Forum

Forum

Bazenove tepelne ce...
 
Notifications
Clear all

Bazenove tepelne cerpadlo Rapid RH25L

8 Posts
4 Users
1 Likes
789 Views
(@lizard79)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
Topic starter  

Neskusal niekto riesit ovladanie bazenoveho tepelneho cerpadla RH25L cez loxone? Nasiel som len FPH20002, ale nikde neviem najst dokumentaciu.

vdaka za tipy

This topic was modified 4 years ago by lizard79

   
Quote
Topic Tags
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Doplnil bych, že se jedná o bazénové tepelné čerpadlo.

Třeba to pomůže dostat se k nějakému tipu, protože ty bazénové dělá pár výrobců a je to prodáváno pod názvem různých značek, byť se jedná o totožný výrobek.


   
lizard79 reacted
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

A na co s tím budeš řídit na tom čerpadle ? Mám BRILIX XHPFD a vyvedl jsem k němu UTP samozřejmě ale zapojené nemám nic ... Proč ? protože čerpadlo stejně jede jen když filtruje bazén a tím pádem se spíná automaticky jakmile najede průtok. Na čerpadle mám nastaveno od kdy do kdy topit ( 7:00 - 21:00 ) při jaké venkovní teplotě ( od 15 C ) a při jaké teplotě vstupní vody ( do 28 C ). Na bazénu mám spínání filtrace v časech z Loxone, a pokud je teplota vody méně jak 24 C tak jede filtrace od 9:00 venkovní teploty 15C do slunka západu trvale. V bazénu měřím teplotu vody, tepelný spád z tepelného čerpadla ( bývá tak 0,8 C ) a sleduji, když mi dojde kyselina v kanystru ( spínač do Loxone ). Ale rád se nechám inspirovat co zdokonalit.


   
ReplyQuote
(@lizard79)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
Topic starter  

No brilix je na tom asi lepsie. Tento rapid nema moznost ani casovac nastavit, preto som k tomu chcel pripojit loxone a ovladat cas a teplotu. Navyse je dost hlucny, tak nech cez noc nebudim susedov. Bazen zatial nemam vobec zautomatizovany. filtracne cerpadlo ma mechanicke hodinu cize  ked uz to budem robit aj tu chcem vyuzit loxona. a rozmyslam o merani ph a orp cez gravity sondy a davkovani chemie cez peristalticke pumpy, ale to su len take plany na volny cas do buducnosti.

This post was modified 4 years ago by lizard79

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Na H2SO4 používám Italský dávkovač s peristatiským čerpadlem :

image

viz fotka se sondou a kontrolním měřákem při kalibraci . Sonda ti vydrží tak 3-5 let a pak novou . Sranda za 12 tis sonda tak 2,5 tis . Určitě nemá smysl kupovat sondu a čerpadlo zvlášť a k tomu Loxone logiku ...
Pro dávkování na redukovanýO2 ( redox) jsou sice na trhu měřáky s dávkovači ale to je tak 25 tis , vyhozené peníze !! stačí redox měřit a dolévat přípravky ( používám Sanosil na bázi stříbro + peroxid ) . pH je základ a stejně počítej že bazénová údržba je tak hodina týdně. hlavně je třeba sledovat hladinu kyseliny v kanystru protože když dojde je do pěti dnů průser na světě .


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tu sondu jsem kupoval na aliexpressu. Na detekci hladiny kyseliny jsem koupil hladinové optické čidlo  - taky na aliexpressu (Už se rozpadlo). 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@koldavideo

a můžeš poslat link na jen na tu sondu? Čidlo hladiny mám vestavěné jako součást sání čerpadla ve šroubovacím víčku do kanystru 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
Share: