Forum

Forum

Vodoměr připojený k...
 
Notifications
Clear all

Vodoměr připojený k Loxone (bezdrátově)

4 Posts
2 Users
0 Likes
890 Views
 MN83
(@mn83)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
Topic starter  

Zdravím,

na zahradě mám chatku, takovou trucovnu, kde bastlím a chtěl bych udělat pár vylepšení. Vzhledem k tomu, že již chatka stojí a nechce se mi tahat nikde žádné dráty, využil bych řešení s Miniserverver Go. Už mám pár vylepšení vymyšlených, ale jak si pročítám fóra, tak jsem narazil na otázku, jak řešit sledování spotřeby vody - napojení vodoměru na Loxone. Potřeboval bych to vzduchem a našel jsem pouze řešení s kabelem od vodoměru.

Otázka tedy je, lze odečítat impulzy z vodoměru a načítat je v Loxone bezdrátově? A co k tomu budu potřebovat, jaký typ vodoměru apod.?

P.S. Jsem zde nováčkem, tak se omlouvám za případné neznalosti.

Díky

Milan.


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Riesil by som to ESP-ckom, do neho pulzny vodomer, wifinou to potom poslat do loxone ako udp packet.


   
ReplyQuote
 MN83
(@mn83)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
Topic starter  

@dusanmsk

Super, díky... A který modul byste mi konkrétně doporučil? Na trhu je jich docela dost. Ideální by bylo i něco na baterii, kterou bych čas od času nabil, protože s el. sítí v místě, kde mám vodoměr je to špatné.

Máte nějaký osvědčený modul?

M.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nemam, s ESP-ckom zacinam a casu je malo. Su moduly rovno s konektorom na lion baterku, da sa to imho aj kupit v sade. Bateria ale asi bude problem. ESP-cko ma vcelku paradny deep sleep, takze moze pol dna spat a na par sekund sa pripojit, odoslat co ma a zase chrapat. Akurat ked chrape, nepocita impulzy z vodomeru. Ciste teoreticky (ale nemam to vobec overene) by to mozno slo spravit tak, ze impulz vodomeru zobudi ESP-cko cez interrupt, to inkrementuje counter a ulozi ho to RTC RAM (ktora by mala byt zalohovana v sleepe) a hned zaspi. Nemam paru aka by to bola energeticka narocnost, chce to skusit. Counter by potom esp-cko odoslalo raz za dlhsi cas. Akurat to sposobi dalsi problem - vymena baterie counter znuluje, takze by sa na to muselo mysliet v loxone (alebo by pri odosielani esp-cko namiesto poslania counteru poslalo X impulzov rovnajucich sa rozdielu napocitanych pulzov vodomeru od posledneho odoslania). Proste kopec neznamych, chce to objednat a hrat sa.


   
ReplyQuote
Share: