X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
270.2 K Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Tak už to Wafe Mám doma 🙂

Uvidíme co první noc ale zatím otestovaný i v boost režimu a chová se to super.

0132c03cadc344bbb7da9ca55c72186c6579f223d5
019adc7727e478d48e38c0ac23e24f181eb078a711

Dám pak více info. Ovládání přes web super:

Ovladani

Musím říct, že hlučnost mě příjemně překvapila.


   
MartinB and brudo reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A ovladani pres Loxone?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ještě mě k tomu nedali návod, nyní se to teprve instalovalo. Bude tam ale to samé co je na tom webu, tzn vstupy teploty, stav filtru, běhu apod, dále ovládání těch tlačítek. Což si myslím stačí...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A kolik to tedy stalo?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

cca 85 bez DPH včetně instalace a těch trubek. Přípravu jsem měl.


   
brudo reacted
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj,

pěkný, já se o tuto rekuperačku taky zajímal.

Která firma ti ji instalovala?

Já sem zatím rozhodlý pro rekuperaci od Jablotronu. Tam je komunikace po 485.

Honza


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Ahoj,

jsem tu nový a téma rekuperace mě zaujalo. Mám nabídku na Systemair VTR 500 a Atrea Duplex 580 ECV5. Zatím to vidím na tu Atreu, jen řeším zda mi stačí model CP, který má jednodušší regulaci, tj. z Loxone bych ho reguloval 0-10V + sepnutí zvýšeného odtahu. Nebo model RD5, který má webové rozhraní a z Loxone bych s ním komunikoval přes Modbus.

Vyplatí se podle vás dát 9 000 Kč navrch za tu lepší regulaci?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

0-10V je naprosto dostacujici na rekuperaci. Webove rozhrani je imho k prdu, mozna na zacatku tam budes koukat, ale ve finale stejne skoncis na 3 urovnich odtahu + turboodtah ze zachodu a hotovo.

Leda by pres ten mobbus slo nacitat i treba teplota venkovniho vztuchu, teplota odchazjiciho vzduchu, mira vlhkosti,.... To by bylo zajimave, ale i to se da pak vyresit pres nejaka externi cidla z AliExpressu za desetinu ceny


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Jj, to jsem si přesně říkal, že web UI je na prd. Jedinou výhodu vidím v tom, že bych z modbusu asi dostal i informace o stavu filtrů a případné poruchy, ale bez toho se dá asi žít...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jj, pokud umi signalizovat filtry a tyhle veci, tak by to nemuselo byt spatny. Ale je otazka, jestli to za ty prachy stoji. Stejne imho filtry bude signalizovat na bazi datumu a ne nejakeho parametru 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@L: Přesně tak.

Já už to tu někde popisoval. Nejlepší je koupit co nejlevnější bednu s motory a křížovým výměníkem. Já mám Nilan 300 TOP. Veškeré řízení jsem odpojil a vše udělal následovně. Potřebuješ celkem 5 teplotních čidel, které se umístí do hrdel otvorů a jedno do výměníku.

V loxone potřebuješ dva analogové výstupy pro řízení motorů 0-10V- v app pak nastavíš 0%=0V - 100%=10V. Tím vlastně budeš plynule řídit motory sání resp. odtahu. V loxplanu jsem na to použil blok osvětlení, kde jsem si hezky nastavil jednotlivé scény, které odpovídají požadovaným situacím (rovnotlak, podtlak, přetlak, atd...) Jeden digitální výstup budeš potřebovat pro klapku bypasu a jeden výstup pro předehřev nasávaného vzduchu. Předehřev ale potřebovat nebudeš, protože je to absolutní blbost. Já to mám nastaveno tak, že když teplotní čidlo ve výměníku naměří teplotu kolem nuly, tak se jednoduše rekuperace vypne a bude čekat do doby než se ohřeje alespoň na 7°C. Zbytečně budeš předehřívat vzduch neekonomickou spirálou. Vše si nastavíš podle potřeb a hlavně podle zkušeností po nastěhování. 

No není to super? nepotřebuješ žádné extensiony a navíc využiješ analogové výstupy, které se obtížně využívají. Navíc pokud máš doma čidlo CO2, nastavíš si v loxplanu při jaké hodnotě se má spustit. 

Ze svých zkušeností, bych dnes do vzduchotechnických rozvodů zařadit elektromotorické klapky, pro lepší řízení odtahu v konkrétních místnostech. Na Aliexpressu za cca 20USD.

Interval výměny filtrů se řeší stejně jako "motohodiny". Už jsem zapomněl jak se ten blok v loxone jmenuje. 

Více snad na pivu 🙂


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Mám model RD5 od Atrea. Rozchodil jsem Modbus, ale skoro souhlasím s chlapama. Po zapnutí jsem kontroloval web. Teď jedu na 20% a při zvýšení CO2 zvýším výkon. Mám to týden a půl a teď jsem mimo domov. Manželka si pozvala domů babinec a to mi přišla notifikace o překročení úrovně CO2. Jinak o tom nevím. 

Ještě to určitě poladím. 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Mám model RD5 od Atrea. Rozchodil jsem Modbus, ale skoro souhlasím s chlapama. Po zapnutí jsem kontroloval web. Teď jedu na 20% a při zvýšení CO2 zvýším výkon. Mám to týden a půl a teď jsem mimo domov. Manželka si pozvala domů babinec a to mi přišla notifikace o překročení úrovně CO2. Jinak o tom nevím. 

Ještě to určitě poladím. Ta Atrea nemá informací o stavu filtrů, je to časový interval, nebo kontrola. Na jaře prý díky pilům bude výměna jasná. Umím číst analogové hodnoty, nastavené režimy a měnit výkon....


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Díky za info! Kdybych se rozhodnul pro RD5, poskytnul bys eventuálně Loxplan, ať to nemusím všechno vymýšlet? 🙂


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Tak je rozhodnuto, půjdu do té jednoduché jednotky řady CP. I z Atrea mě informovali, že mohu klidně vynechat jejich regulaci a řídit si motory sám. Ušetřím 9 tis. a využiju analogové výstupy na Loxone 🙂 Díky za konzultaci...


   
vlne reacted
ReplyQuote
Page 7 / 60
Share: