X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
912.2 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

O průserech bych mohl dnes vyprávět, mám na domě obkladače a narychlo jsem ještě koupelny osazoval krabičkama, že bych je tam už po dlažbě nedal a jak se tak rozhlížím v horní koupelně a říkám si dobrý nahoře nad umyvadlem kabel na světlo, vedle umyvadla kabel pro zásuvku-super a kde je ku..a kabel na vypínač...no nebyl tam, ale naštěstí jsem měl u žebříku na ručníky jeden rezervní a ještě ke všemu dlouhý, tak jsem ho zamáčkul do dilatace mezi podlahou a stěnou a naštěstí protáhl malou dirkou u podlahy instalační předstěnou až na své místo -uff celkem jsem si oddychl 🙂


   
acter reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

scrollik: Vůbec se těch svorek neboj. Já je mám taky (Weidmuller) a i v práci to používáme a nikdy jsem neslyšel, že by s tím byl problém. Naopak se na ně velmi dobře zapojujou kabely.

Jinak s tím dělením na 7 skupin si docela megaloman. Osobně bych některá skupiny (ethernet,sat, audio) dal ksobě a naopak udělal větší mezeru mezi silno a slabo (správně má být 25cm pokud mají souběh >5m).

A Osobně mám ještě strach z toho, jestli mi nebudou dělat nějakou divočinu v rozvodech kabely pro LED světla (na 24VDC). Z více zdrojů sem slyšel, že taková CYKYnam po které teče DC proud se chová jako anténa a ruší to kde co...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

JJ, tiez som zvedavy, kedy mi pride zaklopat niekto z 10 km vzdialeneho letiska, ze im rusim vsetky radary 😀


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Na jaký frekvenci většinou pracujou ty čínský nízkonapěťový dimmery, netuší náhodou někdo?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Myslíš frekvenci PWM signálu?

To jsem se kdysi pokoušel dohledat a málokterý číňan ti tuhle informace řekne.

Někde jsem ale četl, že by to mělo být min. 200Hz (je to ale asi hodně individuální).


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Jojo PWM. Ptám se proto, protože podle mě ty cykyna nemůže vysílat nic jiného než frekvenci spínaného zdroje co to napájí, nebo toho dimmeru. Spíš bude problém ten spínaný zdroj, pokud je z čajny. U kusů testovaných v EU bych se toho nebál, jsou na to směrnice.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Otázka, jestli ti ten dimmer netvoří i nějaké vyšší harmonické (jako např. u frekvenčních měničů u motorů, kde jsou na výstupu potřeba stíněné kabely, byť mají výstupní frekvenci také v desítkách Hz).


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

To je fakt. Jen si pamatuju že interní spínací frekvence frekvenčáku se nastavuj v měniči a jsou to tuším nějaké kHz. Ale u spínanýho zdroje to bude stejný.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mám v rozvaděči několik zdrojů MeanWell a spolu s DMX dimmery spolehlivě ruší Loxone zesilovač. 🙁

 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

A dělají to ty dimmery, nebo zdroje? Nemůže to být třeba špatnou konstrukcí toho zesilovače, myslím třeba nedostatečně zemněná case nebo tak něco? Jen hádám 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Podle mě to dělají hlavně ty dimmery. Pro mně zatím nevyřešená záležitost.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

a 1-wire sbernici mas v pohode? Toho se zase bojim ja, ze to vsechny ty dimmery zarusi


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak napr. arduino ma pwm okolo 1.3 kHz. 200Hz mi pride kurevsky malo, z toho musia boliet oci...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Zas bych to tak tragicky nevidel.Vsak zarivka ti blika 100Hz a taky to jde (byt to rozhodne neni idealni svetlo). 200Hz blikani uz nemuzes ocima videt. Je samozrejme rozdil, jestli to mas jako hlavni svetlo nebo jako dekoracni osvetleni...


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

tak se i tady podelim 🙂

puvodne jsem si naivne myslel, ze udelame rozvadec na miru. Mam totiz od pocatku vyhrazeny mistecko uprosted baraku ve vstupni chodbe pekne 800x400 bez prekladu (to by byl velkej problem s usazovanim vyssiho kousku se soklem). Pak kusovej atest a hotovo... no...

Problem je, ze i kdyz jsem to mel vymysleny exkluzivne, tak stejne bych se dostal na IP20 a vzhledem k tomu, kolik tam bude traf, ssr rele apod, tak bych se i s nucenou ventilaci asi nevyhnul bez vytvoreni pretlaku tepelnym kapsam a prehrivani... Cili me to to katapultovalo zpet k tomu co je s IP44 a kde se da od soklu nasavat vzduch a tlacit nahoru a ven z rozvadece.

Ted mam tedy zalusk na schracka KS 800x400x1800 se soklem 100. Na tom soklu se da odstranit pomerne velky krytky, ktery muzou slouzit pro privod vzduchu.

 


   
ReplyQuote
Page 15 / 95
Share: