Forum

Forum

IP kamera na pozoro...
 
Notifications
Clear all

IP kamera na pozorovani staveniste

59 Posts
19 Users
1 Likes
8,591 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zdravim Vas,

 rad bych si nechal poradit, jak nejefektivnejsi videt online, co se prave deje na stavenisti?

 Mam postavenou stavebni boudu (plechovou garaz od nasich polskych sousedu) a necham si tam  zavest bezdratovy internet pres antenu od jednoho mistniho poskytovatele (manzelka se uz obava, ze potom, co tam mam nas stary gauc,lednici a ted chci internet,abych vubec jeste jezdil domu:))

Budu tam mit i starej stolni pc, ale resim, jestli volit na strechu garaze IP kameru a tu primo napichnout na Wifi, nebo koupit jen USB kameru a tu skryt do nejake ptaci budky ci krytu na strechu garaze. Pote bych budto pristupoval na primo na IP kameru, anebo pres nejaky software remote control primo do pc, kde by obraz z USB kamery bezel.  

U reseni s USB kamerou mi vadi, ze se tam jednoduse asi nedostanu z mobilu a pc bude muset neustale jet…

U reseni s IP kamerou mi vadi, ze mam Windows Phone a maloktery vyrobce IP kamer podporuje svuj software pro pristup ke kameram pres Windows Phone..

 Nepotrebuju zadny super obraz, spis se z prace semtam mrknout, co se na stavenisti deje,protoze jsem pres tyden mimo domov. Teoreticky bych zaznam mohl ukladat primo na pc a treba by takova kamera na strese odradila nejednoho potencionalniho “nenechavce”…

Diky za kazdou radu, jakou cestou se co nejjedonusseji vydat, aby to bylo co nejjednodussi,nejlevnejsi a splnilo svuj ucel…

 Martin


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

O USB kameře bych neuvažoval. Určitě bych volil IP kameru, dají se koupit i se slotem pro SD kartu (nevýhoda je pokud ti šlohnou kameru bude fuč i záznam). Pro přístup z "venku" chtěj po poskytovateli veřejnou IP adresu. Záznam jde řešit i posíláním obrázků při pohybu na FTP server (výhoda je že pokud ti šlohnou kameru budeš mít možná i fotku toho kdo si jí odnesl)

Třeba moje oblíbená značka Hikvision má apku i pro Windows Phone.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

ty IP kamery maji prave tolik parametru co clovek musi sledovat, ze se v tom ztracim...to posilani na FTP umi kazda kamera Hikvision? Treba i tato? https://www.viakom.cz/hikvision-ds-2cd2010f-i-4mm/product-856


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ano, umí posílat na FTP server. Mám sice starší ceník, ale mám jí v nákupu 1900,- bez DPH, tak se klidně můžeme domluvit...

Jestli nepotřebuješ řešit žádný extra fíčury, tak tě zajímá asi nejvíc šířka záběru, rozlišení a jak to odnapájíš.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

takze by si ji jako mohl sehnat, rozumim tomu spravne?:)1900 bez DPH je super cena...to bychom se urcite domluvili:) ja netusil nebo preslechl, ze delas v tomto odvetvi:) pisni mi kdyztak na mail... [email protected]..


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ano, za 1900 bez DPH jí mám v ceníku 🙂 Jestli na ní nepospícháš vzal bych ti jí na sraz, nebo můžu poslat...

Píšu..


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

nepospicham,kdyztak mi ji vezmes na sraz...prvni tam potrebuju dostat internet,coz snad pujde a bude tam signal,uvidime pristi tyden.....dam na tve doporuceni,jaky zvolit model,jestli tento nebo nejaky jiny...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Já pouzivam kamuru cp plus (ma p2p pripojeni - neni potrba verejna ip), umi ukladat na ftp, takze staci nekde nazdilet disk. Cena 3500+- - podle kvality. Máme B2B ucz distributora, tak dokazu sehnat lepsi cenu


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

to p2p je zajímavé,nejdřív pořeším ten internet, nevím co si ten provider účtuje za veřejnou IP adresu..takže cena přes tebe by mohla být i nižší než 3500 Kč...?

 

Měl by si nějaký konkrétní typ kamery s P2P?nějak to nemůžu nikde dohledat...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som toto riesil dost nestastnym sposobom - fotopascu s gsm. Nemal som ziadnu budu, jedina moznost bola pripevnit ju na stlp v.o. pod ktorym mam antonicek s elektrikou. Keby ta pasca nestala 10k a nebola tupa ako agent bures, bolo by to fajn. Ale tak uboho strohe menu a moznosti nastavenia som este nevidel, nehovoriac o tom ze som uz dva krat menil sdkartu a vzdy ta krava zabudla vsetky nastavenia, takze som vysel 2x2h na rebriku 4m nad zemou, z toho raz v -15 tich ...

mat na to o trochu viac casu, zbucham si to z nejakeho rpi, ale chcel som timelapse uplne od zaciatku a kupoval a vesal som ju na stlp par hodin pred prvym kopnutim.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

to mi prejde jake slozite bastleni, staci kamera za 3500, nekde na netu si nasdilet ftp a tam to posilat. kdykoli se mohu podivat na livestream


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

MSK psal, že to řešil narychlo,já na to úplně nespěchám,protože už to stejně od začátku nestihnu...dám se tedy cestou IP kamery a ftp...v tom jste mi pomohli...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hlavne si ju dobře zabezpec, aby nelakala nenechavce.

Ja jsme nemel moznost poridit na misto internet, tak jsem sem taky cestou fotopasti Acorn (bez Gsm) a jak pako musim co 14 dni na zebrik (mam namontovani na sloupo v.o.) a menim baterku a sd kartu.

Mam v tom nastaveny timelapse po 5-ti minutach a doma z toho pak delam video.

 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

o zabezpečení jsem už také přemýšlel,buď to udělat tak,aby kamera nebyla vidět, např. v nějaké ptačí budce:)) druhá možnost je ji normálně přiznat a nějak připevnit k plechové střeše garáže...

bouda

Jedině ji vrazit někam vysoko na sloup E.ONu ,ale to by mi šel z garáže ke sloupu zase další kábl..


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: