Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Neměl by k tomu být přiměření i trychtýř? Nebo bude stačit jen přiložit k výdechu?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@pa-v-el

Nutno udělat např. z kartonu. Musí to být "těsné" aby mělo měření vypovídající hodnotu = vzduch by měl proudit jen přes anemometr.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
8980BEED 4110 484A 800D D817F7F46D6E

Originál Testo


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ten merak asi nema udaj o objeme , to treba prepocitat ?
Nieje tam nieco co ma priamo objem ?
Objednavali ste s toho oficial store alebo inde lacnejsie?


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@kudykam

A nemáš to někde něčím ucpané z montáže, nějaká špatně umístěná klapka nebo něco? Mám ty stejné a dát to na 60%, tak to už u jednotlivých výduchů cítím solidní průvan i holou rukou, pod výstupem z baráku je to pak jako pod fénem (akorát studeným). V baráku mám 10 výfuků a 11 odtahů, vše taháno v 90tce plastové trubce, do/z baráku jdou 150ky trubky, taky v plastu.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Celý rozvod sem si dělal sám, nevím o tom že bych tam dovnitř něco cpal, ikdyž taky mě to napadlo. To potrubí je celkem dlouhé a dole se rozvětvuje na spodní a horní patro. Celé to mám ve 150 a 125 trubkách spiro.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@kudykam

Taky to mám do dvou pater. Jestli je to dlouhé nebo krátké je dost subjektivní... Bych to zkusil rozpojit za ventilátorem a pustit, s minimálním odporem ten proud vzduchu musí být pořádnej, pokud nebude, je problém na sání a nebo s motorem... No a anemometr je každopádně dobá volba, taky jsem si ho právě objednal (chci líp vyvážit jednotlivý větve). A dá se i půjčít, třeba


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Vzal sem ten drazsi z tech dvou co odkazoval Kobra. Koukal sem na Ali, ze z teto znacky je to jeden z levnejsich a ostatni znacky nejsou vyzkousene, tak to nebudu pokouset.

Ten drazsi sem vzal proto, ze ma USB (takze predpokladam ze pujde i dlouhodobejsi monitorovani) a proto, ze umi merit vlhkost vzduchu. 

Krom toho sem od stejne znacky vzal jeste Luxmetr, protoze porad resim jaka svetla koupit a takhle aspon budu vedet, po jakych hodnotach jdu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: @smotek7

Ten merak asi nema udaj o objeme , to treba prepocitat ?
Nieje tam nieco co ma priamo objem ?
Objednavali ste s toho oficial store alebo inde lacnejsie?

V popisu je u Air flow jednotka CMS, což by mělo být cubic meter per Second, takže by měl měřit i objem. (nebo CMM =per minut)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Si tam teď Číňan určitě drbe hlavu a říká si, že se v tom Česku asi zbláznili bo všichni objednávají anemometry 🤣 


   
msk reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: @pa-v-el

Si tam teď Číňan určitě drbe hlavu a říká si, že se v tom Česku asi zbláznili bo všichni objednávají anemometry 🤣 

vsichni jeste ne! 🙂 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Hele a neuděláme nějakou hromadnou objednávku? Pče já chci taky 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

To bych bejt vama nedelal. neprojde to pak celnici a budete to mit o dost drazsi 😉


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@l - tak mě neprojde celnicí ani tohle - vsadíme se? 😀 ... ale je pravda, že z toho žádné výhody neplynou, tak je to asi jedno. 


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@kudykam

Zkus mrknout na filtry. Já měl jeden vecpaný jakoby dovnitř potrubí a pak to skoro vůbec nefukalo...


   
ReplyQuote
Page 37 / 60
Share: