Forum

Forum

Odborník na databáz...
 
Notifications
Clear all

Odborník na databáze.

5 Posts
2 Users
0 Likes
1,108 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Omlouvám se že se zcela odkláním od zavedených témat. Chtěl jsem se zde na fóru zeptat, zda tu není někdo z oblasti databází?

Mám jednu aplikaci, která ukládá data do databáze SOLID, přičemž v počítači běží služba "Solid_fe" a chtěl bych se pokusit převést tato data např do SQL. Jde mi o to abych nepřišel o data a pokusil se je nějak archivovat 🙂


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Kasli na prevod a zalohuj celou slozku. Normalne to zabal stejne jako treba stazeny dump Loxonu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No ono to má asi 45GB. Je to databáze snímků z rentgenu. Pořád s tím bojuji. Je to databáze která běží asi 13let !!! Tak mě napadlo že bych se jí pokusil převést do něčeho bezpečnějšího. Nevím jestli jsi to zažil ale je to takový ten pocit časované bomby. Jednoho dne se něco posere a já s tím nic neudělám, tak jsem si myslel že to pro sichr ještě převedu do něčeho jiného. Notabene když už žádná podpora na to neexistuje 🙁

Dělám 7-mi denní zálohy (disk image) pomocí Norton Ghost na NAS. Ale vždycky když mi žena zavolá že je s tím problém - ani nedýchám. Naposledy včera 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Aha, no je to dost obrovsky. Ale obavam se, ze na to nic rozumneho nebude. Ja osobne tu DB ani neznam a imho to bude neco proprietalniho. Nejlepsi bude udelat zalohu kazdy vecer a zalohovat vsechno.

Jakmile to totiz prevedes do SQL (coz ale pro snimky neni uplne idealni), tak v pripade vypadku to zas budes muset migrovat zpet do puvodniho formatu, coz je dalsi prostor pro problemy.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Hmm asi máš pravdu. Prostě si musím dát pozor 🙂


   
ReplyQuote
Share: