Forum

Forum

Odchytnutí HTTP kom...
 
Notifications
Clear all

Odchytnutí HTTP komunikace mezi Finlux TV a app

17 Posts
4 Users
0 Likes
2,732 Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Ahoj, mám televizi od Finluxu, která je hardwarově uplně někde jinde nez treba samsung a cenove taky. Mam ale problem, ze se mi nedari najit http prikazy pro ovladani televize. Existuje oficialni aplikace  https://itunes.apple.com/bg/app/finlux-smart-center/id689182742?mt=8 , která umi ovladat tv pres LAN. Má nekdo zkusenosti, jak to odchytnout?

Díky


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No nejsem sice odborník ale naznačím jak by se to dalo udělat. Pomocí sw wireshark můžeš za určitých okolností odchytit komunikaci mezi aplikací a TV. Problém ale je ten, že ta komunikace probíhá jen mezi TV a tím zařízením v telefonu, takže tu komunikaci z třetí strany - tedy asi z počítače ty neuvidíš. Může za to switch který zabezpečí že si ty dvě zařízení povídají jen mezi sebou. Jde to tak že místo switche zapojíš nějaký starší HUB - který toto neumí a posílá vše na všechny porty. Nebo máš lepší switch, kde se dá nastavit že můžeš monitorovat určitý port (mám na mysli zdířku RJ45) pomocí jiného.  Takže např. TV máš zapíchlý v portu č1 na který si nastavíš že ho chceš monitorovat a nastavíš zároveň na který port to má zrcadlit. 

Kdyby existovala aplikace pro tu TV na počítač bylo by tu ještě jednodušší, protože jak aplikace tak wireshark by byly na stejném portu.

Napsal jsem to správně ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

abys to mohl odchytnout, dej mobil na wifi a televizi na LAN, tim padem komunikujou pres dve site a uz by to melo jit odchytnout.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Jeste me napadlo, co použit android App a tu pustit na PC skrze nejakej emulátor...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No to by asi pomohlo.

Nevím ale jestli to k něčemu bude, pokud se bude jednat o šifrovaný přenos?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Pokud bude sifrovany, tak by musel jeste podvrhnout certifikaty a rozchodit proxy, pak se to da odchytavat (takhle ted dekodovali to roombu). ALe na to uz to chce bejt docela dobrej ;-). 

Najdi si vlakno na roomba980 kde lamali verzi 2.0, tam je to docela pekne chronologicky popsany s cim vsim bojovali. A neco takovyho by musel udelat taky


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No a jak to vlastně s tou Roombou dopadlo?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Dáda - hele ten Finlux máš včetně DVT S2? Tedy včetně satelitního přijímače?

Pokud ano nezkoušel jsi sdílení karty OSCAM?

Díky.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

OSCAM nevim co je, muj znamej je prodejce Finluxu, (dela satelity + anteny), tak zkusim zjistit


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, no jde o to, že v TV je satelitní přijímač. Do čtečky karet musíš vložit kartu ale jde to udělat tak, že máš doma jedem server (OSCAM), který má v sobě tuto kartu a ostatním přijímačům ji sdílí. Já jsem se chtěl zeptat jestli ta TV má v sobě přijímač, který by toto sdílení uměl.

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Nemám tušení:) jak to zjistím? Vsechny ty finluxy jsou dvb t2 ready. Otestovano čra.

hlavne 4k 65palcu za 30k, nákup nejakejch 23


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tak ta cena je skvělá. 

Ten Oscam se dá zjistit jen z nějakých diskusí atd... myslel jsem že bys to třeba věděl. Mě se líbí ty menší na 12V. Líbí se mi že mají vše už v té TV. Časem bych chtěl nahradit monitor, který mám v koupelně za něco podobného jako je ten finlux. Takhle mám obyčejný monitor na 12V zaním miniaturní satelit a raspberry pi jako KODI. Problém je jen v tom satelitu - nechce se mi platit další kartu 🙂 

IMG 3103[1]

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak tady jsem vygooglil android pro virtualbox. Takže by to nemusel být až takový problém 🙂

https://www.howtogeek.com/164570/how-to-install-android-in-virtualbox/


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

ano je přímo ta apliakce BlueStacks Android Emulator, kterou pustíš a muzes vtom testovat android aplikace


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kurňa kdyby ten DVB-S2 šel hackout tak bych ten 12V lcd hned koupil 🙂


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: