Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 
Posted by: Stingray

Jen pro info, ThermWet má (asi každoročně) v prosinci slevu na rekuperační jednotky, třístovka je cca za 50k bez DPH. Dle mojí rešerše je to dobrá jednotka. Pro loxonisty je zajímavé, že je snadno integrovatelná (modbus tcp).

Jo, dneska mi k tomu přišel od nich email - napsat si o slevu na [email protected] s heslem “TW Vánoce”. 

Hodně o nich uvažuji, protože mám problém sehnat pořádného dodavatele Brinku. 

Jen nevím, zda jít do jejich plastového vedení (klimaflex) nebo do SPIRA. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja zas cetl, ze ThermWet pouziva trubkovy protiproudy vymenik, ktery je mene efektivni, coz samo o sobe nevadi, ale ta cena uz tomuto reseni neodpovida.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nemáte někdo tip na rekuperační jednotky bez řídící elektroniky? Myslím že je prodává i Atrea. Konkrétně se mi jedná o "nějakou" jednotku o výkonu cca 500m3/h. 

V podstatě bednu s křížovým výměníkem a dvěma EC motory (tedy ovládání 0-10V). 

pozn. Pro nás co máme Loxone je totiž naprosto zbytečné jakékoliv řízení, protože jej už máme. Navíc každý z nás má několik nevyužitých analogových výstupů.

Díky za Tipy 🙂


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Mám objednanou Atrea Duplex 580 bez řídící elektroniky. Na ovládání použiju 3x 0-10V (2x motory, 1x klapka bypassu). U té klapky bypassu je na výběr, jestli má být řízena pomocí 0-10V nebo 2x 24V, já zvolil 0-10V, protože je mám nevyužité.

Ještě je v tom termostat protimrazové ochrany, který má spínací a rozpínací kontakt, který připojím na jeden Loxone vstup.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Vlada - za jakou cenu to máš? Díky.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

@koldavideo - 40 tis. bez DPH


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Hele ja nevim, ale za ty prachy mi prijde lepsi koupit rovnou celou rekuperaci a tu ridit pres 0-10V ;-).

Ja mam od Somathermu LWZ 170E plus Stiebel eltron, je to udajne jen re-brandnutej Brink a mam ji za 38,771 bez dph vcetne montaze (montaze jednotky, nikoli pak potrubi. to bylo zvlast).

A jsem s tim Stiebelem fakt spokojeny. pri 90m3/h to nejde naprosto slyset, pri maximu 300m3/h to trochu huci, ale ne vic nez server co je vedle toho.

Filtry to ma v ramecky, ze kterych se daji vyndat a da vlozit nova koupena tkanina, ovladani 0-10V na vykon (obou vetraku najednou, jednotlive zvlast zrejme nejdou).


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně, chápu. Já ale potřebuji rekuperaci s výkonem 500-600m3. Je to na ten nový bungalow s plochou 300m2 (firma+byt).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Aha, tak v tom pripade nic. To sem v tom tvym postu prehledl. Takze jakobych nic nerekl 😉


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

btw ta Atrea je "celá rekuperace", jen nemá řídící jednotku, kterou stejně nepotřebuji, resp. nepoužíval bych jí. A vzhledem k tomu, že potřebuji také jednotku s 500 m3, tak to byla jedna z těch lacinějších možností...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Kde vsetci chodite na tie ramiky na filtracnu tkaninu? Ja mam brink a mam to takto kokotsky obsite okolo tvrdeho dratu: 

IMG 20171207 102333

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

;). Tak to sem mel dost kliku. 

2017 12 07 10.31.48
2017 12 07 10.31.43

Takze pak staci jen uriznout novej kus, vlozit a je to. A kdyz pred to davam jeste ten uhlikovej, tak ten k tomu jen prichytnu treba kouskem izolepy


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Nilan má taky rámečky alá L 🙂

Jen pro zajímavost: nové Nilan Touch řídící jednotky používají nově Modbus TCP/IP. 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pavel: Takze v jednotce nemas osazenou desku CTS602 ale CTS700? Nebo je to jen v ramci toho Touch panelu?

L: Jak jsi spokojen s tim uhlim?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

neco malo to pomuze, ale porad kdyz soused roztopi ohniste to doba jde citit. Ted jsem vzal tu g7 nebo co to bylo jak tu nekdo doporucoval, tak sem zvedav jak bude fungovat ta


   
ReplyQuote
Page 11 / 60
Share: