X
Forum

Forum

Ovládání elektrokot...
 
Notifications
Clear all

Ovládání elektrokotle + IZT a podlahovky

30 Posts
9 Users
2 Likes
3,402 Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: NorMack

...mám už namontované venkovní žaluzie a mělo by to loxone zvládat kombinovat aby přetopení zamezilo... uvidíme. Mrknu na ten blok a zkusím to prověřit co to bude dělat.

Mám za to, že raději by v zimě měly být žaluzie při slunci pokud možno otevřené, aby se akumulovalo teplo a raději tlumit ohřev do podlahovky...


   
ReplyQuote
NorMack
(@normack)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Ano to je logické, ale mělo by to fungovat v nějaké spolupráci, mám teď nastaveno ať se po rozednění žaluzie automaticky zvednou, poté by měly zůstat nahoře, jen kdyby došlo k nějakému výraznému ohřevu skrz okno, tak pak by se asi měly zatáhnout, kdyby logika věděla že je podlaha např nahřátá a teplota již přesahuje nějakou mez i při vyplém topení.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Toto bude problem naprogramovat aj v nejakom vyssom jazyku (pretoze je relativne netrivialne odhadnut vplyv vsetkych faktorov), nie to v tej zelenej kokotine urcenej primarne na frajerenie s farebnymi led paskami.


   
L reacted
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: NorMack

Když bude IZT nahřátá, mohu si energii směřovat do dalších spotřebičů a využít ji, plus v budoucnu bude lépe fungovat tzv. virtuální baterie, tak přebytky pošlu do sítě a pak si ji vezmu (zatím to sice nefunguje, ale v krátkodobém horizontu to už bude dávat smysl).

 

Ohledně virtuální jsem skeptický, že by fungovala někdy lépe. Šel jsem hned po připojení FVE do tarifu "Elektřina pro soláry"  (u nás vládne ČEZ) kvůli tomu, že je to bez dalších starostí ohledně přetoků. Konkrétně u tohoto tarifu to funguje tak, že co přepustím do DS si pak vezmu zpět se 40% slevou. Důležité info je, že u virtuálních baterií od jakéhokoliv poskytovatele se platí distribuční poplatky!


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

caute panove,

mate nekdo resene ovladani "cehokoli" pomoci opentherm protokolu? resim, ze toto bude asi jedna moznost jak regulovat elektrokotel/tepelne cerpadlo...

nasel jsem modbus<>opentherm gateway, vetsinou postav si sam nebo skrz UniPi...

nemate stim nekdo zkusenost nebo dokonce nebezi vam to nekomu? fakt bych pro svaru a pristi rok i pro sebe potrebovat nejak rozume regulovat vykon elektrokotle/tepelka teplotu vody do celeho systemu na eqiterm celeho domu...

DEKUJI MOCKRAT!


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ahoj kluci, napíšu to sem ,protože jsem nenašel podobnější vlákno a je blbý zakládat nový.

Mám elektrokotel protherm 6kw, 10ti okruhovou podlahovku. Jednotlivé okruhy ovládají loxone tree hlavice. Vše to funguje perfektně, ale po roce bydlení jsem si říkal, že nechci, aby si kotel žil vlastním životem a když jsou všechny okruhy zavřené, tak aby zbytečně nenatápěl tu krátkou smyčku do rozdělovače a každou půl hodinu zkoušel, jestli teda nebude někde odběr vody. Tak jsem myslel, že bych jednoduše ovládal svorky na kotli relátkem loxonu.

Jenže v bloku ovládání topení není žádnej digitální výstup, kterej by byl aktivní trvale, když je požadavek topit ať už manuálním režimu, nebo v automatice.

Je to základ já vím, jenže na to prostě nemůžu přijít.

Budu rád za radu, děkuju


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Musíš si vytvořit tzv. schválení kotle do provozu. A to musíš provázat s těmi okruhy. Takže pokud je požadavek na topení některého z okruhu, musí být kotel aktivní.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Jo, přesně to potřebuju, ALE jak na to že 😀 😀  V tomhle jsem lajk no 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak dej screen jak to máš teď. 


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ted uplne zakladni nastaveni, u kazde mistnosti blok: inteligentni regulace pokojove teploty 1. generace. Na vstup hodnota teploty z touch tree, na výstupu analog hlavice loxone.

prtscr

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A čím říkáš tomu elektrokotli, že může běžet? Máš tam nějaké relé ovládané z Loxone, které spíná nějaký kontakt na elektro kotli?

Většinou je to kontakt pro pokojový termostat nebo dálkové ovládání.


   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Nemám, kotel běží pořád, to je právě to, co chci dodělat. Pomocí relé z loxone přes kontakty termostatu v kotli mu říkat top/ netop.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak si udělej to relé Schválení kotle do provozu a mezi něj a všechny výstupy AQ z každého bloku Inteligentní regulace teploty dej blok AND. Takže pokud bude byť jen jedna hlavice z 10 chtít topit, tak relé bude sepnuté a kotel bude topit. Jakmile žádná hlavice nebude aktivní, bude relé rozepnuto.

Edit: Ještě si vytvoř režim topná sezona (doba od kdy do kdy chceš aby se topilo, takže např. od 15.9 do 1.5.) a ten bude jako (I1) na tom bloku AND a (I2) budou ty hlavice.

This post was modified 3 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

děkuju moc, večer vyzkouším..

Díky 🙂


   
ReplyQuote
(@bobklok)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 30
 

Ahojda. Mám problém. Topím krbem s výměníkem a elektrokotlem. Vše chodí, jenom potřebuji doladit bojler. Chci, aby elektroventil na trubce z topení se pustil, když topím krbem.  Když topím elektrokotlem, tak elektrovetil bude zavřený. Ale zároveň, když třeba nebudu topit ani jedním, protože všude bude teplo, tak aby se seplo rele na napájení kombinovaného kotle. Prosím o radu. Děkuji.

bojler

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: