X
Forum

Forum

Rozvod audia po dom...
 
Notifications
Clear all

Rozvod audia po domě

99 Posts
29 Users
7 Likes
19.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jsem asi natvrdlej, ale tušíte někdo, jakým způsobem se přidělávajíc do SDK podhledu reproduktory, který mají jako jediný montážní příslušenství takový malý kovový packy se šrouby?

repro SDK montaz
repro

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Do sádrokartonu asi budeš muset dát tyhle hmoždinky do sádrokartonu (nebo podobné) a pak reproduktor přišroubovat 🙂


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@radek

Taky si nedokazu predstavit, jak by to tam pomoci tech pacek mohlo byt ukotveno. Spis si myslim, ze ty packy jsou urcene do tensich materialu nez je sadrokarton, pak je funkce jasna.

Taky bych to dal na hmozdinky do sadrose, jak rikal kolda, akorat tenhle typ bych nevolil, bo dira je velice blizko okraji sadrose, a pri pouziti teto hmozdinky hrozi, ze ti sadros praskne. Lepsi IMHO bude koupit neco takovyhodle s mensim prumerem (sroub i 3ka). Uz jsem to nekolikrat pouzil, kotvi to slusne. 

sd

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já bych použil jiné reproduktory 🙂 Ale pokud je už nakoupeno ... Ty pérka budou asi pro montáž do desky nad minerální podhled, nebo podobných stropů.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Chlapi díky. 

Už mám bohužel koupelnu, tak se s tím musím nějak vypořádat. 

Ty hmoždinky co poslal @gisbern jsou dobrý to se mi líbí. Právě u těch klasické h do sdk se bijem že by mi sdk praskl, tyhle budou snad ok. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jako tak to budeš muset dělat opatrně a hlavně přesně, protože když ti to trošku ujede, může být dírka pro vrut vidět. 

V tomto případě to má loxone docela vymakaný.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Ja teda rozhodne odporucam spevnit sadros okolo otvoru OSB doskou. Tym sa aj vyriesi problem s kotvenim - staci pouzit srob do dreva.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A je reálné, udělat si do stávajícího prostoru nad SDK čtverec z OSB desky?

Dost si to neumím představit. Mám teĎ nad SDK podhledem dutinu vysokou cca. 10cm, jak tam tu OSB desku připevním?


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@radek Taky jsem na to narazil. V SDK už byli díry a seshora se tam dostat nedalo. Otvorem pro repro jsem prostrčil pásy OSB, přilepil mamutem v místech vrutů a potom prošrouboval. Doporučuji předvrtat malým vrtáčkem.


   
Jakub and radek reacted
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@radek staci spevnujuci “objekt” rozrezat na niekolko casti (2-4) a naslesne prepchat cez otvor repraku a prilepit k sadrosu (napr mamutom)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo ten mamut me nenapadl, to je dobrej napad. Dík moc!


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

mate prosim nekdo Bose Acoustimass (napr. 5)?

Pokud jste resili uchyceni ke stropu, jake jste pouzili drzaky? 

Nasel jsem na Ali treba toto: https://www.aliexpress.com/item/4000369531551.html?spm=a2g0o.cart.0.0.758e3c00eifAmT&mp=1

Pokud mate jine, necham se rad inspirovat. Diky


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Ahoj chlapi,

 

mohu se zeptat jaké jste dávali, případně doporučujete repro do SDK společně s novým audioserverem?

 

Nejsem žádný obrovský audiofil, stačí mi něco jednoduchého funkčního, klidně i z aliexpressu. Ve většině místností plánuji pouze 1 reprák do SDK, pouze v kuchyní s obývákem budou 2 repráky v SDK doplněné o SONOS systém, který bude napojen na TV (Soundbar + 2 repráky).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Dexon


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja daval Dexon RP 110, hraji vyborne.

Ale delal jsem si pro me do podhledu kastlik z preklizky. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 7
Share: