Forum

Forum

Venkovní kamerový s...
 
Notifications
Clear all

Venkovní kamerový systém - PoE

38 Posts
11 Users
3 Likes
3,483 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Že se bavíme o nouzovém řešení je jasné, řeči o novostavbě jsou taky fajn, když už je kabeláž hotová a další kabel se dotáhnout nedá, alespoň tak chápu původní dotaz.

@pa-v-el Že přes to neproleze klasické pasivní PoE ví také každý, kdo ví, jak je zapojené, ale že přes to neproleze aktivní PoE a a nebude to funkční pro kamery máš ověřené nebo si to jen myslíš?  I z principu zapojení je zřejmé, že to fungovat bude a zároveň to přináší omezení, které se u zamýšlených kamer neprojeví.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ověřené to nemám, ale právě že z principu zapojení je jasné, že to prostě neudělá z jednoho portu dva PoE porty. Aktivní i pasivní 100Mb PoE využívá hnědé a modré páry.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@pa-v-el ten splitter se musí samozřejmě použít na obou stranách, pak to fungovat bude v případě, že se jedná 802.3af mode A, mode B nepojede. Na pasivním PoE to samozřejmě nepojede.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@pa-v-el U kamer to fakt funguje, splitter musí být na obou stranách, jak píše @cybermole, ale to platí i kdybys připojoval třeba dva počítače po jednom kabelu. Souhlasím, že správné řešení je PoE extender, ale musí ho být kam dát a když bude venku, tak to musí také vydržet. Hikvision například dělá toto.

Když bych se do podobné situace dostal, hlídal rozpočet a dělal to pro sebe, tak radši ty peníze dám do kvalitní kamery, ušetřil za extender a neřešil kam s ním. Nejspíš i v případě, kdy bych rozpočet nehlídal, ale měl jen jeden kabel. Asi bych to udělal i víc prasácky, u první kamery vytáhnul jen dva páry, pořádně vše zaizoloval a kabelem pokračoval dál. Minimalizoval bych tak počet konektorů.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

@cybermole Ahoj, ne s fórem elektronika nemám nic společného. Verze s paměťovou kartou mě taky napadla. Dle mého názoru to bude zatím bohatě dostačovat. V budoucnu bych pak chtěl mít kamer celkem 5. Takže bych eventuálně mohl zatím vzít verzi s SD kartami a NVR přidat třeba někdy, v budoucnu.

Jeden kabel, bohužel, moje blbost. Neumístil jsem ho na roh domku ale do prostoru nad vchod. Chtěl jsem původně hlídat jen vchod, ale teď se priority trochu změnily a chtěl bych čumět na obě strany.

Snímaná vzdálenost je na každou stranu cca 12 m. Myslíš, že by byla použitelná i nějaká kamera s cenovkou kolem 2000-2500 ks? Já si osobně myslím, že na ty mé účely by mohla stačit i nějaká 2M 😉

Jinak s Čínou souhlasím, spíše jsem měl představu, že se najde i zde pár kutilů, kteří třeba něco vyzkoušeli, jsou s tím spokojení, je to bezpečné, ale nemusím za každou cenu jít do rizika. Tak jsem to nemyslel.

This post was modified 3 years ago 2 times by Dave

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Za tyhle peníze kameru s SD slotem od Hiku nekoupíš. Mám na skladě ještě asi 9 ks DS-2CD2347G1-LU 2,8mm a nejlepší cena, kterou na to dokážu dát je 3500 bez daně.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nebo si tam dej digital kamery, tam je cena už příznivá. A po jednom UTP natáhneš klidně 4 kamery. Třeba DS-2CE76H0T-ITMF(2.8mm) ti udělá výrazně více služby než nějaká jebka z Ali.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@cybermole

@_petr_

Klucí už je vše jasné, málem sem z toho dostal schízu 🤣. U dvou počítačů mi to bylo jasný, pasivní PoE taky jasný, ale byla chyba si myslet, že aktivní PoE využívá vždy modré a hnědé páry, ty mody A a B mi utekly, takže se omlouvám, nakonec to byla moje neznalost.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

@cybermole Díky moc za rady, koukal jsem ještě po těch kamerách na SD a našel jsem u Hiku DS-2CD2023G0-I (2.8mm). Ale je to jen 2M a se kšiltem. Jak ideálně řešit záznam u těch digitálních kamer?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

U digitálu potřebuješ DVR např. iDS-7204HQHI-M1/S, a kamery napojíš na UTP pomocí balunu s vývodem pro napájení


   
ReplyQuote
(@vacko)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

Na pobočkách jsem instaloval 100+ kamer, převážně Vivotek, HikVision, i nějaké 12Mpix specialitky, avšak domácímu nenáročnému užilateli často stačí tahle ali-cina.

1080P H.265, WiFi i Ethernet / PoE, podpora ONVIF. Dokonce PTZ (otáčení) a Two Way Audio (si s návštěvníkem pokecáte). Za 40 USD...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

A ide tato cinska hracka zaroven nahravat nejakym nvr-kom?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Teoreticky jakýmkoliv který umí ONVIF (stejné ONVIF profily). Takže i Hikvision NVR.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mám dva kamerové systémy. Na chatě je vše hikvision včetně NVR. Vše bylo docela jednoduché, ne zrovna nejlevnější ale díky tomu, že NVR mám "schované" za televizí, mám NVR propojené pomocí hdmi kabelu rovnou s TV a když se venku něco děje, jednoduše přepnu vstup a vidím všechny 4 kamery na TV. Integrace do Loxone úplně v pohodě.

Doma je to horší, páč jsem kamery kupoval postupně, hlavně aby měly mjpg stream z důvdu integrace do Loxone. Nic jsem o tom nevěděl. Místo NVR mám NAS Synology a k němu licenci. 

Co je ale pro oba systémy shodné je to, že používám PoE. Bez něj to ani nemá cenu plánovat.

Výpadky proudu řeším doma pomocí napájení z FVE a na chatě to prostě neřeším.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @koldavideo

Integrace do Loxone úplně v pohodě.

Můžu se zeptat co jsi integroval?


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: