Forum

Forum

Velux Integra a Lox...
 
Notifications
Clear all

Velux Integra a Loxone

6 Posts
5 Users
0 Likes
3,014 Views
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
Topic starter  

Ahoj, snažím se zjistit jak by se dalo ovládat Velux okna/elektrické rolety. Ovládání je jedině bezdrátové s IO-Homecontrol a co jsem googlil, je ten protokol kryptovaný, používá nějaké plovoucí klíče a zkrátka se za několik let nepodařilo ho rozlousknout. Je to stejný bazmek co používají Somfy pohony.

Zatím jsem našel, že nejlevnější možností by mělo být připojení pomocí KFL 050 případně pomocí dražšího KLF 100

V dokumentaci KLF50 jsem našel, že je nutné spínat bezpotenciálovými kontakty, ale na to už jsou mé chabé znalosti krátké (omlouvám se, že matlám dvě témata dokupy, zvažoval jsem dotaz na elektrotechnikcé okénku, ale tady bude vše pokupě).

V popisu KLF100 je uvedeno "Vstupy v rozhraní vykazují 5-10 mA při přibližně 10 V Ξ a musí být zapojeny do bezpotenciálových kontaktů." 

Neřešil jste už někdo? Dokážete mi říct, jak napojit bezpotenciálové kontakty? Může se na to přímo připojit 10V z Loxone, nebo to bude muset jít přes nějaký tranzistor?

Něco k tématu integrace s Velux KLF 50 na Loxforum , pak ještě nějaké info ohledně KLF 200. Pro jistotu - ještě je varianta s rozebráním dálkového ovladače a spínáním tlačítek pomocí Arduina.


   
Quote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

já budu okna ovládat takto: http://sedtronic.cz/cz_obecne-o-modulech-vnx,86.html


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
Topic starter  

Díky za tip. Popravdě se bojím zasahovat do těch Velux oken a ani cenově to není úplně ideální (2 moduly na okno - okno+roleta)


   
ReplyQuote
(@vladiczek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

Zdravím,

mohu se zeptat, jestli je nějaký progres v tomto tématu - ovládání oken a rolet Velux?

Jsem si vědom toho, že řešení přes jednotky KLF 50/200 už doporučuje i přímo Loxone...

Je opravdu nezbytné obětovat 2 relé výstupy na každé okno (skupinu oken)?

Předem díky za doporučení, jak ovládání pojmout "ekonomicky" 🙂

 

Díky!


   
ReplyQuote
(@uda74)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Ahoj,

Mám 2 kusy KLF 50 na okno+venkovní roletu, dle doporučení Veluxu před pár lety. Ovládám pomocí 4ks DO. Na vstupnich kontaktech KLF jsem nenaměřil žádný potencial tak by to nemusel byt problém spínat nějakým relé bordem z Aliku


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

Ahoj,

 

narazil jsem na tento clanek. Nezkousel to uz nekdo podle nej integrovat?

 

https://technikblog.ch/2022/05/velux-dachfenster-in-loxone-mit-klf200-und-shelly-diy/


   
ReplyQuote
Share: