X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zvlhčovače vzduchu

177 Posts
28 Users
17 Likes
18.3 K Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

To je pravda, Brňáci můžou Plzeňákům závidět. Tak leda by @baros byl z oblasti s nízkou tvrdostí vody. Já jak jednou týdně neodstraním kámen z parního zvlhčovače, tak můžu brát sbíječku... Což mi připomíná záhadu, že mi tam vzniká i něco, co je sněhově bílé a kyselina citronová ani ocet to nerozpustí. Ale to je už jiné téma.

Pokud se ale jedná o podmínky, při kterých se vodní kámen nesráží, tak někam musí jít. Buď se odpařuje s vodou (pak by vznikal bílý prach jako u ultrazvuku, což se neděje, pokud se nemýlím), nebo se přichytává na nádrž/disky a nebo se zvyšuje koncentrace v nádrži...?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

U nas je tiez extra tvrda voda a mangan.
Na kvetinacoch ktore maju misku,  polievanim vznika pekna vrstva hnedeho kamena (lebo mangan a vapenec), cize odparuje sa voda a vapenec zostava.
V diskovom zvlhcovaci sa urcite bude postupne zachytavat kamen na diskoch a nadobe.
Chcelo by to zachytavat nejaky kondenz. Neviem ci s kondenzacneho kotla je cisty, Mozno &kobra23 bude vediet. Ale s rekuperacky a klimatizacie bude urcite cisty. Len ako to skladovat a ci bude to mnozstvo stacit.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@smotek7

Z kondenzačního kotle je to pěkně kyselé.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Nieco som tusil preto som sa pytal.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Pokud nemáte doma destilační kolonu a chcete si vyrábět kvalitní demineralizovanou vodu, tak doporučuji koupit malou reverzní osmózu. Před 10 lety to stálo 1500 Kč. 

Mně to v předchozím domově dělalo z kohoutkové vody vodu o čistotě cca 40-70 mikroSiemensů, což je voda hodně čistá bez obsahu minerálů. Stejný systém vám z moči udělá taky pitnou vodu.

Šmejdi jednu dobu tyto zařízení prodávali v pěkném obalu za 20.000-30.000 Kč. Lidi to kupovali jak diví.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Vodu máme tvrdou (2,96 mmol/l) a vodního kamene se usazuje všude dost.

Ale po 2 letech zimního používání zvlhčovače a týdenním čištění není v nádobě žádný vodní kámen, vnitřek nádrže je pořád hladký.

Disky mají zdrsněný povrch kvůli maximalizaci plochy pro odpar, tam by to tak nebylo cítit, nějak extra jsem je nestudoval, ale taky tam žádný kámen nevidím.

Dneska to budu čistit, tak na ně mrknu.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Nevidím možnost editace, tak píšu nový příspěvek:

Disky taky vypadaj po 2 letech čistý. Jediný na čem je vidět trochu vodního kamene je kazeta s aktivním stříbrem.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

dnes mi prisel StadlerForm OSKAR. (mezi svatky meli akci https://www.stadlerform.cz/obchod/zvlhcovace-vzduchu/oskar/)

S vlhkosti jsem byl dnes rano na 25% v obyvaku. (muzeme diskutovat spolehlivost 1W senzoru vlhkosti, s kterymi se peru - obcas vypadavaji a ukazuji nesmysly co ovlivnuji statistiku).

za tri hodiny o 3% narust.

SmartSelect 20210104 133708 Loxone

 


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

@richard

Ahoj, vidím ho stále za původní cenu. Za kolik jsi ho kupoval?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @franta

@richard

Ahoj, vidím ho stále za původní cenu. Za kolik jsi ho kupoval?

za 3182Kc jsem to mel i s nahradnimi filtry a nejakou vuni citronu 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

To jsi měl dát vědět 🙁


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @blaf

To jsi měl dát vědět 🙁

to se omlouvam. V pondeli jsem kliknul, ze to je "akce" jsem nevedel, spis si odvodil dnes, kdyz vidim cenu vyssi nez byla


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Samozrejme se nic nedeje. Ale je to skoda. Ja jsem se rozhoupaval, jestli to koupit a ta sleva by me asi presvedcila 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

za 24h odpareno cca 4litry vody a porad <30% vlhkost. To jsem mel koupit ten vetsi 😀

SmartSelect 20210105 151720 Loxone

 

 


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

Zdravím, žena by ráda nějaký zvlhčovač do pokoje, jak topíme tak jí je nepříjemný suchý vzduch, tak si myslím, že by jí to mohlo pomoci. Poradíte nějaký v dobrém poměru kvalita/cena? díky


   
ReplyQuote
Page 2 / 12
Share: