X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
271.5 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tuším že se jednalo o výrobce VENTS. Já to měl tenkrát přes známého a do celého domu mě to stálo tuším 16.000,- včetně tlumičů. Jen jsem tenkrát musel zpracovat přesný seznam všeho co potřebuji.  


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Problem zemneho registru a vlhkosti je primarne v lete, nie v zime. V lete nasavas 30st vlhky vzduch a chladis ho zemnym registrom, ktory ma 10st. Automaticky mas kondenzaciu a vsetky prusery s tym spojene. Za mna zemny register nikdy, tych par W zimneho predhrevu za to absolutne nestoji (nehovoriac pri zapocitani ceny toho zr, to uz sme uplne scifi).


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: nksh

L: Diky za tip, jinej kram co prodava filtracni tkaniny v m2 jsem nenasel

Ad vedeni vzt v zemi - asi bych se bal ze to nasaje radon a podobny svinstva rovnou do mistnosti. 

Je beru tkaniny tady:

http://eshop.martinek-rekuperace.cz/Filtry-35465

Jinak po pul roce provozu Nilanu  viz foto 🙂

reku v

Prekvapil me docel spinavy vnitrni filtr, ale pravda, bylo to po rekonstrukci, takze bordelu ve vzduchu uvnitr bylo jeste dost.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@David: No moc hezke 🙂 Me to ceka o vikendu (taky po cca pul roce)

btw: jakou tkaninu davas jako vnitrni filtr?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: nksh

@David: No moc hezke 🙂 Me to ceka o vikendu (taky po cca pul roce)

btw: jakou tkaninu davas jako vnitrni filtr?

Primo od Nilanu tam byl G4 na obou, ale vzal jsem navic od toho Martinka i F7.  Ta F7 je ale odost mene silna, takze bych musel cely ramecek, ve kterem je filtracni tkanina upravit(udelat novy) tak jsem opet pouzil tu G4 na oba.

Ale asi objednam primo od Nilanu jeden filtr na F7(400kc),abych mohl porovnat tkaninu a pripadne vymenit. Stalo to prd od Martinka, tak toho mam doma na 5 let dopredu 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@David: Ta F7 je za ty prachy supr. Zkusim ji taky vzit a porovnat, o kolik vic to pomuze oproti smradu z kominu (cizich) z venku


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Asi bych měl zkontrolovat filtry, jak tak na to koukám.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ja kdyz videl ten venkovni filtr, tak jsem to musel vymenit a nemel cas resit uzpusobeni ramecku. nicmene na ten venkovni bych to asi taky dal radeji. Pres leto nam hned naproti otevreli zahradku(muzu na pivo v papucich 🙂 i tam griluji,coz je sice za A uplne super, protoze zebirka maji fakt vyborny, ale za B to jde samozrejme vsechno k nam a tedy v  pozdnich hodinach(vetsinou kolem 22) uz byl citit kour z grilu v dome...

Nedokazu si predstavit, kdybych mel vetrat pres okna, porad rikam, ze Reku neusetri, ale ten komfort za to proste stoji. Nilan jde navic pres ModBus primo integrovat do Loxone, takze jsem mel u kus prace mene 🙂

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Akorat koukam ze ta G4 je v tom ramecku dost natesno. Muj zamer byl dat G4 + F5 zaroven, tak snad to tam pujde narvat. Jakej typ mas od Nilanu? VP18?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, presne jak rikas, je to tam presne na tu G4 delany. Chtel jsem tam puvodne narvat oba, ale prvni problem byl, ze by to uz bylo asi moc natesno a druhy, vubec jsem netusil, co by to udelalo. Tak jsem sel jen cestou  G4, jak z vyroby. Ten ramecek  maji udelany tak, ze to prumerne cvicena opice bezproblemu vymenit z vystrizene tkaniny. Myslis, za G4+F7 dohromady neudelaji problem v tlaku? VZT jde mimo me, rozumim jen On-Off 🙂

Mam VPL15Top, docela palka, chtel jsem chlazeni, ale ten vykon je spis tak aby se nereklo. Ale mam 600-800 cihlu+150eps, takze podstate vic jak na 25st jsem se v nejteplejsi dnech a mistnosti nedostal. Na 2 stupen mi to foukalo pri 35st venku do mistnosti cca 22st vzduch.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Uvidíme co to udela jestli se mi tam podari narvat oba filtry. Tlakova ztrata asi nejaka bude. Na druhou stranu ted mi prijde, ze to na "1"  fouka mozna i lehce vic nez by stacilo.

Když vidim co nekterym lidem leze z komina, tak mi ta zakladni G4 prijde na zimu malo 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Mě v Nilanu kladli na srdce výměna filtrů po 3 měsících...

Dodržujete to nebo necháváte pocitově a vzhledově?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Mě říkali že za 6m a sem tam prohlédnout, jak na tom je sání z venku. Já nato samozřejmě zapomněl a vysr*l se nato, takže jsem do toho lezl, až mě Nilan začal hlasit chybu, výměnu filtrů. Teď na to jednou za 3m koukám. Někdo tu dal solidní config do loxone, tak jsem si tam nastavil í upozornění.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tak filtry vymeneny, hlavne ten venkovni byl solidne cernej. Fotit jsem se ani neodvazil 🙂

Sousedi se toho pres noc asi moc neboji a topi vsim moznym, a to mame nadech smerem mimo obec  🙁 Dal jsem ted F5 ven + G4 dovnitr. 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Jen pro info, ThermWet má (asi každoročně) v prosinci slevu na rekuperační jednotky, třístovka je cca za 50k bez DPH. Dle mojí rešerše je to dobrá jednotka. Pro loxonisty je zajímavé, že je snadno integrovatelná (modbus tcp).


   
ReplyQuote
Page 10 / 60
Share: