Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zvlhčovače vzduchu

177 Posts
28 Users
17 Likes
18 K Views
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Asi měsíc používáme Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier a zatím se zdá, že funguje dobře.

Bral jsem ho přímo odtud, cena byla dobrá a přišlo to do týdne: https://www.aliexpress.com/item/4001217618246.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.56954c4dAalshI

A teď jsem našel, že ho někdo integroval i do Loxone: https://www.loxwiki.eu/display/LOXEN/Integration+of+Xiaomi+SmartMi+Evaporative+Humidifier


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

@baros pár věcí z Alika jsem už objednával, ale nikdy to nebyly moc drahé položky. Upřímně mám trochu obavu objednat něco takového z tohoto portálu. Každopádně děkuji za typ. Podívám se na to a ještě to zvážím.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: @tomec

@baros pár věcí z Alika jsem už objednával, ale nikdy to nebyly moc drahé položky. Upřímně mám trochu obavu objednat něco takového z tohoto portálu. Každopádně děkuji za typ. Podívám se na to a ještě to zvážím.

Je to odesílané z CZ, takže clo a DPH nehrozí, neměl bych strach..


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Přivezla to PPLka a bylo to poslaný ze skladu v DE, i když tam mají uvedený CZ, ale z hlediska cla a DPH je to celkem jedno.


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

Tak to je pak jiná. Tohle určitě zvážím. Ještě bych se vás teda rád zeptal jestli někdo nemáte zkušenosti s čističkou vzduchu, jestli je poznat nějaký rozdíl. Zvhčovač je jedna věc a čistička za druhá...


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

@tomec

Ještě máme doma https://www.airbi.cz/zvlhcovac-vzduchu-maximum - je to zvlhčovač, HEPA filtr a ionizátor v jednom. Zkušenosti jsou pozitivní - vzduch je zvlhčený a přijde mi "čerstvý" jako když vyjdeš ven po dešti.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@Baros "to" vypadá opravdu dobře máme sice doma zvlhčovače Oskar, se kterými jsme spokojeni nicméně  ne už tolik s provozními náklady kde do většího Oskara bych měl za sezónu minimálně dvakrát vyměnit odpařovací vložky a také kostku se stříbrem což představuje cca 2.100,- Kč za topnou sezónu 🙁 Taky je otázka jak ta kostka likviduje bakterie a co všechno se na papíru stihne vytvořit :-((

Jak je na tom s ročními náklady Arbi ? Taky uvádí hlučnost 28-55 dB což je už dost síla ... Jaká je realita ?

Měřil jsem teď největší Oskar a na plný výkon ve vzdálenosti 1m a výšce 1,5 m dává  41,2 dB(A).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@dalibor "máme sice doma zvlhčovače Oskar"

kolik jich mas a jake? 🙂 Mam treti tyden ten prostredni a uz je na filtru viditelny flek 🙁 Jede na 100% pres den a na nizsi vykon v noci. 

 

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@Richard mám jeden velký Oskar a jeden malý už pátou sezónu. Předtím jsem měl "vařítka" ( horký odpar = samý sintr ), "ultráče" (  ultrazvuk vytváří jkousi vlhkou mlhu a šmel na nábytku ) a taky jakýsi "český diskáč" ( disky byly stále zasintrované a navíc hlučný provoz )

u Oskara většího odpařím tak 1,5 nádoby za 24 hod. Papírové vložky při každém doplnění proplachuji pod studenou vodou. Nikdy nedolévat přes výklopný nalévací vstup. Vezmi spodní díl a šup pod tekoucí vodu.... pakárna to je !!! Proto se ptám na ty disky


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

@dalibor 

U Airbi se mění kazeta se stříbrem (píšou životnost 12 měsíců při běžném používání, vyměnil jsem ji po 2 zimách používání) za 590 Kč a sada HEPA/uhlíkových filtrů za 890 Kč (píšou životnost 12-24 měsíců dle četnosti využívání funkce čištění vzduchu, vyměnil bych ho po každý zimě).

Hlučnost na max výkon je velká. Zvlhčovač zapínáme v ložnici k večeru na auto a na spaní přepínáme na noční režim, při kterým v pohodě spíme.

Zkusím udělat nějaký video.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@baros kolik odparis vody za den prosim te?


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

Treti rok pouzivam toto https://vetrani.tzb-info.cz/vnitrni-prostredi/18659-zvlhcovac-evap-optimalizace-vlhkosti-prostrednictvim-centralniho-vetrani-brink a vlhkost je cely rok konstantni.

Cena je silena, ale daji se koupit odparovaci kazety zvlast a pak staci jenom box a voda a trosku bastleni 😀


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

@baros No výborně, tohle se mi velmi zamlouvá, díky moc. To by bylo daleko lepší řešení než to pořizovat zvlášť. Fakt díkec


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

@richard

Po 12h provozu v ložnici (17 m2, 4h auto, 8h noční mód) jsem v neděli ráno dolíval 1 litr vody. Víc nebylo potřeba, čidlo ukazovalo 63% vlhkost. 

Průměrně odhaduju, že odpaříme 1,5 l za noc.

 

Udělal jsem videa na hlučnost v různých módech a v nočním módu:

https://www.youtube.com/watch?v=VZWPXNyweuw&list=PLJYgI4bI51l5P6K9hMOv7b4yLH0_TRX4A


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@baros diky.

zda se ze nemam potrebu pri 63% 🙂 zavidim. 1,5l za noc to dam na 50% vykon s Oskarem. Za cely den nekde 3,5l.

Potreboval bych to zvednout tak na 5l/noc aspon.  To si me moc nepotesil 🙁

 

 


   
ReplyQuote
Page 3 / 12
Share: