Forum

Forum

Rozvod audia po dom...
 
Notifications
Clear all

Rozvod audia po domě

99 Posts
29 Users
7 Likes
19.4 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja loxone mam (zatial len nahrieva podlahovku), audio som nijak extra neskumal a nijak extra ho ani skumat nebudem. Nevidim ziaden prinos integrovat to s loxone na nejakej vyssej urovni, pretoze nad celym domom bude prave na taketo "komfortne" p*covinky postavene nieco vyrazne inteligentnejsie a komfortnejsie a loxone bude len taky ten otrok co bude tejto orchestracii sluzit. Maximalne tak posle pri nejakom evente prikaz "pusti tento playlist" a podobne...


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja zase premyslim, vzhledem k ostatnim clenum rodiny, nad co nejjednodusim uzivanim.

Nechci na ovladani vice aplikaci, z nichz kazda resi nejakou cast:

  • Loxone: svetla, teplo, zaluzie
  • ?Synology?: kamery
  • ???: multi room audio
  • ???: alarm
  • a buhvico jeste

Takze se snazim co nejvice veci integrovat. A psat si nejaky vlastni integracni soft pro pc, mobile, tablet atp. se mi moc nepozdava.

Hlavne vse zatim resim jen ve velmi virtualni rovine.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, uvidime (u mna za pol roka cca)...


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

U me doma (v byte) Yamaha r-n602 s jejich proprietarni musiccast technologii.

Zatim mam malo mistnosti (obyvak a koupelna), tak staci jeden receiver.

Az postavime barak, postavim audio na musiccastu taky, akorat tech receiveru/stream boxu bude vic.  Centralizovany audio rozvody nebudou, vsechno hezky po IP.

http://www.yamaha.com/US/MusicCast/

Integrace s cimkoliv luxus. Existuje supr dokumentace.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@msk: ty jsi tu zminoval to porovnani ebay zesilovacu?

Podarilo se mi najit jen kanal tohodle typka: https://www.youtube.com/watch?v=44nTirZNFfk


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To nie je ono, ale moze to byt uzitocne, preleziem to. To co spominam bol thread na nejakom fore, bolo to nieco ako "dyi audio" alebo nieco podobne a vo vysledku sa tam zhodli ze boardy od nejakeho ebay predajcu (tusim zacinal na 'y') su vcelku ok. A potom som to stratil ...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

NUC už je doma 🙂 zvukovky už také mám. Koupil jsem verzi s Pentiem N3700, vrazil do toho 256GB SSD a cvičně nainstaloval Win10, běží to krásně, při kancelářské činnosti k nerozeznání od klasického PC nebo notebooku. Až bude čas zkusím rozjet MusikServer4Lox.

NUC

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jake jsi vybral zvukovky?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Známý mi řikal, že NUC je docela hlučný. Nezkoušel si, jestli by bylo reálný mit to i v obýváku, nebo to už dost hučí?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Zvukovky mám 2x DeLock USB 2.0 Soundbox 7.1.

Hluk to téměř žádný nedělá, je tam sice aktivní větrák, ale přijde mi to opravdu tiché, jen tak tak to ševelí, je to určitě tišší než moje Synology DS214play, takže obýváku bych se nebál. Možná ta varianta s Core i-3 bude hlučnější... 

EDIT: ještě malá zajímavost napájení zvládá 12-19V (tedy aspoň dle popisu na krabici 🙂 )


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja mam NUC i3 snad 2 roky v obyvacke pod telkou a nikdy som ho nepocul.


   
ReplyQuote
(@misan26)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 3
 

Ahoj, narazil sem na to to forum jeste nez sem objednal Loxone Music server. Chci se teda zeptat je i jednodusi a levnejsi reseni, ktere funguje stoprocentne ?? A ten Loxone MusikServer4Lox je nekde ke stazeni nebo to je obsahem instalace toho ubuntu ? 

 

Děkuji


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Sorry za reaktivaci tohoto vlákna jde mi o to jestli používá někdo v současné době doma Volumio s integrací do Loxone a co to teď umí ( Spotify playlist nejlépe 🙂

objevila se nanosound-one-Hi-Fi krabka na RPi4 včetně 24 bit karty

bez RPi za 60 USD chtějí 70 dalších takže skoro 3.000,- za dva v jednom ... což je a není málo ( hlavně za tu ADC kartu ani tak moc ne ). 

Nějaký názor, zkušenost ?

díky


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@dalibor Zkus se podivat na Hifiberry. Audio karet maji na vyber dost, vcetne ADC verzi... Vydavaji k tomu i svou distribuci - https://www.hifiberry.com/hifiberryos/ - jednoducha na nastaveni a pouzivani... A cca 1-2 mesice zpatky po updatu pribyla moznost "interact" s ovladanim pres Tebou definovane POST prikazy... Funguje to zatim v pohode.

Na integraci do Loxone by to melo stacit - resp. to mam casem v planu...

Ma to fungujici Spotify connect - ten funguje ale jenom s placenou verzi Spotify...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Dostal jsem se k aktivnimu Bose, tak budu tahat i stinenou dvojlinku. (a preventivne i 230V abych mel jistotu, ze se aktivni system odpoji od site, coz pri testovani nejak ne uplne funguje, ale krmim to z telefonu a mizernym kabelem)

 


   
ReplyQuote
Page 5 / 7
Share: