Forum

Forum

Rekuperace  

Page 16 / 16 Prev
  RSS

L
 L
(@l)
Noble Member Admin
11/08/2018 3:22 pm  

Ja jsem se snazil udelat automatickej odtah podle casu + svetla v koupelne + spotreby vody ale nakonec jsem se na to vyprdl (senzor vlhkosti tam nemam). Jak pises, vetsinou staci pootevrit dvere nebo chvilku pockat a je to zas odmlzene 😉

ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Trusted Member
11/08/2018 3:28 pm  

No ja mam SEDtronic ve vypinaci, takze v pripade, ze jsou pootevrene dvere, nejsou ty hodnoty zvyseni vlhkosti nijak presvedcive. Chtel jsem do toho jeste zamotat signal z PIRka, ale vidim to tak, ze dospeju ke stejnemu reseni jako Ty:-)

ReplyQuote
Milan
(@milan)
Estimable Member Moderator
11/08/2018 4:35 pm  

U nás to v normálu jede asi na 150 a v koupelně, na wc a v kuchyni mám tlačítko na zvýšení výkonu a momentálně je to nastavené tak ze když na to klepnu tak to šest minut jede na třetí stupeň a to je myslím něco okolo 300m3/h

ReplyQuote
Milan
(@milan)
Estimable Member Moderator
11/08/2018 4:35 pm  

U nás to v normálu jede asi na 150 a v koupelně, na wc a v kuchyni mám tlačítko na zvýšení výkonu a momentálně je to nastavené tak ze když na to klepnu tak to šest minut jede na třetí stupeň a to je myslím něco okolo 300m3/h

ReplyQuote
Semba
(@semba)
Eminent Member
11/08/2018 10:09 pm  

Taky to řeším pomocí  tlačítka. 

Při scéně  sprcha  a nebo vana jse zapne  zvýšený  odtah a po odpočtu  10 minut  po zhasnutí  v koupelně  jse přepne  RJ do původního  režimu. 

WC je to samé.  Rozsvitím  zvýšený  odtah a doběh  .WC mísa  napojena na odtah RJ.Mohu jenom doručit. 

Kuchyň má měřenou spotřebu  digestoře a jakmile přesáhne určitou  hodnotu tak jako výše...

S pozdravem 

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Prominent Member Moderator
14/08/2018 11:01 am  

Koldo - v akom stave mas tu Cofa reku? Kolega zvazuje montaz rekuperacie, tak overuje skusenosti.

ReplyQuote
koldavideo
(@koldavideo)
14/08/2018 4:29 pm  

Je pořád v krabici a ještě dlouho tam bude. Jde ale jen o výměník. Loxone bude ovládat pouze dva EC motory a pár klapek dle 1-wire čidel. Toť vše. Koupil jsem to jen kvůli ceně.

ReplyQuote
Marsl
(@marsl)
Eminent Member
15/08/2018 10:22 am  
Posted by: koldavideo

Je pořád v krabici a ještě dlouho tam bude. Jde ale jen o výměník. Loxone bude ovládat pouze dva EC motory a pár klapek dle 1-wire čidel. Toť vše. Koupil jsem to jen kvůli ceně.

Ja mam Cofa v prevadzke zatial cca mesiac. Je leto, tazko este pisat skusenosti. Cele som to montoval sam a neviem ci je to tlakovo dobre zregulovane a v podstate aky prietok to dodava neviem... Lebo som od toho cakal vacsi prievan v dome. Mam motori co robia cca 600m3, podla cca tlaku v systeme tabulky spotreby som odhadol kolko m3 to dodava moj odhad je ked to ide na plno okolo 450-500m3. Nedavno nam do serverovne montoval jeden chlapik novu klimu robi aj rekuperacie tak som sa snim dohodol, ak bude mat cas pride mi pomerat prietoky potom uvidime co ako...

Mam 4 teplotne cidla vstup vzduchu z vonku, vstup vzduchu z domu, vystup vzduchu von a vystup vzduchu  do domu.

V loxone to mam zatial nastavene tak, ak vstupna teplota z vonku presiahne priemernu teplotu v dome tak sa zavrie bypass a nastavi sa rekupracia na odhadom podla spotreby motorov 90m3. Ak niekto pride do kupelne, wc tak po 10min sa na 10 min spusti na plno a potom opat na 90m3.

Dalej ak teplota nasavacieho vzduchu klesne pod teplotu ktoru som si urcil na 19 a primerna teplota v dome je vysia ako 22,5 tak sa bypass otvori a pusti sa rekuperacia naplno sa snazim sa dom v noci vychladit 🙂 Moc to sice nepomaha, ale aspon nieco.

V dome mam sadrove omietky a v dvoch izbach sa mi vlhkost drzala okolo 75%, myslel som si ze rekuperacia pomoze, vlhkost sa sice znizi aj na 65%, ale ak je vonku vlhsie tak vyskoci spat a 70%... tak zatial mam s toho divny pocit ci je to ok...

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
15/08/2018 10:28 am  

Tak teraz v lete sa zisti velky kacaci prd, to je pravda. Ja mam teraz reku nastavenu na minimum len kvoli plesniam v trubkach, inak mam cez den zavrete a na noc vetram oknami.

ReplyQuote
Page 16 / 16 Prev
Share:

Working

Please Login or Register