X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
271.7 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja na to pouzijem bud dvojklik na niektorom tlacitku, alebo viactlacitko, alebo len tlacitko od susica rucniku - po dosuseni zvysim na chvilu odtah automaticky. Moznosti su mraky, poladim to az "v produkcii" :D.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Mám to podobně: v koupelnách mám tlačítko na žebřík na sušení ručníků, bude to dvojtlačítko a jedno na žebřík druhé na odtah.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

@msk dal by si kontakt na toho vzduchaře? Mohl by se hodit 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Josef Pech <[email protected]>


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Neslyšeli jste náhodou někdo o firmě ALBO?

Dostal jsem od nich velmi zajímavou nabídku na dřevohliníková okna. Uw mají sice trochu vyšší, ale rozdíl v ceně přes 20 %.

Zítra se na ně pojedeme podívat.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nemáte někdo zkušenosti s potrubím od výrobce Stiebel? Nabízí mi jej přímo firma Somatherm jako lepší variantu namísto Spira. Řeší se to hvězdicově do každé místnosti jedna trubka...


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Zatím nemám ale během srpna by mi to somatherm měl montovat. mají termín do 22.8. takže pak možná nějaké info budu moci podat.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

A za jakou cenu ti to dali? stejnou jako Spiro nebo vyšší? Máš od nich i návrh rozvodů?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Myslis tie plastove rozvody do hviezdy? Ja to tak mam, studoval som airforum asi 2 roky a bol rozhodnuty pevne pre spiro (kov vs plast, nabite ionty atd blablabla) a aktivny nilan, nez som nezistil, ze airforum je plne -censored- a ze je to vlastne nilanacke reklamne forum. Tak som sa na to vyprdol a mam to natahane v plaste do hviezdy. Jednotka sa bude osadzovat bohvie kedy, takze osobne skusenosti momentalne nepredam.

Pokial by si sa rozhodol pre spiro, tak to chce kurva dobreho projektanta, pretoze blbo urobene rozvody budes kvoli presluchom totalne nenavidiet. Chce to spravne vypocitat tlmice a celkovu topologiu, zaroven je to narocnejsie na montaz a podstropny priestor. Akurat na privod ber urcite zelene antibakterialne, na odtah je to fuk (pokial nemas entalpicky vymennik).


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

mame spiro v kombinaci se sonoflexem. Taky jsem se bal preslechu, ale zadny hluk se nesiri. Jediny problem je v krizeni vice vetvi v jednom miste (typicky u rekup. jednotky) - spiro se proste neohne 🙂 Tak je treba s tim pocitat a pripravit dostatek prostoru.

V navrhu nejsou zadne slozitosti - kazda vetev musi byt vyvedena pod uhlem 45st, pak se zvuk nema jak sirit. Moc bych to zas nehrotil.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Sonoflex by som si do baraku nikdy nedal. Zaprve to potrubie nie je hladke a zadruhe pokial sa Ti v tom niekde bude kondenzovat vlhkost a dostane sa do tej izolacie, cely zivot budes dychat vytrusy s plesni. Jedine miesto kde mam sonoflex su privody/odvody od stropu k rekuperacke, ktore idu lahko revidovat a v pripade problemu vymenit.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

 takze mas vlastne ve finale sonoflex uplne ve stejnych mistech jako ja 😀 

BTW nejak jsem si nevsim ze to tu zaznelo, ale tvrdym plastovym potrubim se hluk siri vic jak spirem. 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ahoj, zrovna taky řeším rekuperaci, do sklepa mám už dotažený MODbus protože jsem počítal s Nilanem VPL 15. Četl jsem teďka o ovlivnění fóra Airforum (na základě kterého jsem si Nilan vybíral). Ještě jsem našel jednotku Wafe 350 - což je novinka která bude umět taky Loxone - Wafe.cz která se pyšnila tím, že má velmi nízké náklady - nevíte o tom někdo něco ?

Nebo co by jste doporučili? Chtěl jsem původně aby to i chladilo a spolupracovalo s Loxone.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Wafe neznám, ale v případě že nebydlís v místě s průměrnou rocni teplotou -10st tak ta slibovana úspora bude minimální


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som rezignoval na akekolvek aktivne jednotky a podobne picoviny za stovky tisic, beriem pasivnu Brink s 0-10V riadenim (a aj ta mi pride draha, slo by to este o 20 nizsie dat s nejakym noname shitom, ale to uz nebudem asi laborovat). Ked som v Plzni pocul na vlastne usi ten vychvalovany VP18, tak som okamzite vedel, ze mi to do baraku nesmie ani nahodou.


   
ReplyQuote
Page 5 / 60
Share: