Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
893.6 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

chlapi, prosim Vas, mate nekdo vyzkousene nejake cenove dostupne svorky na pripojeni kabelu z domu do rozvadece? 

Mam pozitivni vztah ke sroubovacim 🙂

Preferoval bych jen na jeden kabel, kde budou faze a nulaky budou svedeny do jednoho mustku.

Pokud by byly nekde v akci, uplne idelani 🙂

Ani jeste nemam prehled kolik jich budu potrebovat, ale i svetla budu muset resit, pak to bud naskakovat rychle. Diky

resample

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Možností je spousta. Mě tam dal elektrikář RSA svorky - https://www.e1.cz/produkt/1004272-svorka-rsa-2-5-a-seda?gclid=CjwKCAjwndvlBRANEiwABrR32Jnhm5CUOqY8KwnWs8slqjfnxxf0hjGue2FJKSTTflFUKfrvuctu_xoCOeUQAvD_BwE&t=popis . Celý kabel mám ukončený na jednom místě. Vedle sebe je jedna (nebo tři) šedá, potom zelená a modrá. Zabírají ale spoustu místa. Pak jsou různé vícepatrové. Osobně bych teď šel do vícepatrových od Phoenix Contacts. Někde je tu dával @cybermole. Ušetřily by mi nějaké místo, což by se hodilo. Mám jen 60 cm široký rozvaděč. Ukončovat modré vodiče rovnou na modrých můstcích a zelené na zeleném se mi nelíbí. Asi to ale ušetří místo.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

Mám RSA 2,5 od elekro bečov. Naprostá spokojenost...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@pa-v-el Kolik lišt to zabralo? 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

http://www.viola.cz/produkty/svorkovnice-rsa-2-5-a-bila-a121111-novinka-nahrazuje-rsa-1-5a

Ty se mi libi a s Becov nemam problem. Pokud nic vyhodnejsiho neni, tak je vybrano.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

dvě lišty, ale mám rozvaděč široký jen 60cm, na svorkách mám jen fáze, žlutozelený na můstku a nuláky podle chráničů taky na můstku.


   
blaf reacted
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ja mam Wago TopJob S 2003-7641 ( https://www.wago.com/sg/rail-mount-terminal-blocks/multilevel-installation-terminal-block/p/2003-7641), ktere mi do rozvadece nainstaloval Dawe a naprosta spokojenost. Je na nich luxusni, ze uz obsahuji nulovy mustek, od ktereho se ale daji kdykoliv odpojit prostym posunutim packy. Supr. Vsechny CYKY kabely mam diky tomu ukoncene na necele jedne DIN liste.

WagoTopJob7641

Jedina nevyhoda je, ze kdyz clovek chce CYKY kabel prasacky preznacit a pouzit napriklad na SS napajeni LED, neni ten N mustek zrovna idealni. Nastesti existuje systemove reseni: svorka TopJob S 2003-7646 ( https://www.wago.com/sg/rail-mount-terminal-blocks/multilevel-installation-terminal-block/p/2003-7646), ktera ma L i N vyvedene nezavisle.

WagoTopJob7646

Par kabelu jsem ted na tyhle svorky prehazoval a koupil jich rovnou 50 ... takze kdybyste si je nekdo chteli vyzkouset, muzu jich tak 30 poslat dal za nejakou hodne kamaradskou cenu:-)


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Akorát si mi to vzal z huby..   taky je mám (ty spodní) mají L a N oboustranný, jsou ideální, jeden kabel = jedna svorka, 3f dvě svorky. Modrý se dají propojit klemou, zelený jsou všechny propojený přes din-lištu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Prave ze nejvetsi pocet bude na svetla, 24V. Jen orientacne to bude chtit treba 130 svorek. (5x1,5mm od svetla na DMX, 24V povedu samostatnym jistenym vodicem dostatecneho prurezu do mistnosti, odkud bude rozveden ke kazdemu svetlu)

A pak tedy 230V, ktere budu pocitat kolik jich asi tak bude. 

Proto dava smysl co drat, to svorka, nez patrove. Usporu mista beru.

Pripadne to rozdelit, protoze 230V stejne povede z podlahy do rozdelovace, vyhradit tomu spodni cast a vrchni cast na svetla a mit oba zpusoby. 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Jste mi někdo schopný říct, jak zapojit vypínač z obrázku na digitální vstup? Nějak to nechápu.

20190420 105325

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Na COM TL das +24v, vystupy TL1-4 na digitalne vstupy.
COM LED das na minus, na +LED1-2 zopnes napatie aby svietili.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Na COM TL dát 24 V mě napadlo. Ale COM bývá označení pro GND, ne? Vyzkouším to.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Nie,

GND je ground, COM je spolocna svorka, preklad neviem.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Díky smotek7.

Ještě jedna otázka. Mám 9 infrapanelů, každý na separátním jističi. Na každý panel jedno relé, které má být spínané z Loxone, zároveň ale musí být spínané jen při nízkém tarifu. Jak to udělat, aby mi to prošlo revizí? Do budoucna se to bude dělat na úrovni Loxone programu, kde budu vědět jaký tarif je, ale to mi u revizáka neprojde, takže to potřebuju udělat nějak fyzicky. Jediná možnost, která mě napadá je, dát za každé relé spínané Loxonem ještě relé spínané přes HDO. Je nějaká jiná, elegantnější cesta?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Privod do isticov cez stykac, ktory bude spinat HDO.


   
ReplyQuote
Page 64 / 95
Share: