X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Multiroom audio

365 Posts
47 Users
17 Likes
70.2 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: ager

ok dik. 

A neodpovedal si aky mas zosilovac prosim ta za touto zvukovou kartou? 

Mam tam obyc z alicka za 10$ 🙂 2x25w na muj hluch, ideální:)


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Chcem sa opytat ci mi niekto nevie poradit ohladom Sonos. Mam tu jeden Sonos play1 ten maly a skusal som ho ovladat cez loxone v pohode mi vsetko slape ale posuvanie radii vpred alebo vzad mi nejde (next track a previous track) pricom pesnicky posuvat ide aj dopredu aj dozadu ale radia nie...

Pisal som aj do loxone tu je odpoved:

Dobrý den,

Zřejmě ovládáte zařízení pomocí HTTP vstupů, v tomto případě si budete muset vytvořit nový vstup dle manuál k zařízení přímo pro tuto dunkci.

Ano zariadenie ovladam cez loxone virtualne vystupy HTTP ale ved tie su pre sonos preddefinovane akurat ze funkcia next track and previous track nefunguju pre radia.

 

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: ager

Ahojte. Chcem sa opytat ci mi niekto nevie poradit ohladom Sonos. Mam tu jeden Sonos play1 ten maly a skusal som ho ovladat cez loxone v pohode mi vsetko slape ale posuvanie radii vpred alebo vzad mi nejde (next track a previous track) pricom pesnicky posuvat ide aj dopredu aj dozadu ale radia nie...

Pisal som aj do loxone tu je odpoved:

Dobrý den,

Zřejmě ovládáte zařízení pomocí HTTP vstupů, v tomto případě si budete muset vytvořit nový vstup dle manuál k zařízení přímo pro tuto dunkci.

Ano zariadenie ovladam cez loxone virtualne vystupy HTTP ale ved tie su pre sonos preddefinovane akurat ze funkcia next track and previous track nefunguju pre radia.

 

 

Nemam manual k Sonos, ale nemelo by byt spise ovladani pres virt. vstup misto http?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tak me jeste napadlo, jak chces RADIO premluvit, aby Ti pustilo  predchazijici/dalsi skladbu? :)) U radia bych o nejakem ovladani (next track a previous track ) moc realne nepremyslel, to proste nejde 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Předpokládám, že mluvil o uložených stanicích a přepínání se mezi nimi.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: radek

Předpokládám, že mluvil o uložených stanicích a přepínání se mezi nimi.

jo, vidis, to me nenapadlo. Po dvou denni byrokraticke revizi ISO, uz mam mozek nastaveny jen na presne definovana data...

Tim padem zpet k 1. odpovedi, pouzil bych virt. vstup ne HTTP.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ano ako pise radek ulozene stanice ako favoritne  a prepinat medzi nimi next a previous. Ako vidiet na obrazku tak je to ovladane cez blok ovladanie medii ktore ma dialkovy ovladac vo vizualizacii takze neni treba ziadne virtualne vstupy tam pripajam priamo tlacitka (Teraz tam mam aj virtualne vstupy aby som to vedel testovat cez app akoze su to tlacitka). A na ten Blok mam ako virtulane HTTP vystupy nastavene sonos povely ale povel next a previous ide iba ked mam pusteny nejaky folder alebo playlist ci uz priamo z telefonu alebo zo sietoveho disku synology. To vsetko ide ako ma, ale akonahle dam favorits radia kde ich mam niekolko tak next alebo previous tlacitko uz nefunguje...:( 

Tam musi byt nejaka uprava asi v tom virtualnom vystupe next a previous aby isli prepinat radia len netusim aka a zato sa pytam ci niekto neviete poradit. Vdaka

A aj som sa pokusal najst a nasiel som toto:

Na tomto linku v bode 1.4.7 ako vidiet na obrazku je:

# 1.4.7 Fixed Problem mit nextradio und prevradio

https://www.loxforum.com/forum/german/software-konfiguration-programm-und-visualisierung/18094-sonos-mittels-php-skript-steuern

Takze asi je tam respektive bol tam nejaky problem presne ako pisem ale uz je nato nejaky fix ale netusim aky 🙁


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravím, řešil už někdo Loxone a MusicCast? na místo receiveru jsem si koupil síťový stereo zesilovač od Yamahy R-N 602, ale nepřišel jsem na to jak jej pomocí HTTP propojit s Loxonem. Děkuji za nasměrování nebo nějaký tip co dál..


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: Ichtis

Zdravím, řešil už někdo Loxone a MusicCast? na místo receiveru jsem si koupil síťový stereo zesilovač od Yamahy R-N 602, ale nepřišel jsem na to jak jej pomocí HTTP propojit s Loxonem. Děkuji za nasměrování nebo nějaký tip co dál..

https://www.loxforum.com/forum/german/software-konfiguration-programm-und-visualisierung/38635-yamaha-mulitcast-einbinden


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

David vedel by si popisat podrobnejsie tu instalaciu LMS na Loxberry?
Neviem ako nato, asi to bude tym za nepoznam ani zaklady linuxu.
Zatial som zvladol Loxberry aj plagin.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: smotek7

David vedel by si popisat podrobnejsie tu instalaciu LMS na Loxberry?
Neviem ako nato, asi to bude tym za nepoznam ani zaklady linuxu.
Zatial som zvladol Loxberry aj plagin.

Odpoledne zkusím doplnit do wiki obrázky a lepší popis k instalaci LMS, to už začnu snad reagovat na světlo po včerejšku...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Tak po 3 hodinovom trapenia uz to hra. LMS nainstalovane prepojene s Loxone.
Ja by som ten postup napisal nejak takto:
1. prepoj RPI cez HDMI , napr. TV, monitor
2. cez prikazovy riadok zadaj

sudo apt-get install -y libsox-fmt-all libflac-dev libfaad2 libmad0
v postupe wiki to zobrazuje s medzerami navise (to ma tiez vytrapilo)
pockaj
3. zadaj
wget -q -O - "http://www.mysqueezebox.com/update/?version=7.9.1&revision=1&geturl=1&os=debarm")
pockaj
4. sudo dpkg -i logitechmediaserver_arm.deb
pockaj

LMS sa spusti automaticky.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ak by niekto hladal lacnejsiu zvukovku pre loxberry  tak mam odskusanu tuto za 1,2€ :
https://www.aliexpress.com/item/Top-sale-White-3-5mm-Microphone-Earphone-Socket-to-USB-2-0-Sound-Card-7-1/32578237233.html

Zatial mam 2ks.
Cize 5 zon musicserver vide 40€.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

to smotek7: tych 40euro si ako ratal prosim ta?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Řekl bych, že to je vč raspi 🙂


   
ReplyQuote
Page 6 / 25
Share: