X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
270.2 K Views
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Jak to tak pročítám tak každé vlákno se dřív nebo později stočí k Loxone 🙂 

 

Takže jeden neloxonovej dotaz. Neřešil jste někdo nějaký jiný ventily pro rekuperaci než ty obyč talířové? Moc se mi nelíbí a ani google neumí vyřešit můj blbý dotaz 🙂 Díky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Cemu rikas talirovy ventil? Myslis ty vyvody do mistnosti, nebo ventil jako na uzavirani klapek?


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Jj ty vývody do místností. Máš něco jiného než tu klasiku kulatou? Myslím že ty máš stejnou sestavu jako máme doma my.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@Milan  hodně se prej používá ten BDOP, my do něj jdeme taky. má výhodu, že si nastavíš clonky aby ti to foukalo jen na ty strany kam potřebuješ. další možnost jsou designovky

https://www.luftuj.cz/mrizky-a-ventily/ventily-stena-strop/


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ja som zobral z tohto:

http://www.lindab.com/global/pro/airy/Pages/default.aspx

dokonca to vraj vedia nastriekat v akejkolvek RAL ale neviem, ci by to chcel niekto aj zaplatit 🙂 Tie "standardne" niesu az tak drahe.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Kouknu na to. Děkuji


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ja mam neco jako toto  https://www.luftuj.cz/p/anemostat-univerzalni-plastovy-wdza-100-125/

Akorat ty tecky tam jsou pravidelne v mrizce a ne takto seskupeny dohromady.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

A ty kulate talirove mam jen ve strope ve vstupni chodbe, spajzu a koupelnach


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Trosku odskocim - jake davate filtracni tkaniny do filtru rekuperace a odkud? Popr mate nejaky spesl mix tkanin na zimu? (G4+uhlik nebo G4+F5)

V zakladu ma Nilan vlozenou jen G4, coz mi prijde malo


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@koldavideo

Ahoj, reaguju na tvuj post "Já to mám nastaveno tak, že když teplotní čidlo ve výměníku naměří teplotu kolem nuly, tak se jednoduše rekuperace vypne a bude čekat do doby než se ohřeje alespoň na 7°C. Zbytečně budeš předehřívat vzduch neekonomickou spirálou. Vše si nastavíš podle potřeb a hlavně podle zkušeností po nastěhování.".

A jak to resis v podstate celou zimu, kdy je teplota dlouhodobe pod 7°C? To mas rekuperaci uplne odstavenou?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Rekuperace je umístěna v technické místnosti, takže normálně běží. To že je venku pod nulou ještě neznamená že je nula také ve výměníku. Odpadní vzduch výměník v podstatě ohřívá, takže teplota ve výměníku jde k nule jen při velkých mrazech. Jednoduše když k tomuto dojde, systém se odstaví a počká až se ohřeje přirozeným způsobem.

Nepotřebuji za každou cenu větrat v určitou dobu. 🙂 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Diky za vysvetleni, takhle uz mi to dava smysl. Tve reseni (maximalni jednoduchost) se mi libi 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Podle mého názoru je ten předehřev nutný pouze v prostorách, kde je nutné odvětrání v určitém čase a není možné čekat, což u rodinných domů zrovna neplatí. Zbytečně se pak větrání prodražuje. 

Otázkou zůstává jak by se celý systém choval, kdyby venku bylo -20°C třeba dva týdny nepřetržitě. 🙂

Můžu se mrknout do statistik 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Potrubi se tu dost zminuje, @msk mluvi o 2 variantach plastu (obyc a antibakterialni).

Mate nekdo zkusenost s potrubim Klimaflex? http://www.konekt-hk.cz/rekuperacni-potrubi-klimaflex-735/


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem dělal rozvody z plastu - tuším že výrobce je Vents. Dobře se s tím dělalo. Původně jsem chtěl použít klasické spiro.  


   
ReplyQuote
Page 8 / 60
Share: