Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kudykam A precetl sis to vubec? Jako kdybych odkazoval na stostrankovy manual, ale jestli i 4 radky jsou moc...

(R) = 1 Bude zde platit pravidlo pro zaokrouhlení: Pokud bude první hodnota za desetinou čárkou menší než 5, potom se bude vstup zaokrouhlovat dolů. V opačném případě se bude zaokrouhlovat nahoru – hodnota za desetinou čárkou bude větší než 5.

Tedy jak 59,9 tak i 60,1 se bude zaokrouhlovat jako 60.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

V případě že R=0, ale pokud R=1 pak jaká hodnota bude 59,4 a 59,6 ?


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kudykam OK, pak bych to resil logikou s pouzitim bloku Analogova pamet (vyber bloku je u Loxone trochu omezeny).

2021 04 27 115948

 Princip - funkce Analogova pamet nastavi vystup na hodnotu vstupu pri nabezne hrane pulzu na Tr. Tedy vezmu rozdil AQ a AI a pokud je absolutni hodnota Δ >= 5, vysle se pulz, ktery nastavi novou hodnotu AQ. 5 jsem zvolil, protoze jsi to zminil, samozrejme lze nastavit cokoliv. Je to jen tak narychlo, pro inspiraci.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Díky, ale mám tam stále nulu...

image

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

U analogových vstupů si můžeš nastavit parametry, včetně průměrování a minimální detekované změny.

obrazek

Pak taky můžeš použít blok klouzavý průměr. Zpomalíš tím reakce na vstupní změny.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

To by mohlo být ono.. a jak to má fungovat? změnil sem hodnotu na 5 ale stále se ty hodnoty mění v řádu desetin...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Tyto věci řeším klouzavým průměrem. Jednoduché a funkční.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

No nejsem si jistej jestli klouzavý průměr tu hodnotu na 100% ustálí aniž by se nikdy nepohla..

Mohu to zkusit..

Btw nemáte někdo lox schema ovladani bypasu reku? (dle vnitřní venkovní teploty apod)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ustálí se na tak dlouho, jaký nastavíš parametr.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

at dám 60, 600 nebo 6000 sekund, hodnota se mi stále mění.. tak nevím...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Tak si to ulož a vše restartuj. Pokud nepomůže, smaž ty bloky, které nefungují korektně a vlož je tam nově.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nebyl by tu někdo ochotný mi naprogramovat komplet logiku větrání? Kdyžtak PM...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kudykam

Posted by: @kudykam

60, 600 nebo 6000 sekund, hodnota se mi stále mění

Klouzavý průměr se logicky měnit bude, ale odfiltrují se výkyvy, takže nebude docházet ke skokovým změnám. Pak už stačí "zanedbat" desetinná místa podle potřeby.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Změna skokova nebo pozvolna to je jedno. Jakákoliv změna mi zruší hodnotu co posílá dimmer. Nesmí tam být tedy žádná samovolna změna. 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @kudykam

Díky, ale mám tam stále nulu...

image

Nakonec jsem pouzil blok Detekce hran, s tim mi to funguje. Ovsem Loxone ignoruje hranu, ktera se objevi pri nahrani programu do "PLC", takze jsem musel sjet s vykonem reku dolu, abych se vesel do limitu (nastavil jsem na 20 pro test), pak kdyz jsem jel zas nahoru, tak uz mi to fungovalo.

2021 04 27 195739

 


   
ReplyQuote
Page 54 / 60
Share: