X
Forum

Forum

Tepelné ztráty obje...
 
Notifications
Clear all

Tepelné ztráty objektu

84 Posts
13 Users
2 Likes
20.3 K Views
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

ze maj API ani nevim; zjistim 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jestli bude zajem, muzu sem hodit navod jak sem to rozchodil (samozrejme s pomoci de loxfora). Je to vcelku jednoduchy...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

to by bylo fajn. aspol "L" zase zvednes navstevnost a nam udelas strasnou radost. urcite by mi to totiz nedalo a zacal bych se v tom vrtat


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Inak co sa tyka strachu o to ze dojde voda, podla mna je zbytocny. Ked tak sa da hysterezia nastavit na skorsiu reakciu tc. TC s rozumnym prebytkom vykonu zohreje 300l do 2-3h. Elektropatrona za zasobnikom podla mna nepomoze, stratifikacia bojleru obvykle sposobi nahly pokles vystupnej teploty, co nejake 2kW prietocne nemaju sancu dohriat. Aspon u mna ta voda dojde relativne skokovo (bezim len na patronu a ta je v hornej tretine zasobniku, takze 2 vane + sprchu uz zasobnik nedal, lebo je nahriata len horna tretina. To ma inak dost zarazilo - zasobnik ma 300l, ale patrona realne ohreje max. 120, pretoze aj pri plnom nabiti mi hlasi dolne cidlo 14 stC. S ohrevom tc hadom sa ohrieva samozrejme plny objem.


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 
Posted by: msk

Tiez som sa pobavil :). Ale tak zase su to kazdeho z nas prachy, ja nesudim, len porovnavam value4money. Zas som sa o to musel starat sam, roky to studovat atd...

@L - za 80 si este v pohode, ja som to nemal o moc lacnejsie. Ale proste 250 tisic do domu s tz <3 kW je nenavratnych, ten vypocet je jednoduchy a nepusti. Nech to pri TZ 3kW rocne usetri 6 tisic Kc, s TUV 12 tisic. 250/12=?

Co sa tyka hluku - ano, je to pocut. Je to velka vrtula co sa toci. Susedom to nevadi, maju v zime zavrete okna, aj normalne na zahrade sadili kusok od toho nejaku zelen a nestazovali sa. Cez den, alebo ked je pocut sum vzdialenej dialnice to nepocut, problem je uplne ticha noc a bezvetrie, je pocut sekavy zvuk vetraku. Mam v plane pred to postavit nejaku zastenu z osb (primarne kvoli meraniu pre hygienu), tak uvidime co to spravi.

Co sa tyka TUV, prebehol jeden pokusny rychloohrev, ked sme sa vratili po dovolenke v noci a potrebovali sme sa osprchovat a ist spat. Nemal som vtedy este ale dohlad a do toho bezala 2kW patrona v bojleri, plus vonku bolo relativne teplo, takze nepoviem COP. Zohrialo to ale 300l z 20 na 45 za pol hodiny. Ostry ohrev TUV je planovany, ale zatial nebol cas to riesit, primarne kvoli tomu, ze prepnutie trojcestneho ventilu sposobi neuveritelnu ranu v topnom okruhu (normalne sa mi zastavi vodomer a vidim ako cukne s vodovodnymi trubkami) a dokym neporiesim toto nebudem ten ventil prehadzovat. Druhotne aj kvoli tomu, ze naprogramovat to nejak inteligentne v loxone bude oser, takze si to asi necham az do nadradeneho RPi.

Ad přepnutí trojcestného ventilu: Máš na přívodu studené vody do bojleru expanzku?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jop. Aj pojistak. Ten dotaz ale nesuvisi s trojcestakom, ci?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Achjo achjo, jak todle čtu, tak se mi ježí vlasy na hlavě.


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 
Posted by: L

- Mame acond cerpadlo, zemni TC, ykonem 3.7KW + 6kw patrona 

...

Jeste parametry meh TC

Výkon G0W35 3,7 kW (EN 14511).

COP G0W35 4,4 (EN 14511).

Kompresor Copeland Scroll ZH.

Deskové výměníky Swep.

Oběhová čerpadla Grundfos, alternativně Wilo.

Napájení 400V.

Vestavěná bivalence 1-6 kW (dle nastavení).

Rozměr 595 x 595 x 995 mm.

Odepsali mi z Acondu, že jediné čerpadlo pro NZÚ mají to PASIV G4 s parametry:

Nominální výkon B0W35 - 2,9 kW

Výkon B0W35 - 1,2-5,1 kW

COP nominální - 4,4

Rozměry - 595x625x1000 mm

Bivalence - 4 kW

Odvolával jsem se na tvoje čerpadlo Luďku. Pan Hejpetr mi napsal, že máš přesně tohle. Jenom že je možné, že na tvoje požádání ti dali bivalenci 6 kW (místo standardních 2+2 kW). 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak je mozny, ze tam ta bivalence je fakt jen 2+2, a ta 6kw bylo to pujceny docasny cerpadlo co jsem mel na vysouseni (to nebylo ani cerpadlo, defakto jen elektrokotel se stejnym rozmerem/vstupama jako nahradni pri poruse).

jinak to podle parametru vypada stejne jako to co sem postoval.

Akorat nechapu ten nominalni vykon co znamena, kdyz ja mam 3.7kw zatimco u tebe je 2.9kw. A pak pod tim je tam rozsah 1.2 - 5.1kw

To mi prijde, jakoby to cerpadlo umelo max 5.1kw a jen je nastaveny pro kazdy dum trochu jinak.

Pak by ale uz vubec nechapu to, co napsali @koci, kdy mu rekli, ze ma ta G4 vykon jen 2kw, ale pritom umi az 5kw.

Fakt nechapu.

Edit: Uz asi trochu chapu. Ten nominalni bude optimalni vykon pri 60%. Takze to moje cerpadlo jede o fous vic nez je optimalni. Ale furt to nesvetluje, proc @koci napsali jen 2kw, coz je hluboko pod.


   
ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: