X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

tepelné čerpadlo

281 Posts
31 Users
29 Likes
17.6 K Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Zdarr vše, včera jsem, po čtyřech letech, provedl kompletní proplach vody v podlahovkových okruzích ( 24 /  4 rozvaděče ) a to změkčenou vodou ( změkčovací a filtr částic stanici mám v domě, konvici jsem od sintru nečistil 8 let 🙂 ).

Je potřeba do okruhu ještě "něco" natlačit ?

Na netu se uvádí inhibitor koroze Ultima Q100 a biocidní přípravek Q700 proti bakteriím. Do původní náplně bylo "něco" přidáno před čtyřmi lety při údržbě kolte místní topenářskou firmou. Když jsme se dozvěděl cenu za proplach raději jsem si provedl sám ....

 

Díky Dalibor 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Obvykle se začíná s Q800 a pak Q100 aQ700.

Důkladně číst návod, některé se musí použít s časovým odstupem.

Taktéž koupit testovací sadu od této firmy a každý rok testovat.


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

@dalibor souhlas, taky mám zkušenost, že pokoušet se to TČ nějak detailně řídit nemá smysl.

Stačí hýbat z požadovanou teplotou v domě, nebo jen zapínat/vypínat požadavek na topení/chlazení a zbytek nechat na něm.

Podlahovka = spousta vody uložená v ještě větší spoustě betonu. Takže nahřát když ještě FVE vyrábí a na noc zakázat topení je dostatečně funkční strategie.

Podobně v létě, vychladit tu podlahovku přes den a na noc, když FVE nevyrábí, TČ zakázat.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Posted by: @kobra23

Obvykle se začíná s Q800 a pak Q100 aQ700. ...koupit testovací sadu...

Mam vyvijat nejaku aktivitu okolo podlahovky, ked sa pred 7 rokmi napustila tvrdou vodou z vodovodu a odvtedy o nej neviem?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Ano, vymenit za zmekcenou vodu a doupravit dle potreby vyse uvedenymi pripravky.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
79564BC6 E42E 48BB A384 4B9F2A4AF420

Tohle je vysledek po cisteni jednoho 12 leteho systemu podlahovka+radiatory. Majitel si stezoval, ze netopi nektere okruhy podlahovky.

V pondeli vypusten system a napusten cistici chemii, ktera tam nesmi byt dele nez 48 hodin.

Ve stredu vypustena chemie s kterou sel i tento bordel ven. Napusteno a vypusteno 2x novou vodou a ponechano cirkulovat 24 hodin aby se vyplachly zbytky chemie.

Ve ctvrtek napusteno upravenou vodou smichanou s prislusnou chemii pro dlouhou zivotnost systemu


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

tvl to je veda 😉


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
3A1E5C79 3F2C 461A B6EA 50C1D172810D
3AF7B3B7 95CB 41C7 9795 CE224CF9FB74

Jen trochu.

Zde je vidět, že se vypustilo cca 700-800 litrů sračky co se vezla v IBC kontejneru na eko likvidaci.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

a tak pekny den to dnes mohl byt 😉 Ty vis jak nám ho zpříjemnit před zimou 🤔 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

1. Vypustit XXX litrov vody

2. Napustit znova vodu + chemka

3. Znova cele vyliat

4. Znova napustit + dalsia chemka

 

Cena celej tejto operacie je?

Videl som firmy nejake co to tocia cez nejaku filtracnu masinu , ale tiez som sa cenu nedozvedel.


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@kobra23 Ten bordel tam je najskor vdaka plechovym radiatorom.

Aky bordel / z coho moze byt v standardnej PEXa podlahovke + dalej kombinacia nerez/med/mosadz?

Napustena bola vodou z vodovodu (DH10 bez dalsej chemie).

Dik.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Posted by: @zefe

@kobra23 Ten bordel tam je najskor vdaka plechovym radiatorom.

Aky bordel / z coho moze byt v standardnej PEXa podlahovke + dalej kombinacia nerez/med/mosadz?

Napustena bola vodou z vodovodu (DH10 bez dalsej chemie).

Dik.

 

Jeden vodar mi vysvetloval ze naj je naliat osmozovu/destilovanu vodu, len mat taky objem tej vody aby si to tam postupne dostal je asi problem v domacich podmienkach...asi nejake cerpadlo s hadicou. 

Spravit osmozu v takom mnozstve je na niekolko tyzdnov 😀 preto je asi ta chemka + vodovodna voda rychlejsie riesenie.

Na hrube necistoty mas filter so sietkou + magnet. 

Osobne mam radiatory + podlahovka a aj ked vodu vymenim je casom cierna

 


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@killeriq Destilovana voda je prave nevhodna do kurenia. Minimalna tvrdost vody napr. pre hlinikovy vymennik = DH5.

https://www.topin.cz/clanky/splnuje-demineralizovana-voda-pozadavky-vyrobcu-kotlu-i-vyrobcu-otopnych-teles-na-kvalitu-otopne-vody-detail-13659


   
killeriq reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

No ja som dlho dumal co tam napustit. Kedze spravne PH vody ak je v systeme Ocel, med a hlinik neexistuje. Skratka uz pri navrhu treba ratat ake budu materialy. 
Ja som to riskol a doviezol som demineralizovanu vodu, myslim pod 100mikro siemens, ak sa dobre pamatam. Natlacil som malym zahradnym cerpadlom. Je tam len 5 rokov tak uvidime co sa prve rozpadne. Inak ten co spusta kotol a orazi zarucny list, by mal pomerat parametre "kotlovej" vody. 


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

Ja som na tuto problematiku natrafil nedavno + teraz tu.

Trochu som sklamany, lebo mi kurenie riesila jedna z tych lepsich firiem na okoli (aspon som si myslel) a do kurenia napustili rovno z vodovodu (bol uz namontovany vodny filter), nikto nic nemeral ani neriesil. Tak sam rozmyslam, ci na to kaslat alebo co s tym.


   
ReplyQuote
Page 12 / 19
Share: