Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
265.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

@l-adamek Tak to je supr, jeslti ten plast je o tolik lepsi. Nam stejne vetsinu casu jede na tech 20-30%,takze je to jedno. ale dobre vedet pro priste ;-).


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

Mám spiro a tlumiče jen na přívodním vzduchu a pohoda. Na odtazích už vzduchnu slyším. Co mě ale zklamalo, tak bylo zvýšení hluku v tm,  když jsem konečně vyměníl spiro na sání a odpadu za izolované mirelonové potrubí.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Ja ThermWet Ventbox 400 mam. Hluk je subjektivni a zalezi na velikosti domu, rozvodech atd. Jedeme casto i na 100 % a slysim to, ale vubec mi to nevadi, spis naopak. V zimnim obdobi snizuju vykon (kvuli vlhkosti), to prestane byt slyset a najednou mi to chybi. Takze rozhodne to neni neprijemny zvuk. Na druhou stranu mam kamarada, co ma loznici vedle mistnosti, kde je jednotka umistena, deli je provizorni dvere a ten na moc procent jet nemuze. Ja ji mam z TZB. Pres stenu jednotku neslysim, na druhou stranu v te sousedni mistnosti slysim VZT z privodu/odtahu vic nez dal v baraku.

Nemam moznosti porovnavat s jinyma znackama, ale jsem s ni spokojen. Mam ji 5-6 let.

 

Dobrou ruku pri vyberu, A.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ono kolko krat pri vyssich prietokoch hucia az koncove prvky. Mam plastovu hviezdu a pri urcitych vykonoch mi rozne hucia a hvizdaju vyfukove mriezky. Mam ale vychytane rychlosti, pri ktorych nic nepocut, takze sa to da. Inak cez hviezdu/plast pocujem v noci vrieskat maleho napriec domom (20m), nedokazem si predstavit, ze by som mal spiro.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1179
 

Mam Thermwet 300. Spiro rozvod s tlumici, jeden za jednotkou, jeden na odtahu a pak jeste pred kazdou mistnosti. Na 100% jde slyset, pres den to je uplne v pohode az zanedbatelne. V noci kdyz je klid tak slyset jde, ale je to mene, nez kdyz mam ted otevrene okno a slysim venkovni hluk a vetrik v korunach stromu (dnesni noc jsme usinali pri 100%). Kupodivu nejhorsi je 40% 🙂 asi se dostane do nejake rezonance a ten zvuk obtezuje nejvice. 🙂

A projektant tu jednotku neznal. Kdyz prisel na obhlidku, tak prohodil v technicke mistnosti, ze je to tiche. 

 

Jinak jsou velmi komunikativni a doporucil bych je.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

@dusanmsk Tak to me prekvapuje, ze to slysis. My pres spiro brekot slysime jen pres zed, ale pres rekuperaci ticho. A to nejen mezi patry, ale i v ramci jednoho patra.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já mám hlavní rozvody na chodbách a odbočky do každého pokoje jsou ve správně instalovaném Sonoflexu (musí být "napnutý"), cca 3m. V pokojích kromě aerodynamického šumu na 100% neslyším nic, takže jestli chceš mít jistotu, dokonči si rozvody do klidných částí několika metry SONOFLEXu a je to. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Hluk koncovych prvku me nenapadl. Mam ty hranate smerovatelne a z tech neni slyset nic.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Na sonoflex bacha, ak sa poskodi vnutorna vrstva a dostane sa tam vlhkost, je to pruser.


   
ReplyQuote
(@nnntomas)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 
Zdravím Vás,
 jaké byste mi doporučil talířové ventily do RD, přívody i odvody?
 
Jsou nějaké rozdíly z hlediska hluku/přeslechů?
 
Uvažuji nad:
1) přívody i odtahy hranaté BDOP - hezčí tvar než ty kulaté, ale bojím se špinění stropu hlavně u odtahů (především kuchyně/kouelna), horší regulace průtoků?, ale zase možnost směrování 
1) kulaté ventily - odtahy VEF, přívody VST - lepší regulace průtoků, menší hluk a asi i přeslechy, né tak hezký tvar
 
Nemáte zkušenost z praxe? Nechci nic extra drahého.
 
Díky, Tomáš

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Spineniu stropu by som sa nebal. mam teda na odtah kruhove, cize u nich nie je horizontalne prudenie ako u tych stvorcovych, ale nemyslim si ze by to mohlo spinit strop. Privody mam vzdy riesenie mriezkou v stene nad dverami, tam nemozem sluzit.


   
ReplyQuote
(@pianko111)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

Ahoj, dobrý den. Mám dotaz: Řešil někdo nastavení rovnotlaku měřením u vstupu a výstupu aneometrem? Dle mě se to dost liší vzhledem k vzdálenosti a delce potrubí. Bohužel nevím kde je pravda a jak to má být. Omlouvám se předem za zbytečnou ot pokud je vyřešeno. Rekuperace od cofy i s řízením. Diky

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Mne tu instalater behal po baraku s vrtulkou ked to montoval. Plus Brink ma v sebe nejaku chytrystiku co to udajne upravuje za pochodu, ale moc tomu neverim.


   
ReplyQuote
(@pianko111)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

Ano přesně to bylo na mysli. Nastavil to správně nebo asi tak. Při jaké venkovní teplotě a jakém stupni ventilace? Ta křivka není určitě lineární a neumím posoudit zda chytré jednotky to umí zategulovat. Silně o tom pochybuji. Elektronický manometr a aneometr stojí nemalé peníze plus řízení. Co měřit? Objem vzduchu na vstupu do domu a na výstupu z domu který je závislý na teplotě a procentu vody a nebo to nechat nějak foukat? Díky 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Netusim, kazdopadne odvtedy som na odtahy uz rucne sahal, niektore som otvoril viac, niektore som pri cisteni demontoval a nezaznacil si pocet zavitov ... 😀


   
ReplyQuote
Page 56 / 60
Share: