

Forum

Vodovodní přípojka ...
 
Notifications
Clear all

Vodovodní přípojka - do chráničky nebo obsypat?

38 Posts
8 Users
1 Likes
18.1 K Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Další týden mi dorazí vodoměrná šachta a čeká mě překopat cca 30m pozemku sousedů a tím vodu dostat na náš pozemek.

Mám v plánu koupit korugovanou chráničku DN50, kterou vodovodní hadici DN32 protáhnu. Tuto chráničku pak zasypu tříděným výkopkem a zasypu.

Dělal to někdo taky takhle nebo doporučujete jen hadici obsypat pískem?

Použít chráničku a ještě obsypávat pískem mi přijde zbytečně...


   
Quote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ja sem obsypal piskem a hotovo. Je pravda ze u chranicky se tolik nenadres 🙂 Naopak zase nez to nasunes do te chranicky tak to da nejakou praci s tema cernyma hadicema se moc dobre nepracuje v pripade jednoho cloveka ted.a..


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Chranicku bych mozna koupil vetsiho prumeru, aby se to lepe nasouvalo, pokud to pak zase zasypu tridenym vykopkem a hlinou, nemelo by se nic stat....


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Z pohledu bezpečnosti máš určitě chráničku bezpečnější řešení - tu jen tak nikdo neprokopne. Ale asi to bude dražší a náročnější řešení (nasunovat 30m bude myslím docela dřina).


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Nezapomen si tam poslat CAT6 ftp, Když budeš chtít meřit elektromer


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

U vody asi elektroměr řešit nebude. A předpokládám, že vodoměr bude mít na svém pozemku...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

sorry, vodoměr 🙂 tak když mu dorazí vodoměrná šachta, tak tam bude mít asi vodoměr ne ? .)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele otázka kde bude mít vodoměrnou šachtu. Já jsem měl třeba podmínku, že vodomernou šachtu musím mít na svém pozemku, tedy mám dlouhou lajnu od řádu a šachtu s vodoměrem mám u baráku.

A mimochodem VaK mi nedovolil připojit se na jejich vodoměr a dát do šachty další vodoměr je už problém, není tam na to moc místa...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Ja to mam trochu slozitejsi protoze budu mit sachty dve. Jedna sachta je primo u vodovodniho radu u silnice. Pres pozemek sousedu se prekopu na svuj pozemek (30m), kde bude druha sachta. Z teto druhe sachty to uz konecne pujde do domu (dalsich 30m). 

Ta prvni sachta je mala MODULO, tam urcite dalsi vodomer nedostanu,takze budu odber merit asi az v dome. Nic jineho mi nezbyva.

 

Co se tyce toho nasunuti hadice do chranicky, pokud zvolim vetsi prumer DN 63 a poradne nalubrikuju,snad to nejak pude,kazdopadne diky za upozorneni. Tohle mi nedoslo.

Chranicka me vyjde nekde na 30 Kc/m,ale kdyz spocitam co stoji dovoz pisku a dalsi prace z rozvazenim, vyjde me to prece jen asi levneji.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

My mame pripojku zasypanou jen piskem. Uplne si nedokazu predstavit jak rveme tu tvrdou cernou vodovodni trubku do nejake delsi chranicky. To bude chtit manipulacni prostor jak blazen.

Jinak vodomer na loxone staci bohate az v dome (pokud teda odbocku na zahradu nebudes mit nekde uz pred tim, ale my to mame vsechno v TM).


   
Mira reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Chápu to, že když mu povede voda přes cizí pozemek, tak je dobrý si ju ochránit. Viděl bych to min. na 100mm chráničku.

Zas kdyby měl vodoměr hned u fakturačního, má jistotu, že případný únik v trase v zemi se dozví. Když to máš až doma, tak se to nedozvíš. Je ale otázka,j jaká je pravděpodobnost, že se ti s tou trubkou v zemi něco stane...

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Nastesti mam pozemek 16m x 90m, takze s manipulacninim mistem problem nebude,maximalne budu muset v pulce chranicku rozrezat a pak nejak spojit....uvidime 🙂


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

A chlapi co se zateplením vodovodní hadice při vstupu do domu/ZD. Řešili jste to někdo. Viděl jsem na netu, že cca poslední 3 metry k domu postupně pčidávají vrstvy mirelonu až po vstup do paty objektu a pak v celém průběhu až po výstup za ZD do TM.

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Záleží, v jaké hloubce a jak máš provedený vstup do objektu. Pokud začneš s trubkou stoupat až pod základy tak bych se toho nebál.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jojo. Zalezi v jake hloubce budes do domu s trubkama vchazet. Ja to mam pod zamrznou, takze je izolovane nemam. 

Ale treba registr na TC co jde do domu vejs tak ten  ma posledni 3m izolaci


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: