Forum

Forum

Tip na vodoměr (k L...
 
Notifications
Clear all

Tip na vodoměr (k Loxone)

119 Posts
29 Users
6 Likes
22.2 K Views
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

mam tam wiping rele...


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

Pánové, díky za tipy. Taky jsem si nakonec objednal Enbru (1 imp/ 1 litr), dokážete mi prosím popsal jak jej zapojit do miniserveru? A jak máte udělaný program? Tak abych nemusel vymýšlet něco co je vymyšlené ;-). Díky


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

@koty007 zatial v programe len jednoducho, nemam to dorobene...

voda

   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

@salwator

mohl by mi někdo objasnit, proč se výstupy (kromě toho hlavního Aq) musí dávat na virtuální výstupy, aby se objevily ve vizualizaci? Aq to normálně grafuje ale ty ostatní statistické údaje jako jsou denní/měsíční aj. průměry musím dát na virtuální výstup (čímž mi ale ve vizualizaci vzniknou nové elementy)....

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

A na co tam dáváte to Wiping relé?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

S timto resenim prisel @koldavideo, takze jeho citace:

"Na vstup impulsů vodoměru si dejte blok "wiping relé", které náběžnou hranou signálu z vodoměru vytvoří přesně definovaný impuls. Udělal jsem to z toho důvodu, protože občas se stane, že vodoměr zastaví přesně v okamžiku, kdy je sepnutý optický kontakt. Takže je stále "ON", což může být problém když například detekujete odběr vody ve vaši nepřítomnosti atd ..."

 

@ net.work toto me taky se*e, ale neprisel jsem na to, jak statistiky z bloku v bloku primo vizualizovat.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

@salwator proč tam máš to dělení a odčítání? To asi nebude vzorec na cenu za m3.


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

delenie je tam preto, aby som mal vo vizualizacii spotrebu v m3...

a odcitanie preto ze mame hlavny vodomer a od toho ked odcitam spotrebu u nas tak mi vyjde spotreba u svokry...


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Nezkousel jsem ale misto deleno neslo by primo na bloku dat, ze 1imp je 0,001m3?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

OK, už to asi chápu. Dělám si teď elektroměr, tak jsem nevěděl. Neporadíte mi s jinou věci? Mám modbus elektroměr, ale statistika za den, je stále nějaká divná, přijde mi to stále jako sudá čísla ale spotřeba za den je určitě jiná. Ale absolutní číslo souhlasí.

Bez názvu

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@koty007

Zeptej se v tématu elektroměr, ne vodoměr. 

Jinak to máš zřejmě špatně nastavené. Děláš statistiku virtuálního statusu?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197
 

@kobra23 omlouvám se. Ne, dělám to na objektu měření spotřeby, mám tam interval 30min.


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 
Posted by: @l-adamek

Nezkousel jsem ale misto deleno neslo by primo na bloku dat, ze 1imp je 0,001m3?

denne statistiky mam v litroch, tyzdenne a mesacne v kubikoch 😎 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: @koty007

OK, už to asi chápu. Dělám si teď elektroměr, tak jsem nevěděl. Neporadíte mi s jinou věci? Mám modbus elektroměr, ale statistika za den, je stále nějaká divná, přijde mi to stále jako sudá čísla ale spotřeba za den je určitě jiná. Ale absolutní číslo souhlasí.

Bez názvu

 

Co máš za Modbus elektroměr?

Mně blok měření spotřeby blbě počítá a dělá blbou statistiku pouze na výstupu AQ5 ( spotřeba minulý týden). Neměl jsem zatím čas to řešit, ale určitě to je chyba Loxone, protože vše bylo děláno Cltr+V a jen na tomto výstupu to zlobí.

Teď budu nasazovat další stejný elektroměr na FVE a tak jsem zvědavý co to bude dělat tam. 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 197

   
ReplyQuote
Page 5 / 8
Share: