Forum

Forum

Bezpečné zasíťování...
 
Notifications
Clear all

Bezpečné zasíťování domu pomocí ubiquiti

120 Posts
20 Users
11 Likes
25.5 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Vytvářím vlastní kartu pro zasítovani baráku.

Sepíšu nějaké info, které by to mělo podle mě obsahovat (možno průběžně doplňovat)

  • realizace pomocí Ubiquiti a několika talířů
  • dvě oddělené wifi sítě - rodina + host
  • pro ty, kteří mají veřejnou IP VPN server pro přístup
  • bezpečnost !

PS: export demo configu se provádí v Settings->Site->Export site


   
Quote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ubiquiti je dobre reseni, nicmene pro vetsi hracicky jeste zvazte MIKROTIK, CAPS-man ktery ma podobne reseni,  a cenove bude mozna lepsi. anteny ma navic outdoorove. Nakonfigurujete tam prakticky cokoli.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Mikrotik je zbytečně slozitej, pro toto použití je určitě lepší Ubiquiti. Ty talíře vypadají také mnohem lépe. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ta Ubiquity je rozhodne super, mam doma dve, jednu v kazdem patre pokryje komplet cely barak.

Jedine na co jsem neprisel, jestli umi udelat 2 site. Prijde mi ze ne, ze jen "prodluzuje" tu ethernetovou, ale guest sit do toho uz nedostanes


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Ty dvě Wi-Fi to určitě umi, jen najit někoho kdo to umi poradně nastavit.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

L: Guest sit plus ethenet to rozhodne umi.  -  nic na tom neni, ssid si tam nasazis kolik chces, a pak u nich jenom zaskrtas, jestli to je guest network, nebo ne - Pokud ti to nejde nastavit primo v sw, zresetuj si to vsechno cudlikama do defaultu, stahni si nejnovejsi sw a v tom prvotnim pruvodci se te to rovnou zepta na guest atd. 

Me na tom UQity stvalo to, ze jsem si nemohl vypnout radio v noci, a samo o sobe to neumi routovat. Takze i kdyz si v talirich muzes nastavit x siti, VLAN apod. Musis pak mit stejne neco, co ti ty site pak odroutuje a obslouzi. Takze pouzivame kombinaci MIKROTIK / UQity , nebo ted, co existuje CAPSman uz se necha pouzit jenom mikrotik = mate komfortni routovaci a nastavovaci moznosti prakticky na cokoliv, obsluhovani pomoci skriptu a pod...  Navic ta 951ka ma tusim porad moznost nastavit vykon radia jaksi nad povoleny limit 🙂 Pred 14 dny jsem jednu instalil u zakaznika, kterej vyhodil nejakej 3 antenovej zazrak a dal jsem mu 951ku ( uplne bez anteny) a liboval si, jak mu to pokryje celej barak (zelezobeton).

Tady uz ko koneckoncu nekdo pise, tak at to nepisu znova.

https://radekvymazal.cz/capsman-od-firmy-mikrotik/

 Navic okolo mikrotiku jiz je tak obrovska komunita, proti UQity, ze neni naprosto zaden problem najit reseni na forech na cokoliv.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Kdyz to tak pises, tak mam pocit, ze to slo, ale ze tam byl jiny problem.

Jednak ze te guest neslo dat ani zakladni heslo a pak ze se ta zabezpecena i nezabezpecena slila do jednoho kabelu (logicky), takze se pak ta bezpecna nedala povazovat za uplne bezpecnou.

Ja ten guest nastesti stejne moc nepotrebuju, takze sem to pak zavrhnul. Jinak ten Mikrotik/Capsman vypada dobre, ale pro moje potreby uz zase zbytecne hardcore slozitej 😉


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ne ne, to jde. Udelej to jak jsem ti rikal, zresetuj, novy sw a tam si to naklikej. Guest sit je moc fajn, kdyz ti prijde navsteva a chce internet, tak neni IMHO dobrej napad davat heslo do vlastni site. 

Uqity guest dela tak, ze na jeho gust siti uzivatel vidi jenom sam sebe a gateway. Vsechny ostatni ipadresy na vnitrni siti zakaze, takze bych se nebal nejakeho ohrozeni, to funguje spolehlive.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Jo todle pesne potrebuju, mikrotik je moc velky delo. Jinak jakou pouzivate verzi unifi? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

UBIQUITI UniFi AP AC Long Range


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Myslel jsem toho unify softwaru. Jinak ten da se ten pruvodce vyvolat nejak jinak? Mám už v unify controleru nekolik siti a nechci to mazat.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161

   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@ Dada

Nestiham..

Ale jinak i dle videa..

Guest sit vytvoris bez resetu..nastavis access control a funguje to

Za cim mas pripojeny Unifi AP??

Primo za routerem od poskytovatele??

Tvus switch??

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

za svym routeremm, kterej je na optice


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

A co je to za router..??

Mas do nej pristup??

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 8
Share: