X
Forum

Forum

Senzor kouře pro na...
 
Notifications
Clear all

Senzor kouře pro nasávání rekuperace

12 Posts
4 Users
0 Likes
1,237 Views
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  

Zdravím všechny,

tak si tak přemejšlím a napadlo mě: existuje nějaký senzor, který by hlídal kvalitu vzduchu nasávaného rekuperací a v případě smradu (kouř od sousedů, výfukové plyny) rekuperaci vypnul? Našla jsem milijón různých čidel určených pro interiéry, ale co se mi zatím podařilo zjistit, tak nejsou dost citlivá, aby zachytila znečištění v exteriéru, kde se hodnoty pohybují řádově níž.

Díky!

edit: za rozumnou cenu, pochopitelně 🙂

This topic was modified 5 years ago by Baysha

   
Quote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahoj, v Ostravě vzniká nový projekt Dustee.cz , vyvíjejí  IoT zařízení pro měření CO2. mam slíbeny vzorek,ale asi to bude ještě nějakou dobu trvat než mi ho dodají.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  
Posted by: dandytom

Ahoj, v Ostravě vzniká nový projekt Dustee.cz , vyvíjejí  IoT zařízení pro měření CO2. mam slíbeny vzorek,ale asi to bude ještě nějakou dobu trvat než mi ho dodají.

Díky moc, ale to mi bohužel nepomůže. CO2 čidlo se pro toto použít nedá, v exteriéru se koncentrace CO2 prakticky nehýbe, i v tom největším čmoudu je zvýšená jen nepatrně. Stejně tak interiérová čidla kouře tenhle zředěný exteriérový kouř vůbec nezaznamenají. A vlastně ani nevím, co by měl být spolehlivý indikátor kouřového smradu. NO2? Aromatické uhlovodíky? Pevné částice?


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  

Jo ale teď koukám, že tam mají nějaké zařízení určené právě pro rozhodnutí větrat - nevětrat. To by mohlo být to, co hledám. Bohužel nepíšou, co přesně to měří. A taky bych radši měla jen hloupej senzor s analogovým výstupem, než IoT zařízení, které asi nevyužiju (neplánuju Loxone). Každopádně díky za tip!


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

do aut se montuji air quality senzory, co zavrou klapku recirkulace. Jednou jsem videl zaznam. Ale to je cca tak 12 let odhadem, uz si nevzpomenu ani na vyrobce 🙁

Bylo by to reseni? Cidlo z auta? 

 

https://www.gebrauchtteile.co.at/en/audi/Audi-A6-C6-4F-04-11/category-65/Audi-A6-C6-4F-04-11-Air-quality-3-pin-sensor.html

 

dokonce jsem byl v tovarne, kde se to vyrabelo, ukazovali mi tam zajimave veci, jak ionizatorem vycistili kour z cigaret... 🙂 to by bylo super nejak implementovat


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  
Posted by: Richard

do aut se montuji air quality senzory, co zavrou klapku recirkulace. Jednou jsem videl zaznam. Ale to je cca tak 12 let odhadem, uz si nevzpomenu ani na vyrobce 🙁

Bylo by to reseni? Cidlo z auta? 

 

https://www.gebrauchtteile.co.at/en/audi/Audi-A6-C6-4F-04-11/category-65/Audi-A6-C6-4F-04-11-Air-quality-3-pin-sensor.html

 

dokonce jsem byl v tovarne, kde se to vyrabelo, ukazovali mi tam zajimave veci, jak ionizatorem vycistili kour z cigaret... 🙂 to by bylo super nejak implementovat

To zní jako přesně to, co hledám! Jsem si říkala, že už to někdo určitě vymyslel 🙂 Jdu googlit, díky moc!


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

to co jsem mel v ruce pred lety bylo do Opel Vectra/Fiat Croma.  Potom jsme menili dodavatele a tusim pro Mercedes, nebo uz nevim koho a tam jsme museli porovnat jak se chovaji v realu, proto byl zaznam, auto projizdelo mestem a zaznamenavalo se co to dela a srovnavalo. Tak vim ze to fakt zaviralo a oteviralo statecne. Mam hledat?

 

Platforma kde se to pouzivalo se jmenovala Epsilon. 


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  
Posted by: Richard

to co jsem mel v ruce pred lety bylo do Opel Vectra/Fiat Croma.  Potom jsme menili dodavatele a tusim pro Mercedes, nebo uz nevim koho a tam jsme museli porovnat jak se chovaji v realu, proto byl zaznam, auto projizdelo mestem a zaznamenavalo se co to dela a srovnavalo. Tak vim ze to fakt zaviralo a oteviralo statecne. Mam hledat?

 

Platforma kde se to pouzivalo se jmenovala Epsilon. 

Děkuju moc, zatím asi nemusíš, něco jsem už vygooglila a uvidím, co z toho vyleze. Kdyžtak se ozvu 🙂

Každopádně jestli to v běžném městském provozu průběžně zavíralo a otvíralo, tak to bude i citlivostí přesně to vono 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

nasel jsem technicka data, dokonce i tu jizdu a prubehy. Nebudu to davat verejne, ale kdyz si napisete, poslu odkaz.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
Topic starter  
Posted by: Richard

nasel jsem technicka data, dokonce i tu jizdu a prubehy. Nebudu to davat verejne, ale kdyz si napisete, poslu odkaz.

Moc, moc díky!


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@richard nevies co stoho leze? Nejaka PWM ?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Voltage range: U = 9 – 16 V

Currrent draw: I <= 80 mA

Output signal : PWM 100 Hz ± 5%, low side switch

Low level voltage: 0 bis 1,2 Volt

High level voltage: 0,7*Us bis Us (Us = supply voltage of Pull up resistor (8kOhm) in control panel at 5Volt oder 12 Volt

Heating up time: < 30 sec

Sampling time: 0.5 sec

Sensor connector mating with: AMP 2-967642-1 (on wiring harness)


   
ReplyQuote
Share: