X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
270.2 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

V čem se nedalo domluvit? Cofa nijak NZU neovlivní. Nemusí být v seznamu povolených výrobků stačí když splňuje parametr efektivnosti výměny tepla nad 75%.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

On na to nemá moc čas, není to jeho hlavní činnost, takže proto to je tak, jak to je. Nicméně protiproudý výměník kupuje od Němců (jestli se nemýlím) a k tomu by teoreticky mohl být papír. 

Jinak mě se líbí COFA právě díky obrovskému výměníku s nízkou tlakovou ztrátou.  

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: Daver

On na to nemá moc čas, není to jeho hlavní činnost, takže proto to je tak, jak to je. Nicméně protiproudý výměník kupuje od Němců (jestli se nemýlím) a k tomu by teoreticky mohl být papír. 

Jinak mě se líbí COFA právě díky obrovskému výměníku s nízkou tlakovou ztrátou.  

 

byla to vyroba v CR, pokud si dobre vzpominam a vymenik se mi take libil. Ale pokud neni v NZU, tak je s tim hodne prace pro projektanty aby si to prosadili a to uz bylo komplikovanejsi nez prinos. Uz je to ale davno co jsme to resili. Projektantum se nelibil ani ten graf, ktery Cofa sdilel. Pokud se Ti to povede, drzim palce. 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Nevím kdys to řešil ... někdy v roce 2012 přešel z vlastní výroby na dodávaný, mě teda říkal, že jsou německé, ale čert ví. NZU jsem neřešil, nevyšel mi ani na celý dům, díky tomu že mám bungalov to podělala A/V hodnota a taky jsem si dovolil dát okna i na sever 🙂 Tím jsem chtěl říct, že NZU jsem už dávno odepsal a nezajímá mě, protože to očividně zase není pro každého, jakkoliv se snaží. 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Aha super, díky 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

...ja s temito daty jsem neuspel 🙁 Ale nenech se odradit. Kdybych byl neuprosny a tlacil na projektanty, mozna by to slo, ale ja mel tech vymyslu spousty (treba nozicky 🤣 🤑 )


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Jak jsem psal, já na ně prdím, nechci platit projektanty za nejistý výsledek. VZT už mám téměř hotovou, nějakej penis to stálo, ale když jsem nedal 90k za rekuperaci, tak jsem v pohodě 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj

pro ty co maj reku Cofa, mám dotaz. Řešili ste odhlučnění ventilátorů? Nad 40% jsou totiž už docela slyšet  v technické místnosti. Uvažuji o tom udělat na ně nějaké boxy např. z tohoto materiálu:

http://acousticsolution.cz/produkty/akusticke-izolace/mappysil-cr-400/

 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Mám, ale odhlučnění jsem neřešil, protože na více než těch 40% to nepouštím s ohledem namnožství vzduchu, co to žene do systému. Odtlumit to takhle v té krabici určitě půjde, ale pokud ty motory nemáš na zdi na silent-bloku, řekl bych že ti to zásadně nepomůže a bude to slyšet skrze vibrace zdi (to je jediný co slyším v noci když je dokonalej klid)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @kudykam

Ahoj

pro ty co maj reku Cofa, mám dotaz. Řešili ste odhlučnění ventilátorů? Nad 40% jsou totiž už docela slyšet  v technické místnosti. Uvažuji o tom udělat na ně nějaké boxy např. z tohoto materiálu:

http://acousticsolution.cz/produkty/akusticke-izolace/mappysil-cr-400/

 

A to máš EC motory? Nebo obyč?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ty nejvýkonnější EC. Bohužel i na 60% výkonu mám v potrubí jen slabý vánek a netuším proč (ikdyž nemám srovnání s tím jak to mám být správně a měřák nemám)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@kudykam

Si ho kup, bez zaregulování nebudeš nikdy spokojený.

US $22.04 51% Off | PEAKMETER MS6252A MS6252B Digital Anemometer Wind Speed Meter Air Flow Tester Meter Volume Ambient Temperature Humidity USB
https://a.aliexpress.com/E5I76ujgf


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@kobra23 Diky za link, ten vemu i pro sebe 😉

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ten samej už mám objednaný. Z ostatních na ali  mi tento přišel nejlepší, tak uvidíme...


   
ReplyQuote
Page 36 / 60
Share: