Forum

Forum

Tip na vodoměr (k L...
 
Notifications
Clear all

Tip na vodoměr (k Loxone)

119 Posts
29 Users
6 Likes
22.2 K Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Já mám https://www.mikromarz.com/www-mikromarz-cz/eshop/0/3/5/712-ENBRA-ER-AM-3-4-pulsni-vystup-studena-voda

a ten funguje bez problému. Tím open drain si nejsem jist, to musí zodpovědět někdo se znalostí elektroniky. Jinak jaký je důvod použít tamten místo této Enbry?

A.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Open drain je otovreny kolektor cize s pullup rezistorom to pojde.
0,029L imp. to je pri 50L/min nejakych 30HZ frekvencia.
To by mal zvladnut.
Ale zase pokial viem Loxone neuvadza aky je maximalny pocet impulzov. 


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@milan53 U Extension Loxone udává max. 150Hz. Ptal jse se, co zvládne Air a odpověděli mi že neví, ale vzhledem k tomu, že zvládá dvojkliky tak by měl zvládat 10Hz


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Mám ten istý vodomer ako @aleq, jediné negatívum je, že som musel nastaviť v bloku merania spotreby (parameter I) na hodnotu 3,333 (počet impulzov na jednotku), kedže vodomer pošle impulz každých 0,3l.

Inak nastavenie mám rovnaké ako @l-adamek a rovnako ako on mi to ukazuje správne iba celkovú spotrebu, ostatné sú hausnumera.

@aleq v tvojom nastavení vidím, že si prepol vstup z vodomeru na frekvenčný a pripojil priamo na vstup C bloku merania spotreby. Taktiež nemáš použité Wiping relé a parameter I máš nastavený na hodnotu 3. Meria ti to správne? V čom je rozdiel: "S0 čítač na digitální vstup jako čítač frekvence" voči "S0 čítač na digitálním vstupu"?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

@juraj

I=3 je vážně nepřesné (o cca 10 %), toho jsem si nevšiml. Díky za upozornění, opravím si to. Zbytek funguje spolehlivě a ukazuje čísla dle očekávání, viz můj screenshot z live view. Na co/kde používáte wiping relay vlastně? Kdyby se zastavilo kolečko zrovna v poloze 1 a zůstalo tam? Jestli se to tu probíralo, tak jsem to musel přehlédnout.

Ad S0 - netuším o čem je řeč 🙂 


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

@aleq

Áno wiping relay je ak to ostane v polohe 1.

Ad S0 - myslel som spôsob nastavenia vstupu:
https://www.loxone.com/cscz/kb/mereni-spotreby/

- Ja tam mám klasický vstup: posiela impulzy do bloku merania spotreby.
- Ty máš frekvenčný vstup: prepokladám že to posiela analógovú hodnotu do bloku merania spotreby (frekvenciu).


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

kolda to pisal: https://www.vodnici.net/community/postid/10946/


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 
Posted by: @juraj

@aleq

Áno wiping relay je ak to ostane v polohe 1.

Ad S0 - myslel som spôsob nastavenia vstupu:
https://www.loxone.com/cscz/kb/mereni-spotreby/

- Ja tam mám klasický vstup: posiela impulzy do bloku merania spotreby.
- Ty máš frekvenčný vstup: prepokladám že to posiela analógovú hodnotu do bloku merania spotreby (frekvenciu).

tento clanok som cital a tiez moc nepochopil rozdiel...

PS: predbehol si ma o par sekund 😋 

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Je to skoro až jako hack, jak to mám nastavený 🙂 Funguje to každopádně dlouhodobě skvěle a zrovna i na screenshotu mi to zůstalo v 1 a nic se nestalo...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@aleq Můžu se zeptat proč používáš wiping relé a ne monoflop?

 

A pak ještě jeden dotaz. Řešíte někdo nějak chování při restartu MS? Když zrovna bude kontakt sepnutý, tak to předpokládám započítá každý restart. Spíš mi to zajímá obecně, jinak je jasné, že se to ztratí v nepřesnosti měření.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

@_petr_ no to je právě to, nepoužívám! 🙂

Restart neřešíme. Pokud by se vážně započítal jeden impulz navíc při restartu, kterej dělám v ostrém provozu jednou týdně (řekněme) nebo i míň. Dá se na to odpovědět snad i otázkou - a jak řešíš ztracené informace/impulzy během restartování? Osobně mi to nabíhá už docela dost dlouho (hádám 2-3 minuty). 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@aleq aha, otázka patřila jinam, používá to @koldavideo


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Ahoj

Mam tiež vodomer od enbry a môžem potvrdiť funguje bez problémov,u mna síce vodomer má len informatívny charakter,neriešim žiadne kvapkanie vody😀

F6352F35 47AC 4C2E ABA5 5730F4559D67
D8AC10B1 19B1 4418 9F87 98A5411CFE45

 


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

ukazuje vam dobre spotrebu aj pri rychlom odbere? Dnes som pozoroval studnicnu vodu z cerpadla a hodnoty sa dost rozchadzaju- loxone ukazuje o dost menej. za posledne tusim dva tyzdne je na vodomeri 19 m3 a loxone ukazuje 17.3 m3. Dnes po pol kubiku bolo v loxone o 132 l vody menej zaznamenanych.

Dlzku impulzu mam podla vodomeru- 124 ms, 1l/1 impulz. Este nieco treba nastavit?

Lebo ked tlacim vodu dozadu na zahradu ako dnes tak da cerpadlo tak 1.7 m3/hod, ak sa doplna sud pri studni tak da aj 3.5 m3/hod


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Máš před blokem vodoměru blok monoflop? Taky se mi vodoměr rozcházel a na @koldavideo radu jsem přidal monoflop a je to OK.


   
ReplyQuote
Page 4 / 8
Share: