Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.6 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

jaka slusna indukcni deska je na jednu fazi?

 

A jeste jednou se zeptam, jak propojujete rozvadece mezi sebou? Pokud 230V napriklad, ktere pujdou na extention tak by ten vodic mel mit dvoji izolaci ne?

Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Každá indukční deska může běžet na jednu fázi. Ale můžeš pak použít jen jednu plotýnku. Takže pokud chceš více plotýnek používat najednou, tak potřebuješ 2 fáze minimálně.


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Není to spíš 2 a 2 plotýnky na fázi? Když beru klasickou 4 plotnu indukci....


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Bohužel ne. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

zdalo se mi ze moje stara Electrolux byla na jednu, nebo na dve, ale kdyz se pouzil boost rezim, musela byt na dve faze. Ach jo... idea Koldy je fajn, ale na vareni asi uvizne


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Mělo by jít používat všechny 4 na jednu fázi, jen nepůjdou použít na plný výkon. Myslím že u jedné varné desky jsem viděl i možnost nastavení limitu výkonu... tzn. varná deska to sama nedovolila zapnout všechny najednou s plným výkonem.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Já bych dodal, že indukčka jde zapojit na 1. fázi, ale v nastavení se musí omezit výkon, aby to sedělo s jištěním, nebo posílit kabeláž aby to sneslo 7 kW. Umí to Whirlpool a i mnoho dalších co jsem kdysi zjišťoval.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

a zase se zeptam na to propojeni mezi rozvadeci... pres svorky, nebo naprimo tahate kabely z vstupu na vystup, jak resite 230V? Dvojita izolace mimo rozvadec? 😀 se porad opakuju, ale pak to muze byt balik dratu, pokud nemate "vrtnutou" diru z boku mezi rozvadeci jako zkratku.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 
Posted by: Richard

a zase se zeptam na to propojeni mezi rozvadeci... pres svorky, nebo naprimo tahate kabely z vstupu na vystup, jak resite 230V? Dvojita izolace mimo rozvadec? 😀 se porad opakuju, ale pak to muze byt balik dratu, pokud nemate "vrtnutou" diru z boku mezi rozvadeci jako zkratku.

Ja to planuju presne, jak pises... Sehnal jsem si ctyri rozvadece od znameho (cca. 80 x 100 cm) a budu je sesroubovavat k sobe a propojim je vyvrtanejma otvorama + lemovka...


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Mám indukci od elektroluxu a jde na 1 nebo 2 fáze 90% desek  to tak má. Jen tady třeba při provozu na jednu fázi se musí předjistit tuším 25A, ale jde to, Jinak je to 2x2 plotýnky, každá dvojice je omezena na 3,7kw. takže když zapnu boost na jedný, druhá se automaticky omezí na zbytek výkonu. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: Richard

zdalo se mi ze moje stara Electrolux byla na jednu, nebo na dve, ale kdyz se pouzil boost rezim, musela byt na dve faze. Ach jo... idea Koldy je fajn, ale na vareni asi uvizne

Ne ne ... všechno jde. Jediné co doma mám 3F a nejde předělat, je protiproud na bazén. Zatím jsem nenašel motor 1F. 

Jde o to, aby se na to člověk maximálně připravil aby následný zásah do rozvaděče byl minimální.

Jinak co se týče propojení rozvaděčů, tak samozřejmě mezi rozvaděči už moc svorky nepoužívám. Vlastně jediné svorky mezi DR a HR jsou napájecí 24VDC pro loxone, DI, AI, Relé atd... Ty pojistky jsou dobré hlavně pro případ že na něčem pracuji, tak si ten okruh NN odpojím. Kompletně všechny zdroje mám v datovém rozvaděči, protože bude do budoucna napojen na FV, takže celý bude zálohovaný.

IMG 5896
IMG 5895

 

I veškerá logika a ovládání sauny, má svůj vlastní okruh 🙂

IMG 5894

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, ale ten odkaz co jsi dal ty, tak je bez držáku na din lištu. Nevím ale jestli má nějaký jistící význam. Když dojde ke zkratu, zdroj by se měl odpojit. Takto je to asi fakt jen pro sichr a hlavně pro tu práci na zařízení pod proudem. Prostě vyndám pojistku a vím že je okruh odpojený. Na té mojí fotce je vlastně krásně vidět, že je retenční nádrž teď přes zimu odpojená. Jestli tam voda je nebo není, je mi teď fuk.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Len ta cena dpc ... Preto som si navrhol vlastny.


   
ReplyQuote
Page 48 / 95
Share: