Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Neměl by někdo schema jak zapojit loxone a rekucofa?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Jakože loxplán?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

@bery

ano


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@kudykam
Už to tady kdysi psal msk...

To je dost rozdílné podle vybavení domu, počtu klapek, počtu ventilátorů, různá čidla a hlavně taky používání domu. Ve výsledku je to vždycky jenom hromada andů a jiných bloků sestavených tak jak to zrovna vyhovuje tobě 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak ze začátku by mi stačilo vědět jak to zapojit a jak ovladat rychlosti.

Zapojuje se do loxone ten 7 žilový kabel s napětím 220v co jde z ovladače do řidící jednotky rekucofy, tedy aby loxone fungoval jako další ovladač nebo se to napojuje nějak na řidicí jednotku přes 0-10v? 

žádné automatické klapky nemám, jen jednu nástěnou řídicí jednotku s bypassem a několik teplotních čidel po baraku.

 

Vůbec netuším jak na to...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@kudykam

V noci ti sem můžu hodit svůj loxplán, kde loxone obstarává všechny funkce bez řídící jednotky od cofy, jestli chceš.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@bery Chce(m) 😛 Díky


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@kazan

Ale nečekejte od toho nic extra 🙂 Běží to 24h denně jen na jednu rychlost a přepínání rychlostí mám manuálně v apce, stejně tak jako zapnout/vypnout.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

A na kolik to točís?

Já mám low 2.5 med, 4 a high 5.5

Low zvládá jen při nízkém provozu, jinak médium a high když je víc lidí.

Mam pocit stále že bych si to měl nechat zkalibrovat. Nemám pocit čerstvého vzduchu z venku... 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

@bery

A šlo by poslat  i jak máš kabelové zapojení do loxonu a cofy? 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Co tam chceš řešit, potřebuješ EC ventilátory, které se ovládají 0-10V, takže pokud máš miniserver verze 1, tak máš přímo svorky. Já mám config zatím easy, turbo (100%) i vypnutí ovládám tlačítky nebo appkou, stejně tak appkou řeším změnu výkonu. Mám připravena CO2 čidla a tak, ale to až bude čas někdy. Standardně jedu na 60%, ale to je závislé na velikosti domu a schopnostech ventilátoru. 

Pocit čerstvého vzduchu mít nebudeš, to tam prostě chybí, ale měření CO2 ukáže jasně, u nás je to poznat rychle třeba v ložnicích, stačí 30min a už je těžký vzduch, s VZT pořád krása. Než jsem jí měl v provozu, tak jsme jeli asi půl roku bez a musel jsem ženě s prckem (spí spolu) v noci chodit větrat, než jsem šel spát, pče to byl fakt humáč vzduch v pokojíčku.

lox vzt

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Aha takže přímo ventilátory místo řidiči jednotky. Ale do těch vent právě už jde z ridici jednotky 0-10v, může se to propojit společně? 


   
ReplyQuote
(@007tommas)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@kudykam

Príde mi zbytočne kombinovať dva systémy, nehovoriac o tom že kombinovať blbý systém s inteligentným

Mám taphome a rekucofu s EC ventilátormi.

Mám 1ks CO2 snímač v obývačke a stačí.

Meriam teplotu a vlhkosť na vstupe, výstupe do domu aj smerom von.

Taktiež to riadim 0-10V a ppm mám cca 800 až 1000. Regulujem to lineárne na základe CO2. Odratavam z výkonu ak je nízka vlhkosť, a podobne blbosti. 

Samozrejme pred tým všetkým je potreba systém z regulovať TJ aby sa prívod do domu rovnal s odtahom z domu aby nevzniká pretlak ale ani podtlak. Ale je lepší jemný pretlak.

S pozdravom Tomáš. 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 
Posted by: @kudykam

Aha takže přímo ventilátory místo řidiči jednotky. Ale do těch vent právě už jde z ridici jednotky 0-10v, může se to propojit společně? 

To nebude fungovat, buď jedno nebo druhé. Ani to nedává smysl. Teoreticky můžeš mít tu řídící jednotku jako fail-safe pojistku a jen jí uříznout relé na miniserveru, ale podle mě by sis zbytečně sebral relé. To už bych jí tam nechal vypnutou a jen kdyby ti lehnul loxone, tak jí můžeš zapojit. Nicméně věřím, že když ti lehne miniserver, tak budeš mít upe jiné starosti, než vyvětraný prdy 😀


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 
Posted by: @007tommas

Samozrejme pred tým všetkým je potreba systém z regulovať TJ aby sa prívod do domu rovnal s odtahom z domu aby nevzniká pretlak ale ani podtlak. Ale je lepší jemný pretlak.

S pozdravom Tomáš. 

To je hodně důležité. Já mám třeba na odtahu o 10% méně, přestože mám na obou ventilátorech stejný filtr, mám ale kratší trasy odtahu a tím pádem menší tlakovou ztrátu vedení. Problém poznám tak, že mi hučí posuvné dveře na terasu, které jsou blbě seřízené 😀

Mimochodem další zajímavost, bypass jde mimo filtr odtahu v rekuperátoru a v tom odtahu je dost bordelu - po roce jsem čistil slušný nános (neměl jsem tam filtr, protože jsem si nekoupil náhradní sadu a tak jsem měl jen na sání a vyměňoval). Origo ByPass od Reku je mrtvá věc - tam není místo, ale já to mám jinak a asi se mi tam vleze ještě filtr a budu dodávat, protože v létě běží bypass v podstatě celou a každou noc. To jen k inspiraci.


   
ReplyQuote
Page 52 / 60
Share: