Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
266.5 K Views
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@007tommas - jo ale, já mám třeba úplně blbé servo (přestože stálo 2500,-), které se zavírá 30s, takže na to pošlu 30s 24V a ono se to plně otočí o 90° ... když bude někde u konce, tak se to třeba na 3s impuls zavře a dalších 27s tam budu rvát napětí a motor bude kňučet. 

Teoreticky je řešení ty mikrospínače připojit na ty napájecí větve a prostě jak bude v koncové poloze, rozepne daný vstup a motor bude v klidu. Nebo koupit servo, které ty mikrospínače už má v sobě. 

Potenciometrová dráha mě také napadla, ale zatím jsem jí nestudoval, jak moc se jí bude v tom prostředí líbit. Spíš jsem myslel, že bych tam naférovku dal nějaký potenciometr na osu. Nicméně k tomu je také potřeba nějaké vedení a proto jsem to zmínil, UTPčko nezabije a nechá se tím vyřešit cokoliv 🙂


   
ReplyQuote
(@007tommas)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@daver

Možnosti je veľa, už len si vybrať tú správnu 🙂 


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Co toto https://www.elventil.cz/lufberg-da02n24pi-servopohon ??


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@eiffel To je vyborna cena. Ja mam pro spojite rizeni (privod vzduchu do krbu) toto, pro ON/OFF reku potrubi pak toto (ma to koncaky).


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Hlavně to má i výstup ke vidíš polohu 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

Mám tyhle na 220VAC a koncák mají.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Hm tak to nebylo 2500,-, to byly dva ... mám tyhle https://www.elventil.cz/lufberg-da04n24-servopohon ... takže jsem jen blbě zvolil, pče můj dodavatel ty řízené nedělal a tak jsem o jejich existenci nevěděl. Díky za tip @eiffel, do toho jdu. 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@kofejn jak jsou na tom provedením a kvalitou zpracování? Pče já jsem kupoval českou klapku za 1300,-, těsnou, reklamoval jsem jí, že to bylo příšerně zpracované a přišla ještě horší, tak jsem si jí opravil sám. Šlo především o vyosenou lamelu, takže při zavírání si musel použít velkou sílu, všechno se úplně prohýbalo a na jedné straně to div nesedřelo těsnění, kdežto na druhé se to sotva dotklo ...

2020 03 13 11 20 09
2020 03 13 11 20 24

 


   
ReplyQuote
(@kofejn)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 55
 

@daver Se zpracováním jsem spokojen. Tělo z nerezu svařované, jediné co by se mi líbilo, by bylo těsnění. Zatím je mám jen jako ucpávku do tm, rekuperačku by měli namontovat do čtrnácti dnů. Spiro a tvarovky s těsněním jsem bral ze vzduchotechnika.cz a snad jen s jedním t-kusem byl problém - nešlo do něj narvat spiro.

P1340200
P1340201
P1340206
P1340204
P1340208

 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@kofejn díky za fotky, zrovna to těsnění koukám taky žádná sláva, ale zase je to za nesmyslnou cenu. Známý ještě objednal plastové, tak jsem zvědavej jak ty budou vypadat. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
image

Kdyz nekde na vrakaci najdete cokoliv od VW od roku 2003, tak tam bude DC servo. A budou mit na vystupu z te hvezdicky nejakou packu, ktera se pohybuje v ruznych uhlech. Takove servo ma v sobe potenciometr, 6 otacek za minutu, 0,4Nm. Verze na vstupu vzduchu do auta nemaji potenciometr a bezne jsou On/off, ridi se jen casem. 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@richard já mám pytel serv ze vzduchotechniky BMW, to by možná mohlo být podobné, díky za tip. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@daver z jakeho roku? BMW serva za poslednich cca 10 a vic let maji LIN komunikaci. Osobne bych to nezkousel. VW ma obycejne DC serva, prehodis polaritu a menis smer. Typicky 5 vyvodu verze s potenciometrem, dva vyvody verze On/off... (jeste jsou steppery, ktere maji krokovy motor, to bych taky asi neresil, zbytecne slozite na nase aplikace, pozivane Oppelem, RSA a PSA treba)


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@richard - to bude starší bych řekl, uvidím mrknu, změřím a poznám 😉 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@daver vyfot a reknu Ti


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Page 51 / 60
Share: